WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації процесу виробництва промислового паркету в ТзОВ СП Лісова компанія 'Лаванда' - Курсова робота

Проект автоматизації процесу виробництва промислового паркету в ТзОВ СП Лісова компанія 'Лаванда' - Курсова робота


Курсова робота
Проект автоматизації процесу виробництва промислового паркету в ТзОВ СП Лісова компанія 'Лаванда'
ЗМІСТ
1. Загальна частина
1.1. Вступ
1.2. Характеристика існуючого стану
1.3. Характеристика і аналіз існуючої схеми управління
1.4. Обґрунтування теми проекту
2. Розрахунково-технологічна частина
2.1. Вибір і обґрунтування структурної схеми автоматизації
2.2. Підбір стандартного обладнання
2.3. Підбір і розрахунок автоматизуючих пристроїв
2.3.1. Розрахунок випрямляча
2.3.2. Розрахунок трансформатора живлення
2.3.3. Розрахунок стабілізатора напруги
2.3.4. Розрахунок потужності лінії до автоматизації та після автоматизації
2.4. Опис схеми керування, контролю або регулювання
3. Конструктивна частина
3.1. Виготовити макет давача, або індивідуальне завдання
4. Енергетична частина
4.1. Розрахунок витрат енергоносіїв на засоби автоматизації
5. Охорона праці
5.1. Заходи по техніці безпеки
5.2. Протипожежний захист
5.3. Заходи по електробезпеці
6. Економічна частина
6.1. Розрахунок економічної ефективності автоматизації технологічного процесу
Список використаної літератури
Додатки
1. Загальна частина.
1.1. Вступ.
Автоматизація виробництва являється найвищою формою розвитку виробництва.
Під автоматизацією розуміють здійснення тих чи інших процесів без попередньої участі людини. Автоматизований процес може бути дуже простим, наприклад, автоматичне підтримування температури в приміщенні і дуже складним, наприклад, автоматичне управління літаком, яке виконується одним із складних автоматичних пристроїв - автопілотом.
Знаючи призначення, роботу, характеристики окремих сегментів, можна шляхом їх комбінацій здійснити любу необхідну систему автоматики, яка виконує певні визначені функції без посередньої дії людини.
Значення автоматики в сучасній техніці надзвичайно велике. Можна сказати, що вся сучасна техніка побудована на використанні автоматизації. Можна перечислити переваги автоматизації:
1. Наглядність контролю над процесом, висока точність його здійснення. В промисловості, наприклад, дозволяє поліпшити якість виготовлюваної продукції.
2. Можливість підвищення швидкості здійснюваного процесу.
3. Можливість управління процесами, які вимагають затрат значної потужності.
4. Можливість централізації управління процесами в одному пункті.
5. Можливість автоматичної сигналізації і запису здійснюваного процесу.
Переваги автоматизації особливо яскраво проявляються при використанні електричної енергії. Тому в даний час більшість автоматичних приладів являються електричними приладами ,які мають в якості основних приладів електричні елементи.
Більшість автоматичних пристроїв можна розділити на п'ять основних типів:
1. Прилади автоматичного контролю за протіканням деякого фізичного процесу.
2. Розрахунково-виконуючі прилади, призначені для виконання математичних операцій з декількома величинами, які характеризують один або декілька процесів.
3. Прилади автоматичного управління, призначені для зміни управляючого процесу у відповідності із змінами деяких фізичних величин.
4. Прилади автоматичного регулювання, призначені для зміни управляючого процесу по визначеному закону, або для підтримування постійного визначеного параметру цього процесу.
5. Прилади телеуправління, призначені для дистанційного управління деякими процесами.
Кожний автоматичний пристрій складається з окремих вузлів або сегментів.
На СП ТзОВ Лісовій компанії "Лаванда" є чотири основні цехи:
1) Лісопильний цех.
2) Цех переробки низькосортної сировини.
3) Цех склеювання щитів.
4) Цех виготовлення промислового паркету.
1.2. Характеристика існуючого процесу.
На сьогоднішній день паркет розрізняють двох типів: кімнатний та індустріальний.
Кімнатний паркет використовують в домашніх умовах, і тому він задовольняє потреби населення. Він має стандартні розміри:
Довжина - 320 мм.
Ширина - 50 мм.
Товщина - 10 мм.
Від індустріального паркету кімнатний відрізняється тим, що він має з'єднувальні пази, за допомогою яких кожна наступна паркетина кріпиться до попередньої.
Практично новою ланкою в виробництві паркету є виробництво індустріального паркету. Виробництво цього виду паркету практично тільки почало налагоджуватися в світі. Поряд із тим, як виготовляють паркет, є досить багато фірм світового масштабу, що виготовляють суперобладнання для саме цього виробництва. Наприклад, німецька фірма "Bolmann", чи італійська "Kapkal".
В умовах розвитку цієї галузі виробництва паркету, найбільш вигідними є верстати польської фірми-виготівника верстатів для обробки деталей із дерева - "FOD" (FABRYKA OBRABIAREK do DREWNA). Обладнання цієї фірми є досить дешевим порівняно із іншими виробниками, а також воно є досить легке у користуванні, забезпечує випуск високоякісної продукції.
Серед обладнання цієї фірми-виготівника можна вибрати лінію DDLA-1 для виробництва індустріального паркету, в склад якої входять такі верстати:
- торцівка педальна;
- автоматична торцівка подвійна;
- автоматична струганка двостороння;
- автоматична велоторцівка.
Лінія в складі таких верстатів здатна забезпечити досить високу гнучкість виробничого процесу. Підприємство має змогу виготовляти як стандартних розмірів, так і на замовлення покупця.
Це практично перша працююча лінія в Україні такого типу. Тому є досить високий попит на індустріальний паркет виробництва ТзОВ СП Лісова компанія "Лаванда" як в Україні, так і за її межами. Є декілька потенціальних партнерів за кордоном в таких країнах як Польща і Німеччина.
1.3. Характеристика і аналіз існуючої схеми управління.
Лінія типу DDLA-1 для виробництва мозаїкового паркету призначена для виробництва промислового паркету 480х480 мм або 490х490 мм.
Лінія складається із спеціальних машин і спеціального обладнання, з допомогою якого із заготовки правильної форми отримуємо паркет.
В склад лінії входять такі машини і обладнання:
- торцівка педальна DPNA
- автоматична подвійна торцівка DDOA
- автоматична струганка двостороння DDSA
- автоматична велоторцівка DDMA.
Торцівка педальна типу DPNA призначена для розпилювання наперед підготовлених заготовок. Так, як для обробки в наступних верстатах потрібно мати заготовки правильних форм і розмірів, то розпилювання проводиться для нормальної подальшої обробки заготовки.
Оператор бере заготовку, яка по своїх розмірах не підходить для подальшої обробки, тобто занадто велика, і розпилює її на цьому верстаті.
Запуск обертання пили проводиться за допомогою педалі, що розміщена в нижній частині верстату з лицьового боку. При натисканні педалі спрацьовує двигун потужністю 1,5 кВт ,який розміщений всередині верстату. До вала, що обертається двигуном жорстко прикріплена пила.
Розпилювання проводиться круглою пилою діаметром 400 мм. Пила обертається із швидкістю 2860 об./хв., що дозволяє легко і швидко розпилити заготовку до розмірів 30х120 мм. Саме заготовка прямокутної форми із такими розмірами буде оброблятися в наступних верстатах.
Розміри торцівки педальної типу DPNA:
довжина - 1000

 
 

Цікаве

Загрузка...