WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Цегляна кладка стін за однорядною системою перев’язки товщиною 2 цегли. Монтаж фундаментів стаканного типу - Курсова робота

Цегляна кладка стін за однорядною системою перев’язки товщиною 2 цегли. Монтаж фундаментів стаканного типу - Курсова робота

елементів будівлі.
При кладці стін використовують такий основний інструмент: кельма, молоток-кірка, розчинові лопата, розшивки для опуклих або ввігнутих швів, шва брівка.
Кельма - стальна лопатка з дерев'яною ручкою, призначена для розрівнювання розчину, заповнення розчином вертикальних та горизонтальних швів і підрізування зайвого розчину.
Розчинові лопата - застосовують для подавання розчину на стіни і розстилання його там, лопатою також перемішують і розрівнюють під за будку.
Розмивки - надають швам опуклості або ввігнутої форми.
Швабрівка - призначена для очистки вентиляційних каналів від розчину, який виступав із швів, а також для заповнення швів розчином і загладжування їх.
Карта технологічного процесу.
Ескіз Технологічна послідовність Інструменти
1-й ряд
2-й ряд
І. Організація робочого місця (установка ящика з розчином, установка піддона з цеглою, підготовка інструменту).
ІІ. Установка порядівки.
ІІІ. Натягування шнура-пречалки.
ІV. Укладання першого ряду при закладанні кута в 2-ві цегли.
1. Укладання зовнішньої версти чотирма дев'ятками.
2. Укладання зовнішньої версти поперечниками.
3. Закладання зовнішньої версти 2-ї стіни ложками.
4. Закладання внутрішньої версти 1-ї стіни поперечниками.
5. Закладання внутрішньої версти 2-ї стіни.
6. Закладання забудки 2-ї стіни поперечниками.
Кладка другого ряду
І. Переставляєш шнур-причалку.
ІІ. Нанесення розчину під зовнішню версту 1-ї стіни.
ІІІ. Укладення зовнішньої версти 1-ї стіни ложками починаючи з дев'яток.
ІV. Розстилання розчину під зовнішню версту 2-ї стіни.
V. Закладання зовнішньої версти 2-ї стіни чотирма дев'ятками поперечникам і продовження закладання версти поперечниками.
VІ. Розстилання
VІІ. Укладання внутрішньої версти першої стіни ложками.
VІІІ. Укладання розчину під забутку 1-ї стіни.
ІХ. Закладання забутки поперечниками.
Х. Розстилання розчину під внутрішню версту 2-ї стіни.
ХІ. Укладання цегли в внутрішню версту поперечниками.
Переставляємо шнур-причалку укладання третього ряду виконують на розчині аналогічно першому ряду.
Перевірка якості закладання кута.
Порядівка, шнур-причалка, висок, кутник, розчинові лопата, келима, молоток-кірка, рівень, розшивка, шва брівка.
Матеріали
Цегла і розчин, неповномірна цегла
Техніка безпеки
1. працювати в спецодязі.
2. Працювати справними
інструментами.
3. Робоче місце повинне
бути чисте.
4. При роботі на висоті вище 1-го метра установлюють рештовки із огородженням.
5. Не скидати з висоти залишки цеглин.
Не працювати під вантажем.
Послідовність виконання даної роботи.
Кладку стін починають із закріплення кутових і проміжних порядок. Їх установлюють по периметру стін і вивіряють за допомогою виска і рівня або нівеліра так, щоб засічки для кожного ряду на всіх порядівках були в одній горизонтальній площині.
Порядівки розташовують у кутах у місцях перехрещення і перемикання стін, а також на прямих ділянках стін на відстані 10...15 м одна від одної. Після закріплення і вивіряння порядок викладають маяки у вигляді збіжної штряби, розміщують її у кутках і на межі споруджувальної ділянки. Потім до порядівок зачалюють шнури-причалки.
При укладанні зовнішніх верств шнур-причалку встановлюють для кожного ряду, натягуючи його на рівні верху укладеного ряду з відступом від вертикальної площини кладки і за допомогою причалюваної скоби, гострий кінець якої встановлюють у шов кладки, а до тупого, довшого кінця, який спирається на маячну цеглу, прив'язують причалку. Вільну частину шнура намотують на ручку скоби.
Поворотом скоби в нове положення шнур-причалку натягують для наступного ряду. Щоб шнур-причалка не провисав між маяками, під нього підкладають дерев'яний маячний клин, товщина якого дорівнює висоті ряду-кладки, а поверх нього кладуть цеглину, якою притискають шнур. Маячні клини укладають через 4-5 м з виступом за вертикальну площину стіни на 3...4 мм.
Шнур-причалку можна також укріплювати, прив'язувати його за цвяхи, які закріплюють у шви кладки. Після того як будуть установлені порядівки, викладені маяки і натягнуті шнури-причалки, кладку виконують у такій послідовності: розкладають цеглу на стіні, розстилають розчин під зовнішню версту й укладають зовнішню версту. Подальші операції залежать від прийнятого порядку кладки: порядового, ступінчастого або мішаного.
У процесі кладки додержують також загальних правил:
Стіни і простінки виконують за однорядною системою перев'язки швів - багато- або однорядною (ланцюговою).
Для викладання стовпів, а також вузьких простінків (шириною до 1 м) у середині будівлі або прихованим опорядженням застосовують трирядну систему перев'язування швів.
Поперечикові ряди у кладці укладають цілими цеглинами.
Незалежно від прийнятої системи перев'язування швів поперечикові ряди укладають обов'язково в нижньому (першому) і верхньому (останньому) рядах споруджуваних конструкцій, на рівні обрізу стін і стовпів, у вертикальних рядах кладки.
1-й ряд
2-й ряд
При однорядному прив'язуванні прямих стін, у яких по товщині непарна кількість пів цеглин, першу зовнішню версту першого ряду укладають поперечиковими цеглинами, а другу ложковими.
При кладці стін, в яких по товщині парна кількість пів цеглин, перший ряд починають з укладання поперечників по всій ширині стіни. У другому ряді верстові цеглини кладуть ложками забутку -поперечиками.
При кладці стін більшої товщини у вертикальних рядах у другому над поперечиками кладуть ложки, а над ложками поперечики. Забутку в цих рядах виконують поперечиками.
Вертикальне обмеження при кладці за однорядною системою перев'язування дістають, укладаючи на початку стіни тричвертками.
При спорудженні стіни у ? цеглини на її початку ставлять через один ряд, половинки.
Для закладання вертикального обмеження стіни в одну цеглину в ложковому ряді на її початку розміщують у повздовжньому напрямі дві дев'ятки, а в поперечному, як звичайно, цілі цеглини.
Кладка стін, сполучених під кутом, - найвідповідальніша робота, її виконують кваліфікаційні каменярі. Перший поперечиковий ряд кожної із цеглин, що сполучається під прямим кутом, починають під зовнішню поверхню двома три чвертками. Другий ряд зовнішньої верстки укладають ложками. Для додержання перев'язування швів у внутрішній версті в забутку укладають чвертинки цеглин.
Примикання стін при однорядній системі перев'язування. У другому ряді кладки примикаючої стіни пропускають через основу стіни до її лицьової поверхні і закінчують поперечиками і тричвертками, якщо для додержання перев'язування застосовують дев'ятки і четвертинки, або пропущену кладку закінчують самими тільки дев'ятками.
У другому ряду до ложків основної стіни примикає ряд примикаючої стіни.
Перехрещення стін при ланцюговій системі перев'язування використовують, поперемінно пропускаючи ряди кладки однієї стіни через іншу.
Застосовують порядовий і ступінчастий та мішаний способи кладки. Ступінчастий та мішаний способи ведення кладки використовують при багаторядовому перев'язуванні. Лише подовий спосіб переважно використовують при однорядному перев'язуванні швів.
Порядовий спосіб - простий, але трудомісткий, до укладання кожного наступного ряду приступають після укладання верств і забутки попереднього. Цей спосіб застосовують переважно при однорядній системі перев'язування.
Однак, щоб полегшити працю каменяра, рекомендується такий порядок: після поперечикових цеглин зовнішньої версти , потім - внутрішні версти і забутку стіни. Додержуючись такої

 
 

Цікаве

Загрузка...