WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Фарбування та лакування деревини - Реферат

Фарбування та лакування деревини - Реферат

підготовлену поверхню деревностружкових плит ставлять просочений смолою папір і сформований пакет вміщують між металевими полірованими прокладками. Пресувати пакети можна в багатопроміжкових, а краще в однопроміжкових пресах при порівняно підвищеному тиску (2,5-3 МПа) і температурі (140... 145 °С).
Технологічний процес ламінування плит складається з таких операцій: друкування на спеціальному папері рисунка, який імітує цінну деревину абс інший матеріал; просочування паперу в спеціальних смолах; висушування паперу до відповідного ступеня затвердіння смоли; формування пакетів длз пресування; гаряче пресування в пресах; охолодженням в пресах під тиском: кондиціювання облицьованих плит.
Таблиця 1, Режими пресування облицьовувального матеріалу при тривалості пресування 15 XВ
Показник Облицьовувальний матеріал
Деревностружко ві плити Деревноволок нисті плити Фанера
Температура плит преса, С Тиск пресування, МПа 135...145 1,5-2 135...145 4-5 135...145 2,5-3
При ламінуванні плит використовують два виді паперу - по-кришиш, ііа якому нанесено текстуру або інший декоративний рисунок, і напір-основу для підстилки під декоративний шар.
При ламінуванні для просочування паперу застосовують фенольні і меламінові смоли. Просочування паперу смолами з одночасним висушуванням їх здійснюють в одному агрегаті - просочу вально-сушильних установках.
Формування пакетів залежить від призначення ламінованих плит і може здійснюватись за різними схемами. Однак найефективнішою для деталей меблів є схема: декоративний папір - папір-підстилка -деревностружкова плита - папір-підстилка - декоративний папір.
Сформований пакет ставлять між металевими полірованими прокладками і завантажують у прес. У пресі під дією тиску і високої температури смола плавиться, заповнює нори між волокнами в папері і приклеюється до плити. Для того щоб прокладки не прилипали до лицьової поверхні плит, їх час від часу змазують сцеціальним розчином.
Тривалість завантаження пакетів і змикання плит преса не має перевищувати 1,5 хв. За цей час піднімається до потрібного показника тиск. Режими пресування подані в табл. 10.
За 1-2 хв до зняття тиску припиняють подачу пари в плити преса і подають воду для охолоджування. При ламінуванні деревноструж-кових плит і фанери без охолоджування плит преса покриття менш блискуче. Для досягнення матового покриття замість полірованих застосовують шліфовані прокладки. По закінченні циклу пресування ламіновані плити складають на рівне місце в стопу і витримують 5-б діб.
Ламінування плит і фанери можна здійснювати і в процесі виготовлення їх. Це значно скорочує трудозатраты і звільняє устаткування (гідравлічні преси), потрібне для ламінування готових плит.
Імітація плитових матеріалів ламінуванням значно поліпшує технологію опорядження і сприяє економії опоряджувальних матеріалів.
Опорядження деревини декоративними пластиками. Декоративні листові пластики мають захисну опоряджувальну плівку, і процес опорядження' полягає тільки в тому, щоб склеїти ними поверхню деревини. Щоб не пошкодити при цьому декоративної захисної плівки, приклеюють декоративні пластики при низькому тиску (0,15 МПа) і без нагрівання. Застосовувані клеї повинні мати добру адгезію як до деревини, так і до пластика. Такими клеями є сечовинні, епоксидні смоли та полівіиіляцетатна емульсія (ПВА).
У меблевої промисловості декоративні пластики найширше за-стосовуються при виготовленні кухонних меблів. Меблі, покриті декоративним пластиком, значно кращі і' гігієнічщші, ніж опоряджені фарбами.
Для спорядження столярно -будівельних виробів застосовують легкозаймисті, вибухонебезпечні і токсичні розчинники, тому опоряджувальні дільниці і цехи мають відповідати будівельним, протипожежним і санітарним нормам. Згідно з цими нормами опоряджувальні цехи розміщуються в приміщеннях ізольованих від інших виробничих цехів, службових і побутових приміщень. В одноповерхових будинках їх розміщують біля зовнішніх стін, а в багатоповерхових - на верхніх поверхах.
Опоряджувальні дільниці у складі столярних цехів обов'язково відділяють " від виробничих дільниць інших'* категорій (щодо пожежонебезпечності) протипожежними ? стінами, тамбурами-шлюзами, коридорами або сходовими клітками. Всі несучі і захисти і конструкції мають бути вогнетривкими, перважно із збірного залізобетону. В прорізах внутрішніх стін або в стінах, що ведуть безпосередньо на сходові клітки, мають бути o захистні протипожежні двері або ворота з вогнетривких матеріалів.
Бажано всі технологічні процеси опорядження максимально механізувати, щоб деталь якомога менше перебувала у відкритому приміщенні цеху. Покривати деталі і вироби методой розпилення і сушити їх треба у спеціальних камерах і сушарках , які не допускають виділення у робоче приміщення вибухонебезпечних і токсичних парів понад граничні допустимі концентрації.
В опоряджувальних цехах має бути загальна і лицева вентиляція. Місцева вентиляція блокується з технологічним устаткуванням , щоб при відключенні вентиляції воно відразу ж відключилося б.
Для опоряджування столярно-будівельних виробів1'треба застосовувати матеріали, що випускаються лакофарбовою промисловістю і мають паспорт або сертифікат, які підтверджують можливість застосування їх. Використані обтиральні матеріали в опоряджувальних цехах слід збирати в спеціальних маталевих ящиках, які щільно закриваються кришками. Випорожнювати ящики треба не рідше ніж один раз у зміну. Використані відходи знищують.
До опоряджувальних робіт з лаками, емалями і розчинниками не можна допускати підлітків до 18 років. Всі хто працює в опоряджувальних цехах перодично проходять медичний огляд. В опоряджувальних цехах треба набір засобів і медикаментів для знешкодження і нейтралізації дії шкідливих речовин. В цехах де застосовують розріджувачі й розчинники в яких є бензол, в "разі 'витрати їх за зміну понад ІООкг. Треба обладнати централізований склад, з якого вони подаватимуться в цехи механізоаним способом погерметично закритих і надійно заземлених трубопроводах , оснащених пристроями які дають змогу перекрити окремі дільниці і лінії при нестримності або аварій в системаі.
Для зберігання опоряджувальних матеріалів на одну робочу зміну в цеху треба передбачити спеціальне приміщення - комірку
Робочою зоною вважається простір висотою до двох метрів над рівнем підлоги або майданчика де розташоване місце постійного або тимчасового перебування робітників. В разі недотримування норм гранично допустимих концентрації можуть виникати професійні захворювання. Щоб уникнути токсичної дії пари, треба в усіх цехах створити санітарнр-гігієнічні умови
Для того щоб запобігти професійним 'захворюванням на дерматит і екзему треба:
- перед початком роботи змастити руки вазеліном з ланоліном; потім потерти їх насухо;
- користуватись спеціальними захисними пастами , які після закінчення роботи змивають з рук водою ;
- уникати миття рук в розчинниках і розріджувачах лакофарбових матеріалів;
~ після миття витирати руки досуха, особливо між пальцями ;
- на процесах , що супроводяться сильним забрудненням рук (ручне
забарвлення, грунтування, парозаповнення, полірування),
користуватися гумовими рукавичками.

 
 

Цікаве

Загрузка...