WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Монтаж столярних перегородок - Дипломна робота

Монтаж столярних перегородок - Дипломна робота

При зіткненні людини з струмоведучими частинами діючої електроустановки створюється небезпека пораження струмом. Небезпечна для життя людини сила струму 0,05 А, а в два рази велика, тобто 0,1 А, -смертельна. Неізольовані струмоведучі частини захищають так, щоб до них не було вільного доступу.
Електроінструмент слід систематично перевіряти на відсутність замикання на корпус; крім того, слід перевіряти перед роботою справність живлячого кабелю. Електроінструмент повинен бути заземлений; за відсутності заземлення працювати електроінструментом забороняється.
До роботи з механізованим інструментом допускаються особи, що пройшли виробниче навчання і мають відповідне посвідчення.
Ремонтувати, регулювати, і настроювати механізований інструмент можна тільки після його відключення і повної зупинки. При роботі з електроінструментом слід користуватися захисними окулярами. В процесі роботи забороняється натягувати і перегинати кабелі інструментів.
В непогожу погоду (сніг, дощ) працювати на відкритому майданчику електроінструментом можна лише у виняткових випадках, під навісом з обов'язковим застосуванням діелектричних рукавичок. В приміщеннях особливо небезпечних а також зовні приміщень працювати електроінструментом можна при напрузі не більше 36 В.
Пускову апаратуру розміщують так, щоб сторонні особи не могли пустити машини і механізми. Рубильники повинні бути обладнані кожухами.
Металеві будівельні ліси, рейкові шляхи електричних вантажопідйомних кранів і інші металеві частини будівельних машин і устаткування з електроприводом, корпуси електродвигунів, кожухи рубильників повинні бути заземлені.
Зовнішні електропроводки тимчасового електропостачання повинні бути виконаний ізольованимдротом, розміщені на опорах (стовпах) на висоті над рівнем підлоги, землі, настилу не менше 2,5 м над робочими місцями, 3,5 м - над проходами, 6м - над проїздами.
Ручні переносні світильники повинні мати захисну металеву сітку, причому напруга для них повинна бути не більше 36 В, а в особливо небезпечних місцях (траншеї, колодязі) - 12 В.
Штепсельні з'єднання на 12 і 36 В повинні мати колір, різко відмінний від штепсельних з'єднань з напругою більше 36 В.
Гумові захисні засоби перед застосуванням оглядають, очищають від бруду, витирають. Захисні засоби, що мають проколи, тріщини, застосовувати не можна.
При пилянні, фрезеруванні, шліфуванні треба користуватися захисними окулярами. В приміщеннях особливо небезпечних і з підвищеною небезпекою пораження електричним струмом працювати можна електроінструментом при напрузі не вище 42 В. Корпуса електроінструментів працюючих при напрузі більше 42 В, повинні бути заземлений.
Пожежна безпека. Пожежі завдають народному господарству великого збитку. Основними причинами пожеж є невміле поводження з вогнем на відкритих майданчиках, куріння в пожежонебезпечних місцях, несправності в електромережі, неправильне зберігання легкозагоряючих матеріалів, захаращення цехів і території і т.п.
Укладати предмети (пиломатеріали), що згоряють, на будівельному майданчику можна на відстані не менше 1 5 м від будівель, які будуються або тимчасових споруд. Склади пальних і змазувальних матеріалів слід розташовувати із сторони, навпроти пануючим вітрам, і на великій відстані від будівель.
Треба систематично перевіряти електромережу і своєчасно усувати її несправність. Тимчасові металеві і електричні печі можна влаштовувати тільки за узгодженням з органами пожежного нагляду. В місцях, відведених для куріння, слід поставити бочки з водою і ящики з піском для недопалків.
На будівельному майданчику повинні бути обладнаний протипожежні пости з вогнегасниками, відрами, лопатами, ломами, баграми, гідропультом і сокирами. У гідропульта звичайно встановлюють бочки з водою.
Місця, де водопровід відсутній, обладнати закритими водоймищами з мотопомпами на відстані 150...200 м від будівель.
Пожежна профілактика передбачає заходи, направлені на попередження виникнення пожеж, тобто створення умов, перешкоджаючих розповсюдженню вогню, заходи із евакуації людей, матеріалів, устаткування при виникнення пожежі, а також план роботи людей по якнайшвидшій ліквідації пожежі.
Склади пиломатеріалів повинні міститися в чистоті і мати необхідні дороги і проїзди. Територію складу треба систематично очищати від відходів - кори, тріски. Куріння на складах, а також розведення багать категорично забороняється. В літні дні територію складу, а також територію підприємства треба поливати водою. Розриви між штабелями і групами штабелів повинні відповідати передбаченим нормами.
Склад повинен бути обладнаний протипожежним водопроводом, водоймищами. Невеликі склади повинні мати чани з водою, вогнегасники. В деревообробних цехах потрібно стежити за станом електроустаткування, пускової апаратури, силової і освітлювальної мережі. Обтиральні матеріали слід берегти в спеціальних закритих металевих ящиках і періодично їх очищати. Необхідно систематично змащувати підшипники, не допускаючи їх перегріву.
Зберігати наднормативні запаси пиломатеріалів, заготовок і деталей в цехах не допускається.
Всі проходи і підходи до пожежних кранів повинні бути завжди вільними і доступними.
В опоряджувальних цехах не можна працювати без надійно діючої вентиляції, з тим щоб не утворилася вибухонебезпечна концентрація пари лакофарбових матеріалів.
Цехи крім пожежного водопроводу повинні бути забезпечені засобами пожежегасіння, - вогнегасниками, розміщеними в зручних місцях.
Для подачі сигналів про пожежу в цеху, майстерні повинна бути встановлений пожежна сигналізація. У разі її відсутності необхідно встановити сирени, дзвони і т.п.
Кожний працівник, помітивши пожежу, зобов'язаний негайно (по телефону) викликати пожежну команду, а якщо немає телефону, дати інший який-небудь сигнал і вжити заходів по гасінню пожежі місцевими засобами.
Для забезпечення боротьби з пожежами і профілактики пожеж на кожному будівництві і підприємстві з складу працівників створюються добровільні пожежні дружини, які активно задіяні в гасінні пожеж. В кожній зміні повинна бути мінімальний необхідна кількість працівників пожежної дружини.
Використана література.
1. Л.Н. Крейдлин. Столярные, плотничные и паркетные работы. М., Высшая школа, 1989 г.
2. Л.Н. Крейдлін. Столярні роботи. К., Вища школа, 1993 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...