WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилка штучного паркету із планок різного рисунку - Дипломна робота

Настилка штучного паркету із планок різного рисунку - Дипломна робота

Ш-4 - 80 "Техніка безпеки в будівництві". На підставі цього документа в рекомендаціях і посібниках із провадження робіт, у технологічних картах, картах трудових процесів, довідниках і довідкових посібниках приводяться вимоги безпечного виконання робіт при укладанні підлог з покриттям і з паркету і лінолеуму при роботі з інструментом, електричними й іншими машинами, при застосуванні клеїв і мастик для приклеювання паркету і лінолеуму, при готуванні, транспортуванні і нанесенні гарячих мастик.
Робочі місця повинні бути організовані так, щоб була забезпечена повна безпека робіт.
Робота з інструментами, ручними машинами, на верстатах вимагає спеціальних знань із їх експлуатації і безпечних методів праці. Тому для роботи з ними допускаються тільки робітники, що вивчили конструкцію інструментів, ручних машин і верстатів, що пройшли навчання роботі з ними й інструктаж з техніки безпеки. Навчання безпечній роботі з інструментами, ручними машинами і на верстатах проводиться по навчальних програмах. Після навчання і проходження виробничої практики під керівництвом висококваліфікованих робітників учні здають іспит кваліфікаційній комісії. Робітники, що не пройшли навчання і не здали екзамени з техніки безпеки, до роботи не допускаються. Знання з техніки безпеки періодично перевіряє комісія, призначена керівником будівельної організації. Результати перевірки оформляють записом у журналі реєстрації. Коли робітники приступають до роботи на кожнім новому об'єкті, їх інструктують про особливості техніки безпеки при роботі на цьому об'єкті і кожний робітник розписується про це в спеціально заведеній книзі.
Приміщення, де працюють із застосуванням клеїв і мастик на основі полімерів, що виділяють вибухонебезпечні і шкідливі для здоров'я людей летучі пари, обладнають примусовою приточно-витяжною вентиляцією.
До готування мастик і обслуговуванню розчинозмішувачів допускаються особи не молодші 18 років, що пройшли навчання й інструктаж на робочому місці про правилатехніки безпеки, про особливості роботи і способах збереження матеріалів, застосовуваних для розчинів і мастик.
Робітники, зайняті готуванням сухих сумішей, розчинів, мастик, повинні бути в спецодязі і брезентових рукавицях. При влученні на шкіру рідкого скла, кремнефтористого натрію, кислоти ці місця ретельно промивають водою.
Електроустаткування повинне бути заземлене, живлячі проводи - укладені в труби або гумотканинні рукава і підвішені вище рівня робочої площадки на 2,5...3 м. Всі обертові або рухаючи частини електроустаткування, повинні мати огородження. Інструменти, мастильні й обтиральні матеріали зберігають у металевих ящиках. При загорянні електроустаткування або кабелю негайно відключають їх від електромережі і вогнище пожежі ліквідують піском або за допомогою вогнегасника; використовувати воду не можна - вона провідник струму.
Казани для готування бітумних мастик на будівельному майданчику розташовують з урахуванням протипожежних вимог - не ближче 50 м від дерев'яних будівель і складів. Площадку, де встановлені казани, обгороджують. Біля кожного казана повинен бути комплект засобів пожежегасіння (вогнегасники, сухий пісок, лопати). Над казанами влаштовують незгораючий навіс. Кришки казанів для готування бітумних мастик повинні щільно закриватися. Не допускається заповнювати казан більш ніж на 3/4 його ємності. Наповнювач (цемент, азбест) повинен бути сухим, інакше можливе переливання мастики через край казана і її загоряння. Мастику в казані перемішують веслом-мішалкою, а переливають у бачки тільки черпаками з довгою ручкою. Не допускається підвищувати температуру мастики, що розігрівається, вище °220 С. При перегріві варто зменшити вогонь у топці казана і рівномірно перемішувати розплавлену масу. Приготовлену мастику доставляють до робочого місця в спеціальних бачках, закритих щільною кришкою і заповнених на 3/4 об'єму.
При влученні на шкіру гарячої мастики її змивають теплою водою з милом або ланоліновою пастою. На обпалене місце прикладають примочку з водяного розчину марганцево-кислого калію, потім змазують вазеліном або спеціальною маззю від опіків.
Усі клеючі мастики, містять легкозаймисті розчинники, що вимагає дотримання мір пожежної безпеки. Випару легкозаймистих розчинників і концентрація їхніх пар у приміщенні, де ведуть роботи, створюють підвищену пожежну небезпеку. У таких приміщеннях не можна користатися відкритим вогнем, курити, включати електронагрівальні прилади.
Щоб уникнути утворення іскор ємності з мастикою і розчинником не можна розкривати металевими інструментами, а також очищати тару від залишків мастики сталевими предметами.
На основу мастику наносять гумовими, пластмасовими, дерев'яними шпателями, що виключають утворення іскор. У приміщеннях, де працюють з мастикою, повинні бути напису: "Не курити", "Вогненебезпечно", "Вибухонебезпечне". Кількість мастики на робочому місці не повинне перевищувати змінної витрати.
Підігрівати мастики, що загусли, на відкритому вогні, електроплитках через вогне- і вибухонебезпеки строго заборонено. Їх розбавляють розчинниками, рекомендованими інструкцією, чи підігрівають у посуді з гарячою водою.
Основи починають ґрунтувати мастикою в приміщеннях, найбільш віддалених від входу в будинок. Не допускаються роботи з мастикою одночасно в коридорі й в основному приміщенні. Розчинники, випаровуючись з нанесеної мастики, можуть викликати в працвіників головний біль. Тому приміщення, де наносять мастику, настилають плитку або лінолеум, безперервно провітрюють, але так, щоб не було протягів.
По закінченні роботи упорядковують робоче місце, забирають інструменти, відключають електропровідну мережу.
Використана література.
1. В.М. Дамье-Вульсон, Н.Н. Завражин. Устройство полов из паркета и линолеума. М., Высшая школа, 1986 г.
2. Л.Н. Крейдлин. Столярные, плотничные и паркетные работы. М., Высшая школа, 1989 г.
3. Л.Н. Крейдлін. Столярні роботи. К., Вища школа, 1993 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...