WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Монтаж столярних перегородок - Дипломна робота

Монтаж столярних перегородок - Дипломна робота

роботах. Про проведення первинного на робочому місці, повторного і позапланового інструктажів працівник, що проводив інструктаж, робить запис в журналі реєстрації інструктажу на робочому місці з обов'язковим підписом інструктованого і інструктуючого.
На робочому місці інструктаж проводить майстер або виконавець робіт, детально пояснює безпечні прийоми роботи, захисну техніку, розказує про електробезпеку, порядок утримання робочого місця, будову механізмів, правилах пуску, зупинки і змазування верстатів.
Техніка безпеки на будівництві. Дерев'яні конструкції, як правило, виготовляють на підприємствах будівельної індустрії, проте часто на будмайданчиках доводиться виконувати ряд операцій із застосуванням ручного і механізованого інструменту а іноді і деревообробних верстатів. Зважаючи на це велику роль для безпечної роботи грає правильна організація робочих місць. Робоче місце столяра, зайнятого обробкою деревини обладнується верстаком і необхідним інструментом і пристосуваннями.
Верстак міцно закріплюють на робочому місці, а інструмент розташовують так, щоб ним легко і зручно було користуватися. Пиломатеріали, заготовкирозміщують поблизу від верстака, з тим щоб робітник не затрачав значних зусиль і рухів на їх доставку до місця роботи.
Особливу увагу слід звертати на правильне використовування механізованого інструменту. Рукоятки ручного інструменту (молотків, пил, стамесок і ін.) повинні бути ретельно і добре закріплені, а їх поверхня повинна бути гладкою без вибоїн і скалок.
Переносити вантажі на носилках допускається по рівному місцю на відстань не більше 50 м, а переносити їх по сходах або драбинах не можна. На місцях завантаження і вивантаження лісоматеріалів повинні бути пристосування, що виключають розвал лісоматеріалів.
Техніка безпеки і організація робочих місць при монтажі дерев'яних конструкцій. Дерев'яні конструкції в проектне положення піднімають стропами, для чого їх прикріплюють до конструкцій, а потім підвішують до гака підйомного механізму.
Стропують елементи і конструкції по наперед затверджених схемах з урахуванням міцності і стійкості конструкцій, що піднімаються. До місця установки їх подають в положенні, близькому до проектного.
Щоб уникнути розгойдування конструкцій при підйомі слід застосовувати відтяжки з волокнистого каната або тонкого гнучкого троса, прикріплюючи їх тимчасово до кінців конструкцій. При прикріпленні троса до віконних або дверних блоків треба стежити за тим щоб не пошкодити гідроізоляцію, прокладену по периметру блоку. Елементи і конструкції стропують інвентарними стропами.
При підйомі або опусканні стояти під виробами або під стрілою крана категорично забороняється. Розстроповка елементів і конструкцій до їх закріплення в проектному положенні не допускається. Від бруду, пороху конструкції очищають на землі до їх строповки і підйому.
В процесі монтажу потрібно забезпечити стійкість і незмінність елементів і конструкції і своєчасне закріплення в проектному положенні.
Монтаж елементів і конструкцій і переміщення їх над перекриттями, під якими працюють робітники, допускається лише у виняткових випадках з дозволу головного інженера будівельно-монтажної організації.
Зона монтажних робіт, небезпечна для знаходження людей в процесі переміщення або монтажу конструкцій, повинна бути позначена попереджувальними знаками і написами.
Підняті елементи, конструкції опускають до місцеположення не вище 300 мм від проектного положення, після чого монтажники встановлюють їх на місце. Виконувати монтажні роботи у відкритих місцях на висоті при силі вітру більше 15 м/с, ожеледі, грозі або тумані не допускається. Входи в приміщення і проходи в нижніх поверхах будівель, над якими ведеться монтаж, повинні бути закриті для доступу людей.
Всі сигнали машиністу крана або мотористу лебідки, а також робітникам на відтяжці повинні подаватися однією особою - бригадиром монтажної бригади, ланковим або такелажником-стропильником. Сигнал "Стоп" може подаватися будь-яким працівником що помітив явну небезпеку. Перед початком робіт бригадир, майстер або виконавець робіт зобов'язаний детально ознайомити робітників з майбутньою роботою і проінструктувати про способи її виконання. Роботи верхолазів при монтажі можуть виконуватися робітниками не молодше 18 років.
Дерев'яні конструкції розташовують у фронту робіт комплектно і відповідно до послідовності монтажу, з тим щоб в процесі монтажу не треба було витрачати час на розшуки необхідних виробів. Підвезення виробів до місця монтажу повинно бути наперед заплановано відповідно до затвердженого графіка робіт.
Механізми для монтажу - крани, лебідки - повинні бути встановлені так, щоб ними було зручне користуватися без зайвих рухів. Для можливого пересування механізмів уздовж фронту робіт повинні бути влаштовані дороги. На ділянці монтажних робіт вивішують відповідні позначення меж монтажних робіт, з тим щоб сторонні люди не потрапляли в цю зону.
Робітники повинні бути забезпечений набором інструментів, необхідних для установки виробів в проектне положення, вивірки правильності їх установки і закріплення в прорізі. При виконанні монтажних робіт необхідно користуватися технологічними картами.
Техніка безпеки при монтажі (збірці) будинків. Будівельний майданчик в населених місцях щоб уникнути доступу сторонніх осіб огороджують. По периметру будівлі, що будується, встановлюють небезпечну для знаходження людей зону. Для будівель висотою до 20 м вона повинна бути не менше 7 м.
Працівники на будмайданчику в місцях, де можливо падіння предметів, повинні бути забезпечені захисними касками. Відкриті прорізи в стінах огороджують. Для перенесення і зберігання інструментів, цвяхів, болтів робітники, що працюють на висоті повинні мати сумки.
Експлуатація інструментів. Механізованим інструментом працювати можуть особи, що пройшли навчання і мають посвідчення на право користування ним. Інструмент необхідно систематично і своєчасно перевіряти і ремонтувати. Працювати можна лише справним інструментом.
Ремонтують інструмент, замінюють ріжучі частини після його виключення і повної зупинки. Працювати механізованим інструментом з приставних драбин заборонено.
При перервах в роботі і під час перенесення механізований інструмент відключають від мережі. Залишати без нагляду механізований інструмент з працюючим двигуном забороняється.
Електробезпека.

 
 

Цікаве

Загрузка...