WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Фарбування та лакування деревини - Реферат

Фарбування та лакування деревини - Реферат

розчини барвників (найчастіше анілінових). Цей спосіб досить ефективний, але вимагає врахування натуральної текстури деревини.
Оскільки імітація аерографією не створює на поверхні деревини захисного шару, то після імітації і висушування на поверхню наносять плівкоутворювальні матеріали.
Імітація текстури деревини способом друкування. Друкування - це відтворення рисунка текстури на поверхні деревини, паперу.
Щоб зберегти чіткість текстури, поверхню друкувального циліндра також зачищають ракелем або промивають за допомогою спеціального пристрою.
Залежно"' від призначення друкувалЬні верстати можуть бути з горизонтальним і вертикальним розміщенням циліндрів для друкування текстури.
Верстати такого типу можуть бути встановлені в поточну лінію опорядження і синхронно працювати з такими високопродуктивними верстатами, як лаконаливні машини, шліфувальні та полірувальні верстати прохідного типу.
Імітація деревини текстурним папером, тканиною та "синтетичним шпоном". Імітацію цінної породи деревини способом друкування а допомогою спеціальних машин значно легше відтворювати па папері, ніж безпосередньо на деревині. Тому останнім часом широко застосовують імітацію деревини під цінні породи за допомогою текстурного паперу, на якому можна відтворити текстуру найрізноманітніших цінних порід деревини.
Текстурний папір може надходити на виробництво в рулонах або у вигляді форматок різної величини, призначених для відповідних деталей меблів. Кращим є текстурний напір щільністю 80 г/м , просочений розчином каніфолі, що запобігає його розшаровуванню.
Відповідно до розмірів щитів, що обклеюються, рулонний папір нарізають на форматки з незначними припусками (10-15 мм на один бік). Наклеюють текстурний папір на щити за допомогою 15 %-го розчину глютниового клею вручну, проте раціональнішим є наклеювання паперу за допомогою пневматичних пресів із застосуванням полівішлацетатиої емульсії. Основа щитів для наклеювання текстурного паперу має бути рівною і гладенькою. Для цього деревностружкові плити оклеюють березовим шпоном або грунтують спеціальними ґрунтовками, що служать підстилкою для текстурного паперу.
Імітація текстури деревини текстурною тканиною здійснюється аналогічно, тільки тканину приклеюють способом накочування на спеціальному вальцьовому верстаті. Щит з накладеною текстурною тканиною ставлять на стіл, який разом з щитом Здійснює зворотньо-поступальний рух, і тканина накочується валиком під тиском 0,25-0,4 МПа.
Недоліком імітації текстурним папером і тканиною є те, що крізь папір і тканину може просочуватись клей; крім того, при нанесенні рідких лакофарбових матеріалів значна кількість їх вбирається папером чи тканиною. Цих недоліків можна уникнути, якщо для імітації застосовувати синтетичний шпон.
Синтетичний шпон - це декоративний папір з нанесеним рисунком текстури деревини, просочений синтетичними смолами і висушений до вологості 4-6 %.
Приклеювання синтетичного шпону аналогічне облицюванню шпоном із
Рис. 1. Аерограф з установкою для стисненого повітря:
1 -ребристий металевим кожух,
що закриває лопаті,
2 - електродвигун,
3 - повітрозбірник,
4 - шланг для подачі стисненого
повітря,
5 - аерограф з чашкою Рис. 2. Схема друку пального верстата:
1 - деталь,
2 - подавальний валик,
3 - ванна з друкувального настою,
4 - живильний палець,
5 - ракель для очистки циліндра,
6 - текстурний циліндр,
7-ракель для очистки друку-вальпого циліндра,
8 - друкувальний циліндр
тканини або плівки відбитками безпосередньо з друкувальпої форми. Друкування широко застосовується для імітації поверхні деревини як в нашій країні, так і за кордоном. Зараз відомо вже багато верстатів для друкування текстури на щитах, панелях, деталях меблів і навіть на зібраних корпусах виробів (ящики радіоприймачів і телевізорів). Всі ці верстати дуже подібні за будовою і навіть за принципом дії.
Широко застосовуються друкувальні верстати, які складаються з двох циліндрів: текстурного і друкувального (рис. 2).
На поверхні текстурного циліндра (метал або шкіра) фотохімічним способом або гравіруванням. нанесено рисунок текстури цінної породи деревини. Поверхня друкувального циліндра облицьована еластичним поліуретаном, а притискного подавального валика - гумою. Всі пристрої на станині верстата приводяться в дію електродвигуном.
За допомогою живильного валика фарба з ванночки наноситься на текстурний циліндр. Фарба, що не потрапила в пори текстури, які є на циліндрах, зчищається з його поверхні ракелем. З текстурного циліндра рисунок текстури передається на друкувальний циліндр, а з нього - на поверхню щита.
Для друкування текстури на довгих щитах (бічні стінки і дверцята шафи та ін.) діаметр текс^турного циліндра має бути не менш як 533 мм, що відповідає довжині кола 1675 мм.
При формуванні пакета температура прокладок не має перевищувати 45 °С, щоб синтетичний клей передчасно нз тужавів. Приклеюють синтетичний шпон за допомогою однопро-міжкових пресів. Режим приклеювання синтетичного шпону:
Тривалість видержки сформованого пакета до
пересування, хв 1-5
Температура плит преса, °С 95-160
Тиск, МПа 0,35 - 0,5
Тривалість пресування при температурі 95... 110 °С, хв 1-6
Тривалість пресування при температурі 160 °С, хв 0,5-1
Після пресування плити опоряджують нітроцелюлозними або поліефірними лаками. Оскільки синтетичний шпон просочений синтетичними смолами, що робить ного досить щільним, то витрати лаку зменшуються вдвоє порівняно з опорядженням поверхні, облицьованої шпоном із деревини.
Опорядження деревини плівковими матеріалами. Для створення декоративної плівки на поверхні деревини можна застосовувати спеціальні плівкові матеріали на основі термореактивних або термопластичних смол. Такі плівки надходять в рулонах і пачках або безпосередньо виготовляються на підприємствах.
Опорядження листовими і плівковими матеріалами плоских деталей здійснюють в пресах. Для цього па поверхню деталі ставлять вирізану відповідних розмірів плівку, а зверху металеву поліровану прокладку, змазану спеціальними розчинами або олеїновою кислотою, щоб пе допустити прилипання плівки до прокладки. Зібраний пакет розміщують між гарячимиплитами (120 ... 150 °С) гідравлічного преса підтиском 1,5-2,5 МПа. Під дією тиску і температури гарячих плит плівка плавиться і проникає в деревину, заповнюючи її нерівності (пори). Внаслідок цього відбувається зчіплювання (адгезії) плівки з деревиною. Гладкість поверхні плівки залежить від гладкості металевої прокладки, бо розплавлена плівка заповнює не тільки пори деревини, а й нерівності, що є на прокладні.
Застосовуючи гладенькі поліровані прокладки, за один прийом пресування можна дістати покриття з полірованою поверхнею, що не потребує облагороджування. Для оноря Іження плівковими матеріалами профільних деталей застосовують автоклави.
Ламінування плитових матеріалів. Деревностружкові і дерев-новолокнисті плити облицьовують папером, просоченим у смолах, внаслідок чого утворюється поверхня, подібна до декоративного-, пагтерово-шаруватого пластику - ламінату, яка не потребує облагороджування.
Суть ламінування полягає в тому, що на

 
 

Цікаве

Загрузка...