WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Комплексні гомеопатичні препарати вітчизняного виробництва "NHU" м. Київ, "АРНІКА" м. Харків - Курсова робота

Комплексні гомеопатичні препарати вітчизняного виробництва "NHU" м. Київ, "АРНІКА" м. Харків - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Комплексні гомеопатичні препарати вітчизняного виробництва "NHU" м. Київ, "АРНІКА" м. Харків
?
План
І. Вступ
ІІ. Огляд літератури
1. Гомеопатична методика терапії, актуальність і можливість.
2. Основні принципи гомеопатії.
3. Правила виписування гомеопатичних рецептів.
4. Розведення, що використовуються в гомеопатії.
5. Готування основних гомеопатичних препаратів відповідно до вимог нормативної документації.
6. Рецептура гомеопатичних ЛФ заводського та екстемпорального виготовлення.
ІІІ. Висновок.
IV. Література.
ВСТУП
Для характеристики гомеопатичних лікарських засобів можуть використовуватися всі загальні тексти та інші статті Державної Фармакопеї України, застосовні до гомеопатії.
Розділ "Гомеопатичні лікарські засоби" містить загальні статті та монографії, що описують вихідні матеріали та лікарські засоби, що використовуються практично виключно для гомеопатичної медицини. Посилання на ці монографії для інших цілей мають бути підтверджені компетентним уповноваженим органом.
ГОМЕОПАТИЧНІ ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ
Praeparationes homoepathicas
ВИЗНАЧЕННЯ
Гомеопатичні лікарські засоби готують із речовин, продуктів або препаратів, називаних "стоками", відповідно до гомеопатичної виробничої практики. Гомеопатичні лікарські засоби звичайно позначаються латинською назвою "стоку" з подальшим зазначенням ступеня розведення.
СИРОВИНА
Сировина для виробництва гомеопатичних лікарських засобів може бути природного або синтетичного походження.
Для сировини тваринного або людського походження мають бути вжиті відповідні заходи для зведення до мінімуму ризику інфікування гомеопатичних лікарських засобів. Для цього слід показати, що:
- методи виробництва включають стадію або стадії, які видаляють або інактивують фактори інфікування;
- у відповідних випадках сировина тваринного походження має відповідати вимогам статті "Продукти з ризиком присутності агентів, що переносять тваринні спонги-формові енцефалопатії";
- у відповідних випадках тварини або їх тканини, що використовуються для одержання сировини, мають витримувати вимоги компетентного уповноваженого органу до здоров'я тварин, використовуваних для споживання людиною;
- у разі матеріалів людського походження, донор має відповідати рекомендаціям щодо донорів людської крові та донорської крові (як зазначено в статті "Людська плазма для фракціонування"), якщо немає інших зазначень в окремій статті.
Сировина рослинного, тваринного або людського походження може використовуватися у свіжому або висушеному вигляді. У відповідних випадках допускається зберігання свіжого матеріалу в замороженому вигляді.
Сировина рослинного походження має відповідати вимогам статті "Лікарська рослинна сировина для гомеопатичних лікарських засобів".
Якщо немає інших зазначень, для транспортування або зберігання свіжий рослинний матеріал може зберігатися в етанолі (96 % об/об) або в спирті підхожої концентрації за умови використання всього цього матеріалу разом із середовищем, в якому він зберігався, для подальшої переробки.
Сировина має витримувати вимоги відповідних монографії! Фармакопеї.
РОЗРІДЖУВАЧІ
Розріджувачі - допоміжні речовини, що використовуються для приготування певних "стоків" або для процесу потенціювання. Розріджувачами можуть бути, наприклад: вода очищена, спирт підхожої концентрат'), гліцерин або лактоза.
Розріджувачі мають витримувати вимоги відповідних монографій Фармакопеї.
"СТОКИ"
"Стоки" - речовини, продукти або препарати, що використовуються як вихідні матеріали для виробництва гомеопатичних лікарських засобів. "Стоки" звичайно являють собою: для сировини рослинного або тваринного походження - матричну настойку або гліцериновий мацерат; для сировини хімічного або мінерального походження - безпосередньо саму речовину.
Матричні настойки мають відповідати вимогам статті "Матричні настойки для гомеопатичних лікарських засобів".
Гліцеринові мацерати - рідкі лікарські засоби, одержані із сировини рослинного, тваринного або людського походження із використанням гліцерину або суміші гліцерину зі спиртом підхожої концентрації або розчином натрію хлориду підхожої концентрації.
ПОТЕНЦІЮВАННЯ
Розведення та тритурації одержують зі стоків за допомогою процесу потенціювання відповідно до гомеопатичної виробничої практики: це означає послідовне розведення та струшування, або послідовні відповідні тритурації, або поєднання цих двох процесів.
Звичайно використовують такі ступені потенціювання:
- 1 частина "стоку" плюс 9 частин розріджувача; позначають як "D", "DH" або "X" (десяткове розведення),
- 1 частина "стоку" плюс 99 частин розріджувача; позначають як "С" або "СН" (сотенне розведення).
Число ступенів потенціювання визначає міру розведення, наприклад, "D3", "3DH" або "ЗХ" означає три десяткових ступеня потенціювання, а "СЗ", "ЗСН", або "ЗС" - три сотенних ступені потенціювання.
"LM-" (або "Q-") потенціювання виготовляють відповідно до специфічних процедур
Лікарські форми
Лікарська форма гомеопатичного лікарського засобу має витримувати вимоги статті Фармакопеї на відповідну лікарську форму з такими особливостями:
- "активною субстанцією" лікарських форм для гомеопатичного застосування є розведення або тритурації вихідних гомеопатичних стоків;
- ці лікарські форми готують із використанням відповідних допоміжних речовин;
- випробування на однорідність вмісту звичайно не проводять, однак у певних випадках це випробування необхідне.
Гомеопатична лікарська ферме "Пілюля"
Пілюлі для гомеопатичного застосування -тверді лікарські засоби, одержані з використанням сахарози, лактози або інших підхожих допоміжних речовин. Вони можуть бути одержані просоченням попередньо сформованих пілюль розведенням або розведеннями гомеопатичних "стоків", а також послідовним додаванням допоміжних речовин і розведення або розведень гомеопатичних "стоків". Вони призначаються для орального або сублінгвального застосування.
Гомеопатична лікарська форма "Таблетки"
Таблетки для гомеопатичного застосування -тверді лікарські засоби, одержані з використанням сахарози, лактози або інших підхожих допоміжних речовин відповідно до статті "Таблетки". Вони можуть бути одержані пресуванням однієї або декількох твердих активних субстанцій із допоміжними речовинами або просоченням попередньо сформованих таблеток розведенням або розведенням гомеопатичних "стоків". Попередньо сформовані для просочення таблетки одержують із сахарози, лактози або інших підхожих допоміжних речовин відповідно до статті "Таблетки". Вони призначаються для орального або сублінгвального застосування.
_________________________________________________________________N
Як допоміжні для приготування гомеопатичних лікарських засобів можуть використовуватися такі речовини: кальцієвий бентоніт, спирт різної

 
 

Цікаве

Загрузка...