WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Трансмісія грузових автомобілів: будова та експлуатація - Курсова робота

Трансмісія грузових автомобілів: будова та експлуатація - Курсова робота

переміщується з малим опором ("провалюється"), то це свідчить про потрапляння в гідропривод повітря, яке необхідно видалити таким чином:
o заповнити бачок гідропривода рідиною до нормального рівня;
o очистити клапан випускання повітря 29 від бруду;
o зняти захисний ковпачок;
o надіти на клапан шланг і занурити його у склянку з рідиною, що заливається в привод;
o відкрутити на півоберта клапан і кілька разів швидко натиснути на педаль зчеплення й повільно відпускати її, поки зі шланга не припиниться вихід бульбашок повітря;
o затримати педаль в натиснутому положенні й закрутити клапан;
o зняти шланг і долити в бачок рідину до нормального рівня. Ривки під час зрушування з місця можуть бути наслідком:
o спрацювання веденого диска;
o задирок на поверхні дисків.
Зчеплення в цьому разі ремонтують.
Шум у зчепленні з'являється внаслідок:
o перекосу (биття) натискної п'яти;
o спрацювання витискного підп'ятника.
В цьому разі зчеплення підлягає ремонту.
Заїдання педалі в натиснутому положенні можливе через поломку або від'єднання відтяжної пружини педалі, яку слід замінити новою.
Привод зчеплення автомобіля ГАЗ-24 в експлуатації регулювання не потребує. Робочий циліндр цього привода має автоматичне регулювання. Компенсація спрацювання фрикційних накладок веденого диска зчеплення здійснюється автоматично завдяки зміщенню робочої зони поршня по довжині робочого циліндра. Зазору між муфтою та важелями вимикання зчеплення немає, тому, коли двигун працює, зовнішня обойма шарикового підшипника муфти весь час обертається.
Технічне обслуговування коробки передач. Несправності: o шум під час руху автомобіля; o утруднене перемикання передач; o самочинне вимикання передачі; o підтікання оливи.
Шум у коробці передач з'являється через:
o відсутність оливи в картері;
o велике спрацювання зуб'їв шестерень і підшипників валів.
Для усунення несправності слід перевірити рівень оливи в картері, який має бути поблизу нижньої кромки бічного заливного отвору (автомобілі ВАЗ, ЗАЗ та ГАЗ-24) або біля мітки на оливовимірювальному стержні (автомобілі "Москвич"); якщо треба, то слід долити і оливу, перевірити й відрегулювати вільний хід педалі зчеплення. Якщо шум не припиниться, то коробку слід розібрати й замінити спрацьовані деталі.
Утруднене перемикання передач спостерігається внаслідок:
o застосування оливи з підвищеною в'язкістю;
o поломки пружин кілецьсинхронізаторів;
o неповного вимикання зчеплення (веде);
o деформування або заїдання сферичного шарніра важеля перемикання передач;
o заїдання штоків вилок і деформування вилок перемикання передач.
Самочинне вимикання передачі спричиняється:
o спрацюванням фіксаторів або поломкою їхніх пружин;
o спрацюванням блокувальних кілець синхронізаторів.
Для усунення зазначених несправностей треба зняти й розібрати коробку передач, спрацьовані деталі замінити.
Технічне обслуговування карданної передачі. Основні несправності:
o послаблення кріплення фланців карданних шарнірів і проміжної опори; o спрацювання шліцьової муфти, хрестовини й підшипників;
o прогин вала. Ці несправності проявляються у ривках під час зрушування автомобіля з місця й перемикання передач, а також у шумах під час руху.
Послаблення кріплень виявляються перевіркою затягування болтів і гайок за допомогою ключа. Спрацьовані деталі треба замінити.
Технічне обслуговування заднього моста. Несправності: o постійний шум і сильне нагрівання під час руху; o шум на поворотах; o підтікання оливи.
Шум і нагрівання під час руху можуть виникати внаслідок:
o нестачі оливи в картері (або застосування оливи невідповідного сорту);
o спрацювання або неправильного зачеплення зуб'їв шестерень головної передачі;
o спрацювання чи неправильного регулювання підшипників.
Для усунення несправності слід перевірити, чи є олива, рівень якої має бути поблизу нижньої кромки заливного отвору; в разі потреби оливу долити. Якщо це не допоможе, то задній міст підлягає ремонту.
Шум на поворотах найчастіше виникає в разі:
o заклинювання сателітів на осі;
o заїдання шийок півосьових шестерень в коробці диференціала.
Усувається шум заміною непридатних деталей.
Підтікання оливи визначається оглядом місця стоянки автомобіля й усувається підтягуванням з'єднань, заміною прокладок і сальників.
ЩТО Перед виїздом пересвідчитися, що не підтікає олива ^^ І з картерів коробки передач і головної передачі, пе-
ревірити дію зчеплення, коробки передач, карданної та головної передач на ходу автомобіля.
ТО Через 10 тис. км пробігу автомобіля:
o проконтролювати рівень рідини в бачку привода зчеплення (доливати тільки гальмову рідину "Нева") та рівень оливи в картерах коробки передач і головної передачі;
o підтягнути болти й гайки кріплення фланців карданних шарнірів і проміжної опори карданного вала.
Через 20 тис. км пробігу автомобіля перевірити й, якщо треба, відрегулювати вільний хід педалі зчеплення.
Після перших 2...З тис. км пробігу автомобіля, а надалі через 70 тис. км або через три роки замінити оливу в картерах коробки передач і головної передачі. Заміну провадити відразу після поїздки, коли олива ще тепла. Крізь спускні отвори, викрутивши пробки, злити оливу з картерів, підняти задні колеса домкратом, закрутити спускні пробки, залити в картери оливу для двигуна до половини рівня, завести двигун і ввімкнути четверту передачу на 1...2 хв. Зупинити двигун, злити промивальну оливу й заправити картери оливою до норми.
На автомобілях ВАЗ треба викрутити пробки й змастити консистентним мастилом ФИОЛ-1 шліцьове з'єднання переднього карданного вала з боку пружної муфти. На автомобілі "Москвич" заповнити штауферні оливниці підшипників півосей консистентним мастилом 1-13 або ЯНЗ-2 й закрутити ковпачки.
На автомобілях ЗАЗ та ГАЗ-24 через 12 тис. км пробігу змастити карданні шарніри півосей трансмісійною оливою, яку нагнітають шприцом до виходу через усі ущільнювачі підшипників хрестовини.
Картери можна поповнювати тільки тією оливою, яку було залито раніше; в разі переходу на оливу іншого сорту картер необхідно промити тією оливою, що заправлятиметься. Консистентні мастила нагнітаються за допомогою солідолонагнітача до повного виходу відпрацьованого мастила й появи свіжого із зазорів спряжених деталей. Якщо мастило через оливницю не проходить, то треба викрутити оливницю й перевірити її справність, нагнітаючи через неї мастило. Якщо автомобіль експлуатується на брудних і запилених дорогах, терміни мащення вузлів скорочуються в два-три рази.

 
 

Цікаве

Загрузка...