WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Монтаж столярних перегородок - Дипломна робота

Монтаж столярних перегородок - Дипломна робота

відбитих кутів і пошкодження подовжніх кромок.
Личкувати перегородки гіпсокартонними листами допускається в приміщеннях з експлуатаційною вологістю повітря не більше 60%. Вологість дерев'яних елементів перегородок не повинна перевищувати 23%.
До личкування перевіряють виском вертикальність поверхні перегородки. Розмічають перегородки під личкування так, щоб по вертикалі розташовувалися цілі листи.
Гіпсокартонні листи кріплять до перегородок оцинкованими або прооліфленими тонкими цвяхами довжиною 40 мм з широким капелюшком. Цвяхи забивають по всьомупериметру кожного листа з кроком 200 мм на відстані не більше 20 мм від крайки листа, а також в середині за всією площею листа з кроком 350...400 мм
Личкувальні роботи починають з підбору листів, які розрізають на потрібний розмір на робочому столі, користуючись металевою лінійкою, потім по периметру кожного листа розмічають олівцем, відступаючи від краю на 20 мм, лінії забивання цвяхів. Личкувати перегородку починають з кута, приставляючи гіпсокартонний лист, перевіряють вертикальність крайок і наживляють його в декількох місцях цвяхами, потім молотком по розмітці забивають по всьому периметру цвяхи. Другий лист встановлюють до першого у притик так, щоб кромки їх прилягали один до одного, перевіряють його вертикальність і також кріплять цвяхами. Стики між гіпсокартонними листами заробляють шпаклівкою врівень з поверхнею листів.
Стики листів в приміщеннях, оброблюваних клейовою або масляною фарбою, заповнюють на всю глибину пластичним шпакльовочним складом і розшивають з утворенням профілю шва. Капелюшки цвяхів повинні бути втоплений без порушення лицьового шару картону.
2.2. Загальний вигляд
Рис. 1. Перегородки
а - частково засклені; б - засклені на 2/3 висоти; 1 - скло, 2 - філенки
2.3. Виготовлення столярних перегородок
Столярні перегородки виготовляють у вигляді щитів за технологією, аналогічної технології виготовлення рамкових дверей (ГОСТ 475-78).
Щити столярних перегородок роблять шириною 600, 1200 мм, висотою від 2300 мм і більше, товщиною 54, 64, 74 мм. На будівництво щити поступають в зібраному вигляді з фільонками.
В столярних перегородках встановлюють одинарні глухі (що не відкриваються) стулки, фрамуги, які служать для освітлення одного приміщення від світлових прорізів (вікон) іншого.
Фільонку встановлюють в пази брусків обв'язки. Якщо за умов експлуатації потрібна звуконепроникна перегородка, то роблять більш потовщену обв'язку, а фільонку склеюють з твердих деревоволокнистих плит, прокладаючи між ними м'яку деревоволокнисту або мінераловатну плиту.
Перегородки збирають також з фрезерованих дощок, товщиною 28, 36 мм, шириною 94, 124, 144 мм в четверть або в паз і гребінь. Дошки виготовляють на підприємствах і поставляють на будівництво погонажем або в прирізаному вигляді.
2.4. Монтаж столярних перегородок
Перегородки встановлюють після настилу підлоги, санітарно-технічних і електротехнічних робіт, обштукатурювання стін і скління вікон.
Столярні перегородки з готових щитів рамкової конструкції встановлюють на дощату прокладку, укладену безпосередньо на підлогу.
Перегородка може бути рівна висоті приміщення або дещо нижча. Перед установкою щити повинні мати рівні кромки, тобто повинні бути добре прифуговані. Щити сполучають на вставних шпильках і шурупах, загвинчених під кутом до місця з'єднання. Число шпильок залежить від висоти перегородки; менше трьох шпильок не ставлять. Місця з'єднання шпильок закривають розкладками, прикріпленими до щитів шурупами або дрібними цвяхами з втопленими капелюшка.
До підлоги перегородки кріплять шурупами, а до стін - закрепами. Місця з'єднання перегородки із стінами і підлогою закривають плінтусом. Якщо перегородка доходить до стелі, її обкладають фігурним карнизом.
Перегородки, виготовлені з деревини цінних порід, після установки покривають лаком, а з хвойної деревини - фарбують масляними або емалевими фарбами. При установці перегородок стежать за тим, щоб вони мали вертикальне положення. Вертикальність установки перегородок перевіряють виском. Відхилення від вертикалі не повинне перевищувати 3 мм на 1 м, а на всю висоту приміщення - не більше 10 мм.
Перегородки з гладких щитів встановлюють аналогічно. Каркасну перегородку збирають з виготовлених на заводі брусків в горизонтальному положенні на підлозі у місця установки, а потім піднімають у вертикальне положення і кріплять до підлоги цвяхами, а до стін - єршами або цвяхами, після чого личкують з обох боків фанерою, покритою шпоною з деревини цінних порід, ламінованими деревиноволокнистими плитами або плитами з рисунком, що імітує деревину цінних порід. Якщо за умов експлуатації перегородка повинна бути звуконепроникною, усередині каркаса кладуть один або два шари м'яких деревиноволокнистих або мінераловатних плит. Після складання і установки виском перевіряють вертикальність перегородки. При кріпленні перегородки до кам'яних стін в них наперед встановлюють антисептовані дерев'яні пробки. Плити або фанера, призначені для личкування перегородки, повинні мати рівну поверхню без западин і опуклостей. Плиту, фанеру кріплять до каркаса цвяхами. Стики суміжних плит перекривають профільними розкладками.
3.5. Заходи з охорони праці
Кожний робітник, прийнятий на роботу, може бути допущений до роботи лише після навчання і проведення інструктажу з техніки безпеки. Інструктажі поділяють на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний.
Вступний інструктаж перед допуском до роботи проводить інженер з техніки безпеки з кожним новим прийнятим робітником шляхом бесіди і показу наочних прикладів. Первинний на робочому місці, повторний позаплановий і поточний інструктажі проводить безпосередній керівник робіт. Первинний інструктаж проводять на робочому місці зі всіма новими прийнятими робітниками шляхом показу безпечних прийомів і методів роботи. Повторний інструктаж проводять з метою підвищення рівня знань працівників а позаплановий - при зміні правил з охорони праці і зміні технологічного процесу.
При інструктажі робітник узнає правила поведінки на території, основні причини, що викликають травматизм (несправність устаткування, інструменту, електромережі і т. п., неправильні прийоми роботи); знайомиться з правилами поведінки в зоні робіт кранами лебідками, автотранспорту і при вантажно-розвантажувальних

 
 

Цікаве

Загрузка...