WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Комплексні гомеопатичні препарати вітчизняного виробництва "NHU" м. Київ, "АРНІКА" м. Харків - Курсова робота

Комплексні гомеопатичні препарати вітчизняного виробництва "NHU" м. Київ, "АРНІКА" м. Харків - Курсова робота

тинктури, тритурації, розчину) у точній відповідності з вказівками, викладеними в керівництві "Гомеопатичні лікарські засоби" (Гомеопатична фармакопея).
При описі кожного лікарського засобу, що входить уфармакопею, вказується відповідний розділ, за яким готується лікарський препарат з цього засобу, і ступінь його розведення.
Лікарські форми твердої консистенції. До цієї групи лікарських форм належать порошки, гранули (пілюлі, крупинки) і таблетки, що використовуються для внутрішнього застосування. Зазначені лікарські форми не проковтують, а розсмоктують в роті. У гомеопатичній практиці найчастіше застосовуються крупинки і порошки.
Порошки (Triturationes), як вказувалося вище, виготовляють і відпускають у вигляді відповідних розведень твердих і різних рідких засобів. Для дозування їх застосовують спеціальні скляні чи кістяні лопаточки або ж просто рекомендують приймати на кінчику кавової ложки. Доза на один прийом виходить близько 0,2 г.
Calcarea iodata 3 trit.
На кінчику кавової ложки 3-4 рази в день.
Виготовляють за цим рецептом тритурацію по 1-му методу і відповідно оформляють до відпустки як нерозділений порошок. Через те, що кількість порошку не зазначено, відпускають 10,0 г.
Гранули (Granulae) виготовляють із тростинного цукру вищої якості. У міру потреби в гомеопатичних аптеках гранули насичуються певною кількістю рідких препаратів (есенції, тинктури, розчини і т. п.). Після цього крупинки висушують, кожна має вагу 0,032-0,033 г.
Якщо в рецепті кількість крупинок не прописано, то їх відпускають 10,0 г.
Насичення гранул проводиться так. У посудину завантажують гранули з розрахунку на 1 кг гранул 10,0 г відповідного розведення лікарської речовини, додають 10,0 г 60 % етилового спирту, щільно закупорюють і струшують протягом 10 хвилин чи вручну 3-4 хвилини при використанні механізації.
Гранули сушать на повітрі, після чого їх пересипають у відповідну тару.
Не можна насичувати гранули ліками, виготовленими з летких, пахучих речовин, а також з усіх кислот у концентрації нижче третього сотенного розведення.
Aurum muriaticum 6 gran.
По 8 гранул 3-4 рази в день.
Таблетки (Tabulettae) являють собою ті ж тритурації, тому що їх пресують без додавання допоміжних речовин, причому кожна таблетка відповідає разовій дозі тритурації, тобто близько 0,2 г. Приймають таблетки так само, як тритурашї і крупинки.
За рубежем у даний час виготовляють таблетки, використовуючи як наповнювачі сахарозу, магнію стеарат. пшеничний крохмаль, тальк.
Рідкі лікарські форми. Лікарські форми в рідкому стані призначаються як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування, причому дуже рідко у виді первинних есенцій і тинктур. Найчастіше користуються відповідними розведеннями за десятковою чи сотенною шкалою. Для одноразового прийому всередину рідкі лікарські препарати призначають по 5-8 крапель у чайній ложці води чи без води. Кількість діючої речовини в одній краплі залежить від ступеня розведення. Так, наприклад, 5 крапель першого десяткового розведення відповідають 0,025 г, другого - 0,0025 г і т. п.
Рідкі лікарські форми застосовуються у виді мікстур, крапель, обмивань, примочок, розтирань, змазувань, масляних розчинів та ін.
Розчини (Solutionis чи Dilutiones). Мікстури в гомеопатичній практиці застосовуються дуже рідко. Іноді їх застосовують у дитячій практиці.
Для виготовлення водного розчину десяткового чи сотенного розведення беруть 10 крапель відповідного розведення на 30,0 г очищеної води і призначають по 1 чайній ложці кілька разів у день.
Розчини для зовнішнього застосування часто виготовляють з есенцій і тинктур, для чого 20 крапель розчиняють у половині склянки прокип'яченої чи очищеної води.
Arnica ?
По 20 крапель на півсклянки води для зігрівальних компресів.
Thuja ?
Для змазування бородавок.
За цими рецептах відпускають по 10,0 г есенцій, що застосовуються згідно з призначенням.
Краплі (Guttae) - це одна з найпоширеніших лікарських форм. Дозуються за допомогою піпетки. Відпускають їх, як і інші лікарські препарати, у кількості 10,0 г.
Camphora-Rubini
По 3-5 крапель на прийом на цукрі 3-4 рази в день.
Виготовляють 10,0 г розчину, що складається з рівних частин камфори і 96 % спирту. Називається цей гомеопатичний лікарський препарат по імені італійського професора Рубіні, який його запропонував.
Allium сера 3 10,0 dil.
По 5-7 крапель відповідно до розкладу прийому.
Для виготовлення препарату за рецептом використовують тинктуру, отриману з есенції цибулі ріпчастої за 1 способом.
Виготовляють дилюцію шляхом потенціювання за десятковою шкалою від х1 до х6 (3) на 45 % етиловому спирті при енергійному струшуванні кожної потенції 10 разів.
Lachesis 6
По 8 крапель 3-4 рази в день.
Виготовляють тритурацію по 2-му методу, а потім розводять спиртом до шостої сотенної потенції.
Олії (Оlеа) також призначаються винятково для зовнішнього застосування у виді 10 % розчину лікарських засобів (есенцій, тинктур) у прованській (оливковій), мигдальній чи соняшниковій олії.
Oleum Cantharis 50,0
Для змазування місця опіку
Спирти (Spiritus seu Solutiones spirituosae) виготовляють змішуванням відповідної кількості спиртових настойок (3,5, 10 %) з 60 % етиловим спиртом. Використовують їх тільки зовнішньо.
Spiritus Apis 3 % 10,0
Для змазування місця укусу чи забитого місця.
Лініменти (Linimenta) (оподельдоки рідкі). Основу оподельдока виготовляють змішуванням 2 вагових частин спирту мильного, 1 вагової частини води і 1 вагової частини 96 % етилового спирту, потім змішують з різними кількостями (3, 5, 10 %) настойок. Наприклад, оподельдок Ледум містить 10 % настойки багна, оподельдок Рус - 5 % настойки сумаху отруйного.
Концентрація оподельдока відповідає мазям і оліям. На етикетці позначається оподельдок і назва лікарської речовини, з якою він змішаний.
М'які лікарські форми. Мазі (Unguenta). Як основи використовуються вазелін і ланолін. Мазі виготовляють за загальними правилами, викладеними в однойменній статті ДФ XI. Якщо немає вказівок у власних статтях, то з несильнодіючих засобів мазі виготовляють 10 % концентрацій, із сильнодіючих - 5 %. Деякі мазі виготовляють в іншій концентрації(0,5 %, 1 %, 3 %).
У мазях, а також лініментах, спиртах та інших формах для зовнішнього застосування принцип малих доз не використовується.
Більшість гомеопатичних мазей виготовляють по типу мазей-емульсій, використовуючи як основний діючий компонент матричні (базисні) настойки.
Unguentum Calendulae 10% 100,0
Для змащення опрілостей.
Даний пропис мазі затверджений наказом МОЗ УРСР № 165 від 30.08.89 р. її склад:
Tinctura Calendulae 10,0
Vaselinum 85,0
Lanolinum 5,0
Беруть 10,0 г настойки календули, емульгують у ступці з ланоліном і змішують з вазеліном.
По типу мазей-суспензій виготовляють, наприклад, мазі Графіт 1 % чи

 
 

Цікаве

Загрузка...