WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації процесу виробництва промислового паркету в ТзОВ СП Лісова компанія 'Лаванда' - Курсова робота

Проект автоматизації процесу виробництва промислового паркету в ТзОВ СП Лісова компанія 'Лаванда' - Курсова робота


Особливу увагу потрібно надавати вільному від вібрацій фундаменту при настінному монтажі електродвигунів на лапах, оскільки тут можуть виникати додаткові напруження на кріплення лап.
Після розпакування потрібно провести чищення зовні двигуна і оглянути можливі пошкодження. Після цього проводиться насадка елементів передач (шків, муфта, шестерня), для чого знімається антикорозійний лік з кінця валу та легко його змащують.
При балансуванні провідних елементів потрібно врахувати, що ротори стандартних двигунів уже відбалансовані з повною шпонкою в кінці валу. По закінченню роботи електродвигун можна встановлювати на підготовлений фундамент або в випадку пасового приводу на попередньо змонтовані натяжні важелі, вирівнюються та закріплюються. При прямому зчепленні середні лінії валів двигунів і робочої машини повинні лежати точно на одній прямій. Ця точність потрібна в випадку жорстокої чи еластичної муфти.
В випадку пасового приводу необхідно слідкувати за тим, щоб обидва кінці валів стояли паралельно один до одного, а їх торці лежали в одній площині. Щоб виключити передчасний вихід з люду підшипників, необхідно вибрати відношення попереднього напруження в перерізі пасу до його напруження, яке залежить від діаметру пасу.
Після перевірки комутаційної схеми та схеми роз приділення навантаження цілої електричної установки на достатній поперечний переріз проводів для нових користувачів, а також після прокладання приєдную чого проводу можна підключити двигун.
Визначення необхідних приєднуючи величин в поперечних перерізах проводів проводиться в відповідності з електричними значеннями двигунів.
Так як двигун в стандартному виконанні мають клемник із 6-ти частин і цим самим шість частин обмотки підводяться до клемника. При цьому завжди підключені до малої напруги проводять по схемі трикутника, а до більшого напроти по схемі зірки.
Після підключення двигуна необхідно провірити чи працює двигун в правильному напрямку обертання, напрям обертання по годинниковій стрічці, дивлячись на двигун зі сторони кінця валу рухається прямим.
Якщо двигун обертається не в правильному напрямі обертання, то достатньо поміняти між собою два пучка проводів. Щоб знизити високий струм у включених по схемі трикутника двигуна в короткозамкнутим ротором, їх можна пускати в роботу вимикачем зірка/трикутник. Цим самим пусковий струм знижується на 1/3. При цьому врахувати, що вимикач зірка/трикутник був підібраний по розміру двигуна (по потужності і номінальному струмі).
Окрім головного включення двигуна і захисту проводки (завдяки запобіжникам) необхідний ще встановлений на номінальний струм двигуна захисний вимикач двигуна, що повинен запобігати двигун від перевантажень, заниженої напруги і роботи на двох фазах. Надійність його роботи підлягає перевірці.
В якості захисту від дотикання доступних металічних частин, які при замиканні з тілом можуть нести небезпечну напругу, необхідно проводити заземлення чи занулення двигуна трьохфазного струму. Захистна проводка повинна мати однаковий поперечний переріз з проводом живлення. Так як тільки добрий контакт гарантує роботу запобіжного пристрою, то слідкувати за тим, щоб приєднувальні клеми були добре затягнуті, так як в противному випадку виникне високий перехідний опір і нагрів.
По закінченню попередніх потрібно ще раз провірити підключення і стан ізоляції всієї установки. Потім рекомендується двигун спочатку заставити працювати на холостому ході, щоб своєчасно пізнати несправності (неправильний напрям обертання).
У двигунів трьохфазного струму з ротором з контактними кільцями доцільно перевіряти перед вводом в експлуатацію кутові щітки на їх міцність посадки і легкості ковзання в обоймі, щіткоприймача.
Двигун трьохфазного струму з короткозамкнутим ротором вмикається або прямо або вмикають зірка/трикутник.
Конвеєр.
Конвеєри для кінематичного сполучення я ставлю стрічкові. Щодо технічних характеристик можна сказати наступне:
швидкість подачі від 1 до 10 метрів за хв.;
максимальна споживана потужність 0,4 кВт.;
підбір електродвигунів подачі від 1400 обертів за хвилину;
габаритні розміри 1750 * 450 * 1000 мм;
вага конвеєра 150 кг.
Дані конвеєри потрібно розмістити між всіма верстатами, які є в лінії, а також між засобами автоматизації (пристрій для накладання клею, пристрій для вкладання плит паркету і упакувальна машина МЕЦО-5,0).
Конвеєри розміщуємо впритул до вищезгаданих верстатів та виставляємо під потрібним кутом. Конвеєри оснащені двома парами апаратних лапок, які здатні змінювати свою висоту та ширину. Завдяки чому конвеєр виставляється дуже точно.
Схема конвеєра зображена на рисунку 2.2.
Рис.2.2. Схема конвеєра.
Пакувальна машина МЕЦО-5,0 використовує для своєї роботи напругу постійного струму (нижчу від промислової) та є дуже чутливою до перепаду напруги. Тому додатково потрібно підібрати та розрахувати: випрямляч напруги, трансформатор змінного струму і стабілізатор напруги.
Випрямляч.
Випрямляч після збору, перед монтажем потрібно повіряти наступними методами:
1. При експлуатації. Вимірювання проводиться приладом магнітоелектричної системи. Виміряне значення постійної напруги повинно складати приблизно 45% від виміряного значення підведеної змінної напруги.
2. При не підключеному випрямлячі. Вимірювання проводиться омметром або приладом випробовування на проводимість, працюючого на постійному струмі. Діоди не повинні пропускати в одному напрямку, а при зміні полярності вимірюючого приладу повинні пропускати в другому напрямку.
Остаточний опір, виміряний в напрямку пропускання - результату пропускноїнапруги діода.
Трансформатор.
Зважаючи на те, що в цеху підведена мережа 380 В і упакувальна машина споживає значно меншу напругу постійного струму, трансформатор потрібно підбирати виходячи із наступних міркувань:
- Первинна обмотка повинна бути виконана із дроту переріз якого відповідатиме напрузі 380 В;
- Кількість витків первинної та вторинної обмотки повинні відповідати потрібній зміні напруги;
- Ізоляція первинної обмотки повинна бути надійною та забезпечувати стійкість до пробоїв.
Зважати на вищезгадані чинники варто зауважити, що найбільш оптимальним трансформатором для даної мети являється лабораторний автотрансформатор. Даний трансформатор володіє здатністю налаштування до вхідної та вихідної напруги. Налаштування відбувається завдяки вмонтованим повзунком, що змонтовані на первинній та вторинній обмотках.
Стабілізатор напруги.
Для стабілізації напруги в нашому випадку доцільно використовувати звичайну напівпровідникову схему; на базі кремнієвого стабілізатора.
Дана схема забезпечує високий коефіцієнт стабілізації (для низьких напруг) при порівняно великих перепадах напруги. Стабілізатор напруги під'єднується після трансформатора та випрямляча перед навантаженням, для стабілізації власне напруги живлення.
Запропонована система відзначаться простотою виконання та дешевизною.
Рис.2 Стабілізатор напруги.
1. Гальмівна подушка.
2. Замикаючий контакт.
3. Напівпровідникові.
4. Резистор.
Підібрані та описані вище засоби повністю задовольняють поставлені технологічним

 
 

Цікаве

Загрузка...