WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт і експлуатація паливного насосу тепловоза. - Реферат

Ремонт і експлуатація паливного насосу тепловоза. - Реферат

насоси з плунжером золотникового типу і форсунка закритого типу. Плунжер паливного насосу приводиться в рух від кулачка вала, паливних насосів через штовхач з роликом. Штовхач розташований в корпусі, притискається до кулачка пружиною.
При русі плунжера вверх паливо подається через нагнітаючий клапан по трубопроводі до форсунки. Паливо, яка рідина володіє дуже малою зтискуваністю. Тому нагнічування його зв'язано з повишенням тиску у всій системі.
При досягненні тиску, достатнього для підйому голки, паливо через сопло розпилювача поступає в циліндр дизеля. При спаді тиску під дією пружини через штангу голка форсунки закривається, і подача палива припиняється. Зворотній хід плунжер робить під дією пружини. При русі плунжера у низ у надплужерний простір поступає паливо з паливного колектора через отвір в гільзі.
Кількість поступаючого палива залежить від положення плунжера, яке встановлюється за допомогою шестерні від рейки паливного насосу. Регулювання подачі палива плунжерним насосом з золотниковим управлінням складається з наступного. При русі плунжера у верх з крайнього положення в положення палива з надплунжерного простору витискається через отвір в гільзі - це положення відповідає геометричному початку подачі палива. При подальшому русі плунжера у верх тиск палива в над плунжерному просторі росте. Відкривається нагнітаючий клапан, і паливо поступає до форсунки при русі плунжера. В положенні нижня винтова кромка головки плунжера співпадає з нижньою кромкою отвору в гільзі - це положення відповідає геометричному кільцю подачі палива. Хід плунжера від положення до положення називається корисним ходом плунжера. При подальшому русі плунжера з положення у верх до крайнього верхнього положення, паливо з надплунжерного простору витісняється через вертикальний паз плунжера і кільцеву проточку в головці в паливний колектор. Нагнітаючий клапан закрито. При русі плунжера з положенням вниз паливо з паливного колектора поступає в надплунжерний простір. Так продовжується до досягнення плунжером положення. При русі плунжера з положення в положення вікно в гільзі перекрито головкою плунжера і паливо не поступає. При подальшім русі плунжера з положення в крайнє нижнє положення паливо продовжує поступати в над плунжерний простір.
Цикл роботи паливного насосу повторяється при кожному обороті колінчастого валу двохтактних дизелів, і один раз за два обороти колінчастого валу чотирьохтактного дизеля.
Змінення кількості поступаю чого за цикл палива досягається поворотом плунжера. В положенні коли вертикальний паз плунжера співпадає з отвором гільзи, при зворотньо-поступаючім русі плунжера подачі палива не виникає, так як надплунжерний простір увесь час сполучено з паливним колектором. В положенні, коли внаслідок повороту плунжера паз і отвір в гільзі не співпадає, здійснюється мінімальна подача палива. Положення відповідає проміжними значеннями подачі палива. В положенні здійснюється максимальна подача палива плунжером. При цьому корисний хід плунжера досягається максимального значення. Велике значення в забезпеченні роботи паливної апаратури має нагнітаючий клапан. При досягненні плунжером положення тиску в надплунжернім просторі падає, і клапан сідає в своє місце. При недостатньо швидкому падінні тиску можливе підтікання палива в кінці циклу подачі. Для досягнення швидкого падіння тиску в паливопроводі встановлюється нагнітаючий клапан з розвантажувальним пояском.
Такий клапан при нагнітанні подачі палива, так як циліндричний поясок між конусом і направленою частиною клапана повинен вміти з направленого отвору.
Після відсічки подачі клапан виконує значний шлях для посадки в гніздо. Цим звільнюється великий об'єм в нагнітаючому паливопроводі, і тиск в нім швидко падає. Але при довгім паливопроводі, підтікання в нім повністю не зникає навіть при швидкім розвантаженні паливопровода від високого тиску. Тому завжди добиваються до звільнення довжини паливо проводу між насосом і форсункою. В деяких дизелях застосовуються: насос-форсунки, у яких нагнітаючий паливопровід зовсім відсутній.
Ремонт паливного насосу.
Основними неполадками паливного насосу двигуна є: тріщини корпуса, зазублення пружності і тріщини у витках пружини, зкалювання і викрощення торцових крошок деталей і нахильної крошки головки плунжера, односторонній і місцевий натир плунжерних пар: зношення плунжерної пари і нагнітаючого клапана; тріщини і злом плунжера або втулки, пошкодження плунжера або втулки, корозією і кавітацією, зависання заклинювання плунжера у втулці, знос зубчастої рейки і зубців поворотнього пристрою, пропуск палива, між доторкуючими деталями зношення пазів плунжера під виступи, зношення різьби, зрив і забоїни на різьбі.
Заклинювання плунжерних пар паливного насосу проходить по причині попадання води в паливо, нарушення технології ремонту і зборки фільтруючих елементів фільтра тонкої очистки, коли паперові фільтри встановлюють без гумових сальниківз незатягненими гайками елементів і пошкодженими пакетами. В цих випадках погано очищенне паливо попадає в паливний насос, образивні частиці зношують прицензіонні деталі, визивають задир і заклинювання плунжерних пар є нарушення технології процесу їх виготовлення, особливо їх режимів термообробки ,яке призводить до розпаду остаточного ауст аустеніту, росту об'єму металу, зменшення зазору між плунжером і втулкою і заклинювання.
Для зняття паливного насосу з дизеля від'єднують від насосу форсунки, трубку високого тиску. Штуцер трубки і форсунки закривають колпачками. Від'єднують паливний колектор від насосу, з тягою приводу відкручують гайки кріплення насоса до штовхача і знімають насос. Перед розбори паливний насос встановлюють на стенд для обкатки , регулівровки і перевірки його подачі.
Розбирають насос на спеціальному верстаті, обладнаному пристроями. Послідовність наступна: встановлюють насос в гніздо пристроями, закріплюють стояк пристрою в отворі фланцу паливного насос, упор встановлюють на хвостик плунжера і ричагом натискають на тарілку, зтискаючи пружину. Виймають стороннє кільце, після чого, відпускаючи ричав, виймають пружину з тарілкою і плунжером.
Для виїмки втулки плунжера викручують стопорний винт, звільняють винт рейки, виводять з зацеплення втулку плунжера з рейкою і виймають з корпуса насосу. Для виїмки нагнітаючого клапана з сідлом віднімають фланець, знімають нажимний штуцер і витискають сідло, віднімають фланець з клапаном і пружиною. Після розбору деталі паливного насосу ретельно очищують шляхом промивки в світломугасі і піддають огляду і дефекторовці. Корпус насосу, який має тріщини замінює пружини насосу при наявності тріщин, висоті у вільному стані пружини плунжера менше 89 мм заміняють.
Заміняють деталі плунжерних пар, які мають наступні дефекти: зкалювання і викрошування торцової і нахильної кромки головки плунжера, односторонній і місцевий натир поверхностей плунжерних пар, сліди задиру, корозію на робочій поверхні плунжера або втулки, тріщини і тілі втулки. Корозію на торці плунжера або втулки захищають. Виробничість паливного насосу залежить також від стану колінчастого клапану. При загубленні щільності по притир очному пояску клапан заміняють або встановлюють щільність притиркою. Висота пружини клапану повинна бути у вільному стані (27±0,5 мм) ,під навантаженням 15Н-23,5 мм, а в робочому стані 22-24 мм.
Якщо нема перекислених дефектів, по яким бракують плунжерну пару, її провіряють на щільність на стенді

 
 

Цікаве

Загрузка...