WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Комплексні гомеопатичні препарати вітчизняного виробництва "NHU" м. Київ, "АРНІКА" м. Харків - Курсова робота

Комплексні гомеопатичні препарати вітчизняного виробництва "NHU" м. Київ, "АРНІКА" м. Харків - Курсова робота

з 7 ваговими частинами 60 % спирту. Подальші розведення виготовляють звичайним способом.
Цим методом виготовляють есенції зі свіжого кореня жовтого жасмину,чистотілу, зі свіжих квітучих рослин ромашки аптечної, нагідок, індійського тютюну, гриба мухомора та ін.
Настойки виготовляють з висушеної рослинної сировини або свіжих тваринних тканин.
1 частину грубого порошку висушеної рослинної сировини змішують у посудині з 5 частинами етилового спирту (концентрація спирту вказується у власних статтях), добре закупорюють і настоюють протягом двох діб при частому збовтуванні. Потім масу переносять у перколятор, заливають етиловим спиртом з розрахунку суха сировина: настойка 1:10 і перколюють зі швидкістю 20 крап./хв. Якщо неможливо використовувати метод перколяції, то настойки виготовляють методом мацерації.
Для цього 1 частину подрібненої рослинної сировини заливають 10-ю ваговими частинами етилового спирту відповідної концентрації (зазначеної у власній статті) і настоюють при щоденному перемішуванні протягом восьми діб. Потім витяжку зливають, залишок віджимають, з'єднані витяжки відстоюють вісім діб і фільтрують. В одній частині отриманої настойки міститься 0,1 г лікарських речовин (1:10), тобто основна тинктура відповідає першому десятковому розведенню.
Настойки з живих істот тваринного походження виготовляють також у концентрації (1:10).
Для виготовлення настойки зі свіжих тваринних тканин їх ретельно подрібнюють у порцеляновій (фарфоровій) ступці. 1 частину подрібненої тканини заливають 10 частинами етилового спирту відповідної концентрації і настоюють у добре закритій скляній посудині протягом чотирнадцяти діб при частому збовтуванні. Потім настойку зливають, залишок віджимають, обидві рідини з'єднують, відстоюють протягом восьми діб і фільтрують. Виготовлені тинктури відповідають першому десятковому розведенню. Одна вагова частина основної тинктури з 9 ваговими частинами спирту утворює друге десяткове розведення і т. п. Перше сотенне розведення виготовляють, змішуючи 10 частин основної тинктури з 90 частинами спирту, а для наступних розведень застосовують уже 45 % спирт.
Як есенції, так і гомеопатичні тинктури стандартизуються за органолептичними показниками (колір, запах), щільності, сухому залишку і вмісту спирту. Найчастіше застосовують настойки, виготовлені з насіння блювотного горіха, бджіл, із соку голівок маку, сухих шпанських мушок, гірких гарбузів та ін.
Розчини гомеопатичні виготовляють як спиртові, так і водні.
Розчини водні: розчиняють 1 частину лікарської речовини в 9 частинах очищеної води. При цьому одержують перше десяткове розведення. Перше сотенне розведення одержують, розчиняючи 1 частину лікарської речовини в 99 вагових частинах воли очищеної. Отриманий розчин фільтрують. При готуванні розчинів кислот за одиницю приймається чиста кислота залежно від її питомої ваги і процентного вмісту, що описується для кожної кислоти окремо.
Розчини спиртові: розчиняють 1 частину лікарської речовини в 9 чи 99 вагових частинах етилового спирту (90, 60 чи 45 %). Концентрація етилового спирту вказується у власних статтях.
З есенцій, настойок і розчинів в аптеках виготовляють рідкі розведення за десятковою і сотенною шкалою на 45 % етиловому спирті.
Тритурації (порошкові розтирання) виготовляють з найрізноманітніших засобів (есенцій, тинктур, металів, мінеральних речовин, речовин тваринного походження > т. п.). Як розріджувач використовують молочний цукор, тому що він найменш гігроскопічний. Виготовляють одним з таких методів:
1-й метод (застосовується для розтирання сухих лікарських речовин різного походження). Визначену кількість лікарської речовини розтирають з молочним цукром у порцеляновій (фарфоровій) ступці (відповідно 1,0 г речовини і 9,0 г цукру молочного за десятковою і 0,1 г речовини і 9,9 г цукру молочного за сотенною шкалою).
При цьому кількість молочного цукру поділяють на 3 приблизно рівні частини. Першу частину поміщають у порцелянову (фарфорову) ступку і перемішують кілька разів для затирання пор ступки, потім додають вихідну речовину і розтирають ретельно з зусиллям протягом 6 хвилин, після чого протягом 4 хвилин зішкрібають і перемішують, знову розтирають 6 хвилин і знову зішкрібають протягом 4 хвилин. Потім додають другу третину молочного цукру, знову розтирають 6 хвилин, зішкрібають, перемішують протягом 4 хвилин і повторюють обидві операції ще раз. Нарешті додають ту частину молочного цукру, що залишилася, і знову двічі повторюють обидві операції, як зазначено вище.
З огляду на те, що процес розтирання має особливо важливе значення (зростає сила дії ліків), відповідно до керівництва "Гомеопатичні лікарські засоби", кожну тритурацію виготовляють шляхом ретельного подрібнення і змішування речовини і цукру молочного протягом 1 години. Гігроскопічні речовини можна розтирати тільки в підігрітих ступках.
2-й метод (застосовується для виготовлення тритурації з рідинами - розчинами водними чи спиртовими). Для цього беруть 2 краплі водного розчину або 4 краплі спиртового розчину основної речовини (0,1 г), розтирають за приведеними вище правилами з 9,9 частинами молочного цукру й одержують перше сотенне чи друге десяткове розведення. Зі зміїних отрут спочатку одержують тритурації з молочним цукром до 3-го розведення, після чого розводять спиртом і відпускають у рідкому виді чи у гранулах (пілюлях), як зазначено нижче.
3-й метод (застосовується для виготовлення тритурацій з есенцій і тинктур). Для цього 2 вагові частини есенції, виготовленої по методах 1-му і 2-му, змішують і розтирають за правилами з 99 ваговими частинами молочного цукру, при цьому одержують перше сотенне розведення. Інші розведення виготовляють звичайно.
Для одержання першого розведення з есенції, отриманої 3-м методом, беруть З вагові частини есенції і розтирають з 99 ваговими частинами молочного цукру. При змішуванні 1 вагової частини тинктури (яка вже є першою десятковою потенцією) з 99 ваговими частинами молочного цукру виходить перше сотенне розведення. Інші розведення виготовляють звичайно.
Рідкі розведення з порошків (тритурацій) виготовляють так. 1 вагову частину тритурації лікарської речовини в третьому сотенному розведенні розчиняють у 79 вагових частинах води, додають 20 вагових частин 90 % етилового спирту і збовтують 10 разів у посудині, наповненій на дві третини. Одержують розведення 4 (четверте сотенне). Одну вагову частину розведення 4 змішують з 99 ваговими частинами 45 % етилового спирту, збовтують 10 разів - виходить розведення 5.
Наступні сотенні розведення виготовляють змішуванням 1 вагової частини попереднього розведення і 99 вагових частин 45 % етилового спирту.
6. РЕЦЕПТУРА ГОМЕОПАТИЧНИХ ЛФ ЗАВОДСЬКОГО ТА ЕКСТЕМПОРАЛЬНОГО ВИГОТОВЛЕННЯ.
Усі лікарські препарати, застосовувані в гомеопатичній практиці для внутрішнього і зовнішнього застосування, як правило, виготовляють з основних вихідних препаратів (есенції,

 
 

Цікаве

Загрузка...