WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія ручної обробки деревини (довбання пиляння). Настилання лінолеумних підлог - Курсова робота

Технологія ручної обробки деревини (довбання пиляння). Настилання лінолеумних підлог - Курсова робота

будівель, а лінолеуму на теплозвукоізоляційній підоснові - у приміщеннях житлових і громадських будівель.
Покриття з цих матеріалів довговічні, еластичні, стійки проти спрацювання і гігієнічні. Їхнастилають після закінчення всіх обробних робіт у приміщеннях на рівній, жорсткій і сухій підоснові. Теплі підлоги, які мають теплозвукоізоляційні прошарки, або з лінолеуму з теплозвукоізоляційною підосновою вкладають в приміщеннях з короткочасним перебуванням людей. Підлоги з без основного лінолеуму настилають на цементну основу. Поверхню основи, підготовлену під укладення лінолеуму, перевіряють 2 м рейкою. Просвіти між основою і рейкою пропускаються не більше 2 мм, інші нерівності поверхні вирівнюють полімерцементною і латексцементною мастікою. Основу для укладання лінолеуму готують так само, як і при укладці ПВХ плиток. На будівництво лінолеум надходить згорнутим у рулони чільним боком всередину, транспортують і зберігають у вертикальному положенні, щоб на лінолеумі пізніше не утворилось складок і хвиль. Рулони лінолеуму витримують в горизонтальному положенні протягом 1 - 2 діб у приміщенні підготовленому для настилання. Потім рулони розгортають і дають вилежатись кілька діб до повного знищення хвилястості, щоб низ щільно прилягав до поверхні основи. Укладати полотно починають від вікна, щоб поздовжні стики були менше помітними. У залах, фойє, вестибулях лінолеум настилають уздовж довжини приміщення.
Розкрій полотнищ ведуть на місці укладання з урахуванням розмірів і конфігурації приміщення. Поперечні стики полотнищ розміщують врозбіг в місцях меншого ходіння. Кромки прирізають відповідно до контура приміщення. Щоб дістати пряму і рівну лінію, треба ніж або різак переміщати вздовж лінійки, сильно притискуючи до лінолеуму. Під стики полотнищ підкладають фанеру, щоб лезо ножа передчасно не тупилося. Різання полотнищ під прямим кутом виконують за допомогою косинця із стороною не менш 1 м. Лінолеум ний килим у приміщеннях з виступними ділянками стін прирізають після попередньої розмітки, після чого ножем або лінійкою відрізають зайві частини полотнища. Полотна розкроєні відповідно до розміру приміщення розгортають насухо, суміжні кромки вкладають внапуск, щоб полотнище находило одне на одне на 10 - 15 мм, а потім прорізають наскрізь за допомогою лінійки. Полотна, укладувані в двірних прорізах, порогах, нішах, колонах, прорізають найбільш ретельно. Якщо кромки лінолеуму будуть закриті плінтусом, прилеглу кромку лінолеуму щільно притискують до наличника і вирізають контур виступу. Для зменшення відходів лінолеум, що укладається в коридорах, кімнатах, стискують вздовж лінії поздовжних стін. Стик між паркетними підлогами в кімнаті і лінолеумом викладеним в коридорі, розміщують біля порога дверної коробки.
Для квартир лінолеум розкроюють централізовано, в майстернях на розкрийних столах. Полотнищам дають вилежатися, потім лінолеум розрізають і зварюють у килими відповідно до розміру приміщення, готове згортають у рулони, забезпечують биркою. Для настилання лінолеуму використовують такі інструменти та пристрої :
Різальні інструменти :
1. Ніж для розкрою полотнищ;
2. Ніж із змінним лезом;
3. Спеціальний ніж для прирізування кромок полотнищ лінолеуму.
Пристрої для нанесення клеючих мастік :
1. широкий зубчастий шпатель;
2. вузький зубчастий шпатель;
Вони використовуються для нанесення мастик під полотнища і під кромки полотнищ лінолеуму.
Інструменти для прокатки :
1. валиковий каток для накочування стиків полотнищ після їх наклеювання;
2. ручних каток для накочування полотнищ наклеєних на основу.
Температура повітря в приміщенні під час наклеювання повинна бути не нижче 15? С, а вологість основ не більше 5 %. Лінолеум на тканинній підоснові ( полівінілхлоридний і алкідний ) наклеюють на холодній бітумній мастиці. На поверхню основи наносять мастику шаром 0,6 - 0,8 мм, смуги шириною 10 - 15 см під лінією стиків, крім сторін, прилеглих до стін, залишають не намазаними. Через 30 - 40 хвилин після випаровування летючого розчинника, відігнуту частину полотнища накладають на основу, яка намазана мастикою. Лінолеум щільно притискують до основи і розгладжують куском мішковини від середини до країв, виділяючи з нього повітря, потім наклеєне полотнище ручним катком накочують, це гарантує високу якість, через 2 - 3 дні після наклеювання лінолеум прирізають і приклеюють кромки суміжних полотнищ.
Без основні лінолеуми ( полівінілхлоридний і гумовий ) наклеюють на мастиках КН - 2 і КН - 3. На звільненій основі гумовим або пластмасовим шпателем наносять мастику шаром 0,5 мм. Мастику наносять вздовж периметра приміщення, а потім широкими дугоподібними рухами на решту поверхні. Через - годин основу покривають мастикою вдруге. Тильний бік лінолеуму за 15 - 20 хвилин до наклеювання полотнища покривають мастикою. Її наносять пластмасовим шпателем на здир, щоб товщина шару не перевищувала 0,2 - 0,3 мм. У вздовж кромок полотнища залишають не промазаними смуги шириною 6 - 8 см для наступного прорізання стиків. На мастику підсохлу до відлипання, укладають підкладки з дерев'яних плит, щоб тильних бік полотнищ який підганяються стикались з основою. Наклеюють полотнище на те саме місце, де вони лежали до нанесення мастики. Закінчивши підгонку, підкладки витягують, притискують край полотнища до основи, щоб у покритті не було повітряних пухирів. Тильний бік наклеюваного килиму щільно припресовують до основи вручну, у тому самому порядку наклеюють і інші полотнища лінолеуму, через 2 - 3 доби після наклеювання лінолеуму прирізають кромки.
Гумовий лінолеум прирізують по вузькій кромці полотнища для цього наносять риску вздовж накладеної кромки. Кромку нижнього полотнища відрізають спеціальним ножем. Для точності відрізу гачком леза прирізують лінолеум з тильного боку. Прирізані кромки відгинають промазують мастикою і через 10 - 15 хвилин притискують до основи прокатуючи катком.
Укладення лінолеуму на теплозвукоізоляційній підоснові.
Основа підлоги з полівінілхлоридного лінолеуму на теплозвукоізоляційній підоснові повинна бути сухою, міцною, очищеною від сміття і пилу. Вологість не повинна перевищувати 5 %, щоб волокниста підоснова укладеного лінолеуму не вбирала вологу і не зогнивала. Придатність основи для настилання лінолеуму визначають за відсутністю слідів вологи на склі ( розміром 300 Х 300 мм ), яке пролежало 2 доби на поверхні основи. Лінолеум укладають у вигляді килимів і полотнищами. Підлоги з лінолеуму на теплозвукоізоляційній підоснові повинні бути рівними і не мати здутин і хвиль. Зварні шви в укладених килимах повинні розміщуватися вздовж напряму світла від вікна і не мати розривів. На поверхні покриття не припускаються подряпини, плями. Полотнища і доріжки підбирають за кольорами і відтінками.
Настилання полотнищ лінолеуму.
Прирізані за розміром приміщення і вилежані

 
 

Цікаве

Загрузка...