WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилка штучного паркету із планок різного рисунку - Дипломна робота

Настилка штучного паркету із планок різного рисунку - Дипломна робота

паралельно і перпендикулярно стінам приміщення. Цей рисунок, якщо правильно підібрана довжина і ширина планок, дозволяє обійтися без обрізки планок і відходів. Планки підбирають так, щоб у ряді уклалося ціле число квадратів, складених із планок одного розміру. Якщо ж планки одного розміру не складають ціле число квадратів, то для крайніх рядів можна використовувати планки інших розмірів: для квадратів, у яких планки укладають перпендикулярно довгим сторонам приміщення,- коротші, а для квадратів з паралельним розташуванням планок - вужчі. При такому підборі планок може з'явитися необхідність їх обрізати тільки в протилежної від початку робіт короткої стіни приміщення.
План розкладки включає укладання смуги, що представляє перший елемент підлоги. Смугу укладають поперек приміщення. Вибір місця маячного ряду залежить від конфігурації приміщення. У приміщеннях, близьких у плані до квадрата, маячний ряд укладають поперек приміщення в найбільш віддаленої від дверей стіни. У більшвитягнутих приміщеннях доцільніше маячний ряд укладати в довгої стіни, протилежної входу. Маячний ряд, як і при інших малюнках паркету, укладають по шнурі АБ, при цьому уздовж стін залишають зазор шириною 10...15 мм. Настилають паркет на бітумній мастиці або по дерев'яній основі двоє робітників. Прямий квадрат, як правило, виконують без фриза.
2.4. Розвернутий квадрат
Розвернутий квадрат відрізняється від прямого тим, що планки в квадратах укладають не паралельно стінам, а під кутом 45° до них. Це більш складний і трудомісткий рисунок. Він вимагає значного числа квадратів, що розпилюються, для заповнення незаповнених трикутників, біля стін, що залишаються уздовж.
Складання плану починають з розкладки квадратів насухо. У кожнім квадраті, розвернутому під кутом 45° до стін приміщення, усі планки розташовані паралельно одна одній. Укладають квадрати по шнурі, натягнутому впоперек приміщення. При розкладці треба стежити, щоб вершини квадратів знаходилися під шнуром. Ціль розкладки - підібрати довжину і ширину планок паркету для одержання цілого числа квадратів. При наявності планок необхідних розмірів настилання може бути виконано без відходів. Незаповнені трикутники, що залишаються в стін, є точними половинками набраних квадратів. При цьому рисунку покриття підлоги виконують без фриза і з фризом. При безфризовом рисунку шнур для укладання обраних планок натягають уздовж короткої стіни приміщення на відстані, рівній довжині діагоналі квадрата. До цього розміру додають 10...15 мм на зазор у стіни. У подовжених приміщеннях шнур краще натягати уздовж довгої стіни. При рисунку з фризом шнур натягають не від стіни, а від лінії фриза. Робітники-паркетники настилають паркет рисунком розвернутий квадрат так само, як і прямий квадрат, і в тій же послідовності. Розпилює квадрати для заповнення трикутників у стін більш кваліфікований робітник.
2.5. Прямий рисунок паркету
Прямий рисунок паркету застосовують іноді як основний, а іноді як частина покриття, виконаного в ялинку. Прямий рисунок покриття рекомендується застосовувати в невеликих приміщеннях. Недолік цього виду рисунка полягає в тім, що при незначному зволоженні або підвищенні вологості повітря в приміщенні покриття може вспучуватися. Це пояснюється тим, що при прямому рисунку все покриття має однаковий напрямок волокон деревини і тому через здатність деревини до найбільшої деформації впоперек волокон відбувається розширення планок, яке нічим компенсувати.
При прямому рисунку паркет можна настилати з планок одного розміру, зрушуючи сусідні торцеві стики на половину довжини планки. Планки можуть бути однієї ширини і різної довжини або різної довжини і ширини.
2.6. Килим
Килим - рисунок, що використовують при настиланні паркетної підлоги у вузьких і невеликих коридорах і вбудованих шафах.
Основні рисунки паркетних покрить, розглянуті вище, застосовують у масовому будівництві. При зведенні унікальних споруд у парадних приміщеннях часто потрібно укладати підлоги зі штучного паркету з застосуванням ускладнених рисунків. Приведені зразки не вичерпують усієї різноманітності рисунків, тому що з планок штучного паркету можна скласти безліч варіантів. Варто пам'ятати, що краса й естетичність паркетного покриття можуть бути досягнуті тільки при систематичному множинному повторенні однакових композицій невеликих фрагментів у межах приміщення.
2.7. Організація робіт.
У роботі з настилання паркету беруть участь двоє робітників-паркетників. Один паркетник наносить мастику на основу, розрівнює її, приносить паркет на робоче місце і розкладає окремо праві і ліві планки. Інший паркетник, більш високого розряду, укладає планки паркету.
Для виконання заданого обсягу робіт паркетників забезпечують технологічними нормокомплектами з урахуванням числено-кваліфікаційного складу працюючих. Нормокомплект - оптимальний набір ручних машин, інструментів, пристосувань і інвентарю для виконання визначеного виду робіт.
2.8.Вимоги до якості покриття.
У відповідності із БНіП III-B. 14-72 "Підлоги. Правила виробництва і приймання робіт" готове покриття підлоги зі штучного паркету повинне відповідати наступним основним вимогам: рисунок підлоги, його колір й обробка повинні відповідати проекту; відхилення поверхні покриття підлоги від площинності, що перевіряється у всіх напрямках рівнем і двометровою контрольною рейкою, не повинно перевищувати 2 мм; виступи між крайками суміжних планок паркету не допускаються; зчеплення паркетного покриття з нижчележачим шаром визначають простукуванням усієї площі. На ділянках, де зміна звуку при простукуванні вкаже на відсутність зчеплення, покриття, а іноді і стяжка, повинні бути замінені; тріщини, вибоїни і відкриті шви в елементах підлоги, а також щілини між плінтусом або галтелю і покриттям підлоги або стінами не допускаються.
3. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
При укладанні підлог з паркету і лінолеуму необхідно дотримувати вимоги безпеки праці і пожежної безпеки у відповідності зі БНіП

 
 

Цікаве

Загрузка...