WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Монтаж столярних перегородок - Дипломна робота

Монтаж столярних перегородок - Дипломна робота


Дипломна робота
Монтаж столярних перегородок
?
Тема: Монтаж столярних перегородок.
В дипломній роботі розробляються: текстова частина
1. Вступ
2. Технологічна частина
Опис виробу, конструкція і матеріали
Загальний вигляд
Виготовлення столярних перегородок
Монтаж столярних перегородок
3. Заходи з хорони праці
Зміст
1. Вступ
2. Технологічна частина
2.1 . Опис виробу, конструкція і матеріали
2.2. Загальний вигляд
2.3. Виготовлення столярних перегородок
2.4. Монтаж столярних перегородок
3. Заходи з хорони праці
Використана література
1. Вступ
Деревина як матеріал застосовується у всіх галузях народного господарства, причому значна кількість деревини використовується в будівництві. Завдяки своїм якостям - порівняно високій механічній міцності, малій теплопровідності, невеликій густині, легкості обробки, стійкості до дії кислот, солей, масел - деревину широко використовують для виготовлення несучих і огороджуючих елементів будівель і споруд, ферм, арок, балок, прогонів, крокв, стійок, панелей, лаг, підлоги, вікон, дверей і ін.
Великий розвиток одержують дерев'яні клеєні конструкції, використовування яких доцільно у всіх видах будівництва і в першу чергу в сільськогосподарських спорудах у вигляді арок, прогонів, а також при спорудженні підприємств з хімічно агресивним середовищем. Застосування клеєних конструкцій дозволяє використовувати маломірні відходи деревини шляхом їх склеювання в елементи будівельних конструкцій. При використовуванні деревини в будівництві потрібно забезпечити раціональне використовування її шляхом правильного розкрою і максимального використовування відходів.
В даний час при виконанні столярно-будівельних робіт застосовується ручний механізований інструмент, розроблені і упроваджені для кожного виду робіт нормокомплекти машин і механізмів, а також комплекти прогресивного інструменту для основних професій будівельного виробництва, розміщувані в ручному чемоданчику для будівельного столяра, тесляра, паркетника і ін.
Столярно-будівельні деталі і вироби виготовляють на деревообробних підприємствах потоковим способом із застосуванням напівавтоматичних і автоматичних ліній. На будівельні майданчики столярні вироби, фрезеровані деталі, елементи паркетної підлоги, ферми, напівферми, балки і інші поступають в готовому вигляді. Віконні і дверні блоки поставляють на будівництва із навішеними стулками, фрамугами і полотнами, забарвленими і заскленими, завдяки чому роботи по заповненню прорізів значно спрощуються і зводяться до установки готових віконних і дверних блоків. Ферми, арки, елементи даху також поступають на будівництва в зібраному вигляді або у вигляді окремих елементів (напівферми і ін.).
2. Технологічна частина
2.1. Опис виробу, конструкція і матеріали
Для розділення приміщень великої площі на приміщення меншої площі влаштовують столярні перегородки. Столярні перегородки не несуть ніяких навантажень, окрім власної маси, тому їх роблять більш легкими, ніж решта перегородок.
Перегородки бувають на всю висоту приміщення, тобто до стелі, і що не доходять до стелі. Завдяки малій масі столярні перегородки легко переносяться і вмонтовуються. Істотний недолік перегородок - недостатня звукоізоляція.
Столярні перегородки роблять глухими, частково заскленими і заскленими на 2/3 їх висоти. Глухі перегородки призначені для розділення добре освітленого приміщення на дві частини. Засклені перегородки роблять при укладанні стінок між неосвітленим коридором і прилеглими приміщеннями, а також при розділенні в установах кімнат на дві частини.
Залежно від породи деревини перегородки фарбують масляною фарбою або покривають лаком. Для унікальних будівель роблять перегородки з деревини цінних порід і покривають їх світлим лаком. Іноді каркасні перегородки личкують фанерою або твердими деревиноволокнистими плитами, обробленими текстурним папером з імітацією під деревину твердих порід.
По конструкції столярні перегородки бувають дошкові, рамкові (фільончаті), каркасні. Для виготовлення перегородок з дощок застосовують фрезеровані дошки, в паз і гребінь або в четверть завтовшки 36 і 46 мм з деревини хвойних порід, а також з деревини берези, вільхи, липи, осики і тополі. Вологість дощок повинна бути 12...15%.
Дошки необхідних розмірів відповідно до робочих креслень випилюють з необрізних або обрізних пиломатеріалів на круглопилкових верстатах для поперечного і подовжнього розкрою, після чого фрезерують з чотирьох сторін на чотиристоронніх подовжньо-фрезерних верстатах. Допустимі відхилення від номінальних розмірів по довжині неприрізаних дощок повинні бути не більше ±5 мм, а для прирізаних - по довжині ±3, по товщині ±1, а по ширині ±2 мм.
Рамкові (фільончаті) перегородки збирають з щитів шириною 0,8...1 м, які складаються з брусків обв'язки, середників і тахель.
Вертикальні бруски щита (рами) виготовляють на всю висоту перегородки. В них вибирають провушини для ширів горизонтальних брусків. Бруски щита (рами) з'єднують на шипах і клею. Фільонки кріплять до рами розкладками, встановлюваними з двох боків.
Щити обробляють по периметру для того, щоб при установці їх не треба було пристругувати. В деяких щитах замість фільонок ставлять перепльоти, які кріплять до брусків рами в четверть шурупами.
Каркасні перегородки роблять з брусків перерізом 25...32X50...80 мм Бруски поставляють на будівництво в прирізаному або неприрізаному вигляді (погонажем). При поставці в прирізаному вигляді бруски комплектно на перегородку зв'язують в пачку. Вони повинні бути оброблені і мати розміри відповідно з робочими кресленнями.
Каркас перегородки виготовляють з деревини хвойних порід, а також з деревини берези, вільхи, тополі, липи і осики. Вологість брусків каркаса повинна бути не більше 15%. Допустимі відхилення брусків, повинні бути не більше: по довжині ±5, по товщині ±1, по ширині ±2 мм. Для заповнення каркаса перегородок використовують м'які деревиноволокнисті або мінераловатні плити.
Личкують дерев'яні перегородки прямокутними гіпсокартонними листами (ГОСТ 6266-81), які бувають двох типів: із звуженими з лицьової сторони крайками УК і прямими подовжніми крайками ПК.
Листи випускають довжиною 2500...4500 мм, шириною 600 і 1200 і товщиною 8...25 мм. Вони не повинні мати забруднень, масляних плям, хвилястості,

 
 

Цікаве

Загрузка...