WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Субмодуль синхронізації розгорток УСР - Курсова робота

Субмодуль синхронізації розгорток УСР - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
(КЕР.304.19 П3)
Тема: Субмодуль синхронізації розгорток УСР.
?
Зміст
І. Вступ.
ІІ. Принцип роботи.
ІІІ. Характерні несправності та їх усунення.
IV. Техніка безпеки при виконанні ремонтних робіт.
?
Вступ
В цій роботі описується принцип роботи, характерні несправності блоку синхронізації розгорток телевізорів третього покоління, та техніки безпеки при виконанні ремонтних робіт.
Субмодуль синхронізації УСР виконує слідуючи функції:
- виділяє строкові і кадрові синхроімпульсів з відеосигналу;
- формування строкових імпульсів запуску, кируючи системою АП4іФ;
- формування кадрових синхронізованих імпульсів і стробуючих імпульсів для роботи модуля кольору.
Відеосигнал позитивної полярності, сформований в субмодулі радіоканала, з контакта 5 з'єднувача Х4 через розподільний конденсатор С7, інтегруюче коло R4, С2 і завадоподавляюче коло VD1, С1 потрапляє на базу транзистора VТ1, виконуючого роль інвентора і здійснення передчасову селекцію. З його колекторного навантаження R6 виділені синхронізовані імпульси через резистор R9, конденсатор С3, вивод 9 мікросхеми D1 поступає на амплітудний селектор 1, з якого додатково граничні синхроімпульси поступають на формуванні імпульсів 2 і 5. Треба відмітити, що в ряді блоків телевізорів сінхросуміш поступає одночасно і через вивід 10 мікросхеми D1 на селектор перешкод 4. Два входи побудовані по однаковій схемі, при цьому вхідні струми однакові, і таке включення дозволяє запирати амплітудний селектор 1 при потраплянні на його вхід імпульсних перешкод.
В формовачі імпульсів 2 проходить виділення кадрових сінхорнізуючих імпульсів КСІ. КСІ підсилюються в підсилювачі 3 і поступають через вивід 8 мікросхеми, резистор R18, контакт 4 з'єднувача Х4 на модуль кадрової розгортки.
Строкові синхроімпульси, виділені формавачем 5, поступають на фазовий дитектор 11 і на комутатор 7. Одночасно на другий вхід фазового дитектора 11 подаються пилкоподібні імпульси з задаючого генератора строк 13.
В фазовому дитекторові зрівнюється частота і фаза синхроімпульсів з чистотою і фазою імпульсів, які сформовані задаючим генератором 13.
Сигнал помилки, пропорційний рознести частота і фази порівнюючих сигналів, з виходу фазового дитектора через вивід 13 мікросхеми, резистор R11, вивід 15 мікросхеми поступає на задаючий генератор 13, коректуючи його частоту і фазу. Задаючий генератор полкоподібної напруги працює по принципу заряду і розряду часзадаючого конденсатора стабільним струмом до порогового значення. Змінюючи велечену цього струму з допомогою змінного резистора R14 можна регулювати чистоту строк.
Задаючий генератор синхронізується пристроєм автоматичної підстройки частоти і фази АП4іФ. Елементи С9, С11, R10, R8, С8 складають фільтр ФН4 пристроя АП4іФ.
Постійна часу цього фільтра може автоматично змінюватися за допомогою комутатора 7, кируючого піковим дитектором спів падання 6. З задаючого генератора пилкоподібно напруга поступає на генератори імпульсів 8 і 14, формуючі прямокутні імпульси з пилкоподібної напруги ЗГ. Ці імпульси поступають на піковий дитектор 6, у якому зрівнюється з частотою і фазою строкових синхроімпульсів, потрапляючи одночасно з амплітудного селектора 1. Коли частота і фаза задаючого генератора не співпадають з частотою і фазою строкових синхроімпульсів, необхідно мала постійна часу ФН4, забезпечуючи широку полосу захоплення. Комутатор автоматично перемикає в положення, забезпечуючи малу постійну часу ФН4. За при малій постійній часу ФН4 пристроя АП4іФ значно знижується перешкодостійкості системи. Тому коли синхронізація зупинилась, частота і фаза строковихсінхроімпульсів і ЗГ співпала, перемикач 7 забезпечує більшу постійну часу ФН4 пристроя АП4іФ.
При роботі з відеомагнітофоном в режимі відтворення для швидкого входу в синхронізм необхідно забезпечити малу постійну часу ФН4 пристроя АП4іФ.
Це досягається подаванням напруги низького рівня на вивід 11 мікросхеми D1 через фільтр R22, С15. З-за інерції процесів в потужному ключовому транзисторі вихідного каскаду строкової розгортки зворотній хід променів починається з запізненням по відношенню до строкового синхроімпульсу, що приводить до того, що край зображення не відтворюється. Для усунення цього явища введень петля зворотнього зв'язку, складається з фазового детектора 10 зрівнює фазу імпульсів зворотного ходу строкової розгортки, потрапляючи на вивід 6 мікросхеми D4 з фазою пилкоподібної напруги З5.
В результаті порівняння на виході фазового дитектора появляється сигнал, який поступає на фазовий регулятор 12, який автоматично буде підтримувати фазу імпульсів генератора 14, установлено змінним резистором R25 (фаза).
І так, сформовані строкові імпульси запуску (Сі зап) підсилюється підсилювачем потужності 15 ф через вивід 3 мікросхеми, фільтр R21, С16 поступають в модуль строкової розгортки А7.
Для отримання спеціального струшуючого імпульса SС служить формувач імпульсів 9, на який поступає напруга з ЗГ і строковий імпульс зворотного ходу (СІОХ) з модуля строкової розгортки. Сформований імпульс з вивода 7 мікросхеми D1 поступає в канал яскравості і пристрій кольорової синхронізації блоку кольору, забезпечуючи його розробку.
Можливі несправності УСР і способи їх усунення.
Немає растру, немає високої напруги звук є.
Немає строкового імпульса запуску на контакту 2 з'єднувача Х4. Несправна мікросхема D1, або коло від вивода 3 мікросхеми D1 до контакта 3 роз'єма Х4 закорочена на корпус.
Яскравість свічення екрану відсутнє висока напруга є, звук є.
Немає стробуючого імпульса SС на контакту 2 з'єднувача Х1 із-за несправності в мікросхемі D1. Замінити мікросхему D1.
Нарушена синхронізація по срокам.
З початку потрібно спробувати підстроїти частоту ЗГ строк за допомогою змінного резистора R14, замкнувши при цьому перемичкою контрольні точки ХN2 і ХN3 (при цьому система ФАП4іФ відключається, а ЗГ переходить в режим вільних коливань). Обиртаючи ротор змінного резистора R14, старатися виставити частоту близько до строкової. Якщо це не вийде необхідно замінити мікросхему D1, наперед перевіривши справність елементів R8, R10, R11, R13, R16, C8, C9, C11.
Немає синхронізація по кадрах.
В цьому випадку необхідно також зспробувати засінхронізувати зображення за допомогою змінного резистора "частота", розміщеного в боці кадрової розгортки. Якщо зображення вдається засінхронізувати тільки короткочасно, то причину несправності треба шукати у відсутності кадрового синхроімпульсу на виводі 9 мікросхеми D1 з-за несправності цієї мікросхеми.
Нарушена загальна синхронізація.
Перевірити осилографом наявність сінхросуміші на виводі 9 мікросхеми D1. Якщо сінхросуміш відсутня, перевірити справність транзистора VТ1 і його елементів, а також потрапляння ПЦТС на контакт 9 з'єднувача Х4.
При наявності сінхросуміші на виводі 9 мікросхеми D1 причиною цієї несправності буде являтися мікросхема D1 якавийшла зладу. Цю несправність усуваєм таким чином: заміною завідома справною мікросхемою.
Зображення зсувного в право і не відцентровується регулятором R25 (фаза).
Перевірити справність елементів R23, R25, C13, а також мікросхему D1, замінити несправні радіоелементи.
Загальні положення.
1. Основні шкідливі та небезпечні виробничі фактори, які можуть діяти на майстра під час роботи.
2. Електрострум.
3. Електровипромінювання, дія електромагнітних. Електростатичних

 
 

Цікаве

Загрузка...