WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилка штучного паркету із планок різного рисунку - Дипломна робота

Настилка штучного паркету із планок різного рисунку - Дипломна робота


ДИПЛОМНА РОБОТА
: Настилка штучного паркету із планок різного рисунку
"
Зміст
1. Вступ
2. Технологічна частина
Штучний паркет
Підготовка основи
Прямий квадрат
Прямий рисунок паркету
Килим
Організація робіт
Вимоги до якості покриття
3. Заходи з охорони праці.
І. ВСТУП
У комплексі опоряджувальних робіт - завершальному етапі будівництва - укладання підлог з паркету, лінолеуму, синтетичних килимів і плиток займає важливе місце. Покриття з цих матеріалів створюють у приміщеннях комфорт, вони довговічні і зручні в експлуатації. Від того, як виконані покриття підлог, багато в чому залежить і загальна оцінка якості будівництва.
Для укладання покриття підлог треба домагатися якісного виконання всіх операцій, що як попередніх, так і при укладанні покриття. При укладання паркетних і лінолеумних підлог це відноситься до якісної підготовки основ, ретельній перевірці усіх використовуваних матеріалів. Особливі вимоги пред'являють до якості покрить підлог з художнього щитового паркету, тому що його застосовують для обробки унікальних будинків.
При укладанні паркетних підлог широко застосовують збірні елементи - паркетні дошки і щитовий паркет, виготовлені на підприємствах будівельних матеріалів. При укладанні покриттів підлог з лінолеуму усе ширше застосовують спосіб підготовки матеріалів на базах комплектації виробів, де лінолеум сортують, зварюють його крайки, заготовляючи полотнища розміром на всю площу приміщення. Для полегшення праці робітників і поліпшення якості робіт застосовують високопродуктивні машини для шліфування паркетних підлог, для перемотування рулонів лінолеуму й ін.
2. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА
2.1. Штучний паркет
Штучний паркет (ГОСТ 862.1-85) складається з паркетних планок, що у залежності від крайок поділяють на типи - П1 і П2. Сторони паркету - взаємо-паралельні фрезеровані, а крайки - профільні з гребенями і пазами. Гребінь - виступаюча частина крайки і торця паркетної планки, призначена для з'єднання із сусідньою планкою. Паз - виїмка на бічних і торцевих крайках паркетної планки, призначена для заходу гребеня. Паркет типу П1 - із гребенями і пазами на протилежних крайках і торцях, типу П2 - із гребенем на одній крайці і пазами на інших крайках. Паркет типу П2 допускається випускати за узгодженням із замовником. Крайки верхнього шару - шару зносу - улаштовують зі скосом (з ухилом 3°) і без скосу. Товщина паркету 15 і 18 мм (товщина шару зносу 7...10 мм), ширина 30...90 мм з кроком 5 мм; довжина 150...500 мм з кроком 50 мм. У партії допускається до 15% укорочених паркетних планок розміром 30X150, 35X150, 30X200 і 35X200 мм із подовжньої пожолобленістю лицьової пласті не більше 0,3 мм, з поперечної пожолобленістю - не більш 0,2 мм.
Виготовляють штучний паркет з деревини дуба, бука, ясена, клена, карагача, в'яза, ільма, каштана, граба, берези, сосни, модрини, з корейської сосни і модифікованої деревини інших порід, по експлуатаційним фізико-механічній властивостям не уступає деревині твердих порід. На державний Знак якості атестують тільки планки з деревини дуба. Для виготовлення паркету із сосни і модрини повинна застосовуватися деревина радіального розпилювання з кутом нахилу річних шарів до лицьової сторони планки не менше 45°.
Якість деревини, з якого виготовляють паркет, повинна відповідати наступним основним вимогам. На лицьовій стороні планок не допускаються тріщини, що частково зросші і не зросші сучки. Допускається не більше одного зрослого сучка на планці розміром на лицьовій стороні не більше 5 мм, а на зворотній - 10 мм. Тріщини можуть бути тільки на зворотному боці і крайках глибиною не більш 3 мм, довжиною не більше 1/5 ширини планки. На лицьовій стороні планки не допускаються також серцевина і подвійна серцевина, червоточина, хімічне фарбування і побуріння від грибків, відколи, задири, обзол, негладкі ділянки. Нахил волокон по поверхні лицьового шару планки не повинен перевищувати 3 % для хвойних і 5 % для листяних порід деревини. Завилькуватість і крень можуть бути на відстані не менше 50 мм від торця, але в паркету із сосни і берези вони не допускаються. На зворотному боці планки допускається на окремих ділянках хімічне фарбування, завилькуватість і крень, серцевина одинарна і подвійна й обзол (але не більше 1/3 по висоті планки і глибиною до 2 мм). На зворотному боці і на крайках гребенів допускаються недофрезеровані (шорсткі) ділянки площею не більше 30%. Вологість деревини штучного паркету не повинна перевищувати 9 ± 3%.
2.2. Підготовка основи
Паркетні дошки (ДСТ 862.3-77) виготовляють двошаровими: верхній шар - із прямокутних планок деревини коштовних порід, нижній шар, що є фундаментом (підставою) паркетних дощок,-з струганих чи брусків рейок - з деревини більш низьких сортів. Розрізняють два типи паркетних дощок: Пі - для по лагам і ГЬ - по суцільній підставі (мал. 9). У підставі через 20...30 мм по всій довжині дошки влаштовують подовжні пропили глибиною 16 мм (для дощок типу Пі) і 9 мм (для дощок типу Ш). Шари склеюють між собою водостійкими клеями (фенолоформальдегидными, мочевиноформальдегидными). Їхня міцність на відрив повинна бути не менш 0,6 Мпа.
Паркетні дошки при укладанні по лагах випускають загальною товщиною 25 мм із рейками підстави товщиною 19 мм (тип Пі), при укладанні по суцільній підставі - товщиною 18 мм (товщина рейок- 12 мм). Розміри паркетних дощок (мм) уніфіковані: при довжині 1200 ширина виробу - 145, при довжині 1800 ширина - 155 і при довжині 2400 ширина - 202. Паркетні планки лицьового шару виготовляють довжиною 150, 160 і 207 мм, шириною 20...50 мм і товщиною б мм; рейки - довжиною не менш 250 мм; їхня ширина повинна бути кратна ширині паркетної дошки. Для з'єднання паркетних дощок між собою в рейках і брусках передбачені пази, а з протилежних сторін - гребені відповідно глибиною і висотою 7 мм.
2.3. Прямий квадрат
Прямий квадрат складають із планок паркету, що укладаються по черзі

 
 

Цікаве

Загрузка...