WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Цегляна кладка стін за однорядною системою перев’язки товщиною 2 цегли. Монтаж фундаментів стаканного типу - Курсова робота

Цегляна кладка стін за однорядною системою перев’язки товщиною 2 цегли. Монтаж фундаментів стаканного типу - Курсова робота

послідовності, каменяр рідше переключається із зовнішніх верств на внутрішні, ніж при укладанні спочатку повністю одного ряду, а потім другого.
Монтажні роботи
При укладанні фундаменту старанного типу використовують такі
6 операцій:
1. Підготовка основи під фундаменти. Виконують монтажники 3-4-го розряду з допомогою молотків, зубил, рулетки, кілків, грифеля, лопати. Монтажник 4-го розряду натягує шнур - причалку, а монтажник 3-го розряду наносить центр фундаментного блоку на основу укладання його. Потім забивають колики на осях перпендикулярно одна від одної. Забивши колики, монтажники з допомогою висків переносять на них осі і фіксують грифелем. Зафіксувавши осі на кілках, забивають у границі фундаментного блока, монтажники забирають колик, на якому був винесений центр блока. Після цього лопатою вирівнюють основу або підсипають щебенем.
2. Підготовка фундаменту до установлення. Виконує монтажник-стропальщик 2-го розряду з допомогою метру, молотка, зубила, лому, стропів, грифеля. Монтажник обдивляється блок, перевіряє його маркування і розміри стакану, якщо петлі загнуті, то він вирівнює їх з допомогою молотка або лому. Потім за допомогою метру наносить грифелем на грані фундаменту мітки осей. Потім він зачіплює чотиривіковим стропом за дві петлі фундаменту і дає команду підняти блок.
3. Підйом і перестановка блоку на місце установлення. Виконує монтажник - стропальщик 2-го розряду. Піднімають спочатку блок на висоту 30-40 см. Монтажник - стропальщик перевіряє надійність петель і при необхідності відчищає грунт від нижньої частини фундаменту. Потім відходить на безпечну відстань і дає команду, щоб дальше кран переносив до місця установлення.
4. Приймання і укладання фундаментного блоку. Виконують монтажники 3-4-го розряду. Монтажники стоять там, де мають укладати блок і спиняють його руками за грані, зупиняють над місцем укладки і орієнтують його на коликах. Після цього монтажник 4-го розряду подає команду плавно опускати блок, притримувати його, щоб співпадала риска на фундаменті і на розбивочних осях.
5. Вивірка фундаментного блоку. Виконують монтажники 3-4-го розряду за допомогою теодолітів, нівелірів, виска шаблону і лому. Правильність укладки фундаментів провіряють теодолітами з двох перпендикулярних сторін по співпаданні рисок на фундаменті із розбивочними осями.
6. Розстроповка фундаментного блоку. Виконують монтажники 3-4-го розряду. Монтажник 4-го розряду подає команду розслабити стропи і разом з другим монтажником витягують гачки з монтажних петель. Кран подає стропи до другого блоку, а монтажники переносять свій інструмент дальше.
Монтажники залізобетонних конструкцій використовують усі ручні інструменти каменяра: кельму, розчинові лопату, шнур-причалку, розшивку, молоток-кірку, правило.
При встановленні і закріпленні залізобетонних конструкцій застосовують такі монтажні інструменти:
" Будівельний монтажний лом - монтажник зміщує збірні елементи під час монтажу і такелажних робіт. Такі ломи роблять діаметром 20 і 24 мм, довжиною 560 і 1180 мм.
" Металева підштопка з дерев'яною ручкою - призначена для заповнення і ущільнення розчину в горизонтальних швах збірних конструкцій.
" Шлямбур і скарпель - призначені для пробивання отворів, гнізд і борозен, сколювання нерівностей бетону і розчину.
" Стальна щітка - використовують для очистки поверхонь блоків, панелей й закладних деталей від бруду, намерзлої криги, іржі.
" Молоток - масою 2,3 кг або гостроносу кувалду масою 3 кг - застосовують для підгинання монтажних петель залізобетонних конструкцій.
" Стальна конопатка і кругла дерев'яна киянка - призначені для проконопачування швів між блоками і панелями, зазорів між віконними і дверними коробками при їх установленні.
" Заправник джгутових матеріалів - або роликом для загортання джгутів і прокладок, ущільнюють стики між панелями стін.
" Розшивкою - обробляють шви між панелями й ущільнюють у стиках розчин.
" Накладний армований ключ - гнуть і виправляють арматурні стержні діаметром 20 мм.
Під час монтажу застосовують також допоміжні інструменти: сокиру, пилку-ножівку, мітлу для прибирання сміття.
Охорона праці і техніка безпеки
при використанні даної роботи
Інструменти і пристрої треба використовувати відповідно до їх призначення і стежити, щоб вони були у справному стані.
Інструменти треба правильно і міцно насаджувати на ручки.
Робочі поверхні інструментів мають бути рівними, без задирок, пошкоджені або деформовані інструменти використовувати не можна.
Працювати каменяр повинен у рукавицях або напальчниках, які захищають шкіру від потертостей.
Цегляну кладку каменяр виконує з перекриттів, інвентарних помостів або риштування. Риштування і помости встановлюють на очищеній, вирівнянійповерхні.
Особливу увагу приділяють опертю стояків трубчастих риштувань на грунт, який повинен бути щільно утрамбований.
Для рівномірного розподілу тиску під стояки, перпендикулярно до споруджуваної стіни укладають дерев'яні підкладки.
Риштування і помости не можна перевантажувати матеріалами понад визначене розрахункове навантаження, слід уникати скупчення матеріалів в одному місці.
Матеріали розміщують так, щоб вони не заважали проходу робітників.
Між штабелями матеріалів і стіною залишають робочий прохід шириною не менше 60 см.
Для піднімання робітників на помости встановлюють сходи з поручнями.
За станом усіх конструкцій риштування і помостів, у тому числі за станом з'єднань, кріплень і захисних загород, забезпечують систематичний нагляд.
Щодня після закінчення роботи помости очищають від сміття.
Стан риштування щодня перед початком зміни перевіряє майстер, який керує робочими, і бригадир. Піднімати цеглу на риштування , як правило, треба пакетами на піддонах чотиривітковим стропом.
Піднімати цеглу в контейнерах - пакетах без піддонів допускається лише за допомогою спеціальних захватів, які гарантують безпеку.
Забороняється скидати з поверхів футляри, захвати піддони, їх треба опускати краном.
Кладку будь-якого ярусу стін виконують так, щоб рівень її після кожного перемощування помостів був на 70 см вищим від рівня робочого наступу або перекриття.
Якщо виникає потреба версти кладку нижче цього рівня, застосовують захисні пояси.
Треба стежити, щоб стінові матеріали, інструменти або будівельне сміття не залишалось на стінах під час перерв у роботі, бо вони можуть упасти вниз.
Водночас із кладкою стін у віконні і дверні прорізи вставляють готові віконні блоки. Якщо в процесі кладки дверні і віконні прорізи не заповнюють готовими блоками, прорізи закривають інвентарними захисними загородженнями.
Роботи організовують на монтажному майданчику відповідно до проекту виконання робіт і технологічних карт.
Конструкції монтують у послідовності, передбаченій проектом виконання робіт.
Перед початком робіт і періодично під час робіт оглядають усі застосовувані монтажні пристрої.
Забороняється працювати й перебувати робітникам під вантажем.
Зони роботи, небезпечні для пішоходів, обгороджують і обладнують попереджувальними знаками, які добре видно.
Список використаної літератури
1. І.І.Іщенко Технологія кам'яних робіт і монтажних робіт - "В.Ш" 1991р
2. П.В.Крищенко Матеріалознавство для будівельників - К. "Техніка" 1996р
3. А.С.Нікуліна Кам'яні роботи 1-а, 2-а, 3-я частини - К. "Вікторія" 2001р
4. В.В.Харабет Технологія будівельно-монтажних робіт - К. "В.Ш" 1995р
5. С.І.Дністровський Збірник витрати матеріалів на загально будівельні роботи
6. А.Г.Єлисєєв Охорона праці - К. 1995р.

 
 

Цікаве

Загрузка...