WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Тяговий розрахунок бульдозера на комп’ютері - Реферат

Тяговий розрахунок бульдозера на комп’ютері - Реферат


Реферат на тему:
Тяговий розрахунок бульдозера на комп'ютері
ВСТУП.
Землерийно-транспортними машинами називаються машини, які роблять різання і переміщення ґрунту при неперервними поступальному руху самої машини. По характеру виконання технологічного процесу землерийно-транспортні машини поділяються на дві групи: циклічної і неперервної дії. За способом агрегатування з тягачем вони поділяються на навісні причіпні і самохідні. Крім того ,машини класифікують по силовій установці, типу ходового обладнання, системі управління, кількості ходових осей, масі ходових осей, масі, розміром робочого органу та ін.
Землерийно-транспортні машини відповідають високій степені проведення робіт, простій експлуатації, відносно малій енергоємності. До них відносяться бульдозери, скрепери, грейдери і автогрейдером, грейдер-елеватори. Ці машини мають в практиці шосейного будівництва найбільшого поширення.
Бульдозери призначенні для розробки переміщення ґрунту на невеликі (до 60-80 і не більше 100 м)відстані Їх застосовують для будівництва автодорожніх і залізничних насипів з бокових резервів, риття каналів і котлованів, засипці траншей і ям, розрівнювання ґрунту, планування будівних площадок, очистки доріг і будплощадок вид снігу, валки дерев і корчування пнів при підготовці трас и будплощадок. Їх можна використовувати також при роботі зі скрепером.
Бульдозер представляє собою навісне обладнання в вигляді відвалу з ножів, що встановлюється на гусеничному тракторі або пневмонічному тягачі. По характеру установки відвалу в горизонтальній площині(в плані )бульдозери поділяються на два типи :з неповоротним і поворотним відвалом. Бульдозери з поворотним відвалом часто називають універсальними. Крім того, бульдозери бувають з незмінною і змінною (від 0 до 7-8 ) установки відвалу в вертикальній (поперечній) площині. По типу привода бульдозери поділяють на канатні і гідравлічні.
Бульдозер є машиною періодичної і циклічної дії .Цикл роботи бульдозера складаються з операцій робочого ходу, при якій проводиться різання і транспортування ґрунту до місця його відвалу ,
І операцій холостого ходу при поверненні бульдозера в забій.
Технічна і експлуатаційна характеристика бульдозерів, що виконуються в наш час, приведені в таблиці 1-2.Доповнююче обладнання деяких бульдозерів складається з збільшувачів ширини і козирка відвалу. Бульдозер ДЗ-37має крім того розрихлюючи зуби, що працюють на задньому ході бульдозера: кількість зубів-3,глубина рихлення 100 мм.
Обладнання. Основними частинами бульдозерного облдананя є відвал, толкаюча рама, яка передає зусилля тягача на відвал, і механізми приводу відвала. Відвал у всіх типів бульдозерів виконується зварним, криволінійного січення, на нижній його частині кріпиться зйомні ножі. Відвал посередництвом толкаючої рами з'єднується з базовим тягачем. У неповоротних бульдозерів з'єднання відвалу з брусами рами буває жорстким і шарнірним. В останньому випадку можливий невеликий поворот валу в вертикальній площині, що дозволяє змінювати величину кута різання. У поворотних (універсальних бульдозерів толкаюча рама виконується захватуючою, і її передня частина шарнірно з'єднується з серединою відвалу. Це даає можливість повертати відвал у вертикальній і горизонтальній площинах. Толкаюча рама своїм другим кінцем шарнірно з'єднується з лонжеронами базового тягача.
Привід. Головні рухи бульдозера складаються з опускання і підйому відвала. Найбільше поширення одержав гідравлічний привід, при якому підйом і опускання відвалу проводиться за допомогою гідроциліндрів - одного або двох, що приводяться в дію від гідрасистеми базового тягача. Але у ряді бульдозерів є і накатний привід. Підйом і опускання відвалу в них здійснюється за допомогою накатно-блочної системи, що приводиться в дію від спеціальних???
Технологічна частина.
Робота бульдозера. Порядок проходів бульдозера при проведені робіт потрібно приймати таким, щоб зрізання і транспортування грунту приводилось під уклон, гружені і повертові ходи були найкоротші і проводилась як можна менше поворотів. Тяжкі грунти потрібно розрихлювати перед роботою бульдозерів. Бульдозерний забій повинен бути очищений від пнів і крупних камнів.
Процес роботи бульдозера включає виконання слідуючих операцій:
1) різання і набір грунту;
2) перміщення грунту до місця укладки;
3) укладка грунту;
4) повернення бульдозера в забій.
Нижче приведені раціональні прийоми виконаня цих операцій, що забезпечують використання (найкраще) бульдозерів.
Різання і набір грунту проводиться на першій швидкості трактора при прямолінійному рухові. В практиці приміняють різні схеми різання: пряме пошарове, гребінчасте і клиновидне.
Коли дозволяє рельєф місцевості, різання грунту потрібно проводити при ході під уклон. Як показує опит, при збільшенні уклону на 1% проведення робтіт збільшується на 3-10%.
При роботі бульдозера в тяжких грунтах шлях набору грунту різко збільшується, проведення робіт падає. Тому, якщо набір грунту перед відвалом проводиться на довжині більше 10-12 м, необхідно попереднє розрихлення грунту.
При роботі в твердих грунтах можна збільшити проведення робіт бульдозера на 30-40%, встановивши на тильну сторону його відвалу зуби. Ці зуби кріпляться шарнірно, при русі бульдозера вперед вони повертаються і не заважають роботі при холостому ході і оспущеному відвалі зубами розрихлюють грунт. Глубина розрихлення може реггулюватись висотою підйому відвала.
В більшості і конструкцій бульдозерів можлива зміна пута кута різання. При різанні тяжких грунтів необхідно встановлювати за найменшим кутом різання, при роботі в малов'язких - пісчаних грунтах або на розрівнюванні грунту кут різання встановлюється найбільшим. Необхідно також слідкувати за загостренням ножа, періодично встановлювати кут заточки або замінюючи ніж.
Переміщення грунту до місця укладання проводиться на першій швидкості трактора. При цьому гружений хід потрібно по можливості проводити під уклон. При переміщенні грунту важливо не тільки зменшення часу на цю операцію, але , головне, втрат грунту. Ці втрати зменшують степінь проведення робіт до 30-40%.
Зменшення втрат грунту може бути досятгнуто приміненням слідуючих способів його переміщення:
а) траншейного;
б) при проміжному валі;
в) спареній роботі бульдозерів.
При траншейному способі роботи спочатку розроблюють одну або декілька полос на деяку глубину для виробки траншеї. По цій траншеї і переміщують грунт, який зрізається з бокових участків. Бокові стіни траншеї не дозволяють проходити сплозанню грунту з відвалу. Такий спосіб транспортування грунту збільшує степінь проведення робіт на 10-30% в залежності від діяльності проведення робіт.
Робота бульдозера з складенням проміжного вала заключається в тому, що спочатку грунт переміщують на половину або на одну третю шляху. Після виробки вала грунту (після двох проходів бульдозера) його переміщують вже слідуючим проходом домісця укладання. Затрати часу на переключення швидкостей і повернення бульдозера при роботі по такій схемі компенсується збільшення об'єму грунту, який переміщають і зменшенням його втрат.
Спарена робота бульдозерів складається в тому, що грунт транспортується двома або трьома рядом йдучими бульдозерами. Відстань між торцями відвалів при цьому рекомендується можливо найменше. При такому способі роботи знижуються затрати грунту і збільшується його об'єм.
Виключення затрат грунту і різке збільшення степені проведення робіт бульдозерів може бути досягнуто встановлення бокових відкрилків на відвал.
Відкрилки кріпляться до відвалу на болтах на 150-250 мм вище ріжучої кромки ножа. Вони забезпечують збільшення об'єму грунту, що переміщується бульдозерами в 2 рази і більше, а також практично виключають втрати грунту при транспортуванні.
Вкладання грунту, який переміщується бульдозерами, може проводитись різними способами в залежності від характера насипу чи відвалу. Існує три основних способи вкладання грунту бульдозером: пошарова відсипка, місцева відсипка без розрівнювання грунту і місцева відсипка з розрівнювання грунту задньою стороною відвалу.
Пошоварова відсипка приміняється при насипах, а також при розрівнюванні грунту, відсипаного іншими машинами, в тих випадках, коли необхідна укладка грунту з послідуючим втоптанням.
Місцева відсипка без розрівнювання широко приміняється в тому випадку, коли необхідна вкладання

 
 

Цікаве

Загрузка...