WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Цегляна кладка стін за однорядною системою перев’язки товщиною 2 цегли. Монтаж фундаментів стаканного типу - Курсова робота

Цегляна кладка стін за однорядною системою перев’язки товщиною 2 цегли. Монтаж фундаментів стаканного типу - Курсова робота


Курсова робота
на тему:
Цегляна кладка стін за однорядною системою перев'язки товщиною 2 цегли. Монтаж фундаментів стаканного типу
?
Зміст
І. Вступ
ІІ. Розрахунково-пояснююча частина
1. Призначення і коротка характеристика даної роботи.
2. Технічні вимоги до виконання даної роботи.
3. Характеристика необхідних матеріалів та вимоги до них.
4. Підрахунок витрати матеріалів та вимоги до даної роботи.
5. Коротка характеристика інструментів та обладнання.
6. Карта технологічного процесу.
7. Послідовність виконання даної роботи.
ІІІ. Монтажні роботи.
ІV. Охорона праці і техніка безпеки при виконанні даної роботи.
V. Використана література.
Вступ
Втілення в життя планів капітального будівництва багато в чому залежить від зміцнення його матеріальної бази, основу якої становить промисловість будівельних матеріалів. За багато років було створено великі підприємства, які забезпечують народне господарство будівельними матеріалами, виробами і конструкціями.
В Україні створена могутня індустрія заводського вироблення залізобетонних конструкцій. У промисловості будівельних матеріалів, конструкцій і деталей передбачається значно збільшити обсяг випуску будівельних матеріалів, намічено здійснити переозброєння цегляного виробництва на базі новітньої техніки, збільшити виробництво ефективних опоряджувальних, тепло- і звукоізоляційних матеріалів, підвищити їх якість.
Дуже важливими народногосподарськими завданнями є раціональне витрачання грошових засобів і матеріально-технічних ресурсів, що виділяються на будівництво, підвищення якості, зниження вартості і скорочення строків будівництва на єдиний процес зведення будівель і споруд із комплектів деталей і конструкцій заводського виготовлення. Від того, наскільки глибоко знає кожен робітник, кожен спеціаліст технологію і правила будівельного виробництва, настільки вони освоїли прогресивні прийоми роботи і методи організації праці, залежить не тільки рівень продуктивності праці на будовах, а й ефективність використання матеріальних ресурсів, засобів механізації.
Питанням поліпшення підготовки кваліфікованих кадрів, сумлінного ставлення до виробничої діяльності завжди надавалось великої уваги. Успішне вивчення технології сприятиме оволодінню професійними знаннями й навичками здобуттю кваліфікації, необхідної для високої продуктивності праці в цій галузі суспільно корисної діяльності.
Розрахунково-пояснювальна частина
1. Призначення і коротка характеристика даної роботи.
2. Технічні вимоги до використання даної роботи.
3. Характеристика необхідних матеріалів та вимоги до них.
4. Підрахунок витрати матеріалів та вимоги до даної роботи.
5. Коротка характеристика інструментів та обладнання.
6. Карта технологічного процесу.
7. Послідовність виконання даної роботи.
Призначення і коротка характеристика даної роботи.
Кам'яна кладка - це конструкція, що складається з каменів, укладених на будівельному розчині в певному порядку. Кладка сприймає навантаження від власної маси та від інших конструктивних елементів, що спираються на кладку, і прикладених до них навантажень.
При зведенні будівель і споруд, застосовують такі види кладки: цегляну, з керамічних каменів, виготовлених з бетону, цегли або керамічних каменів, із природних необтесаних каменів, штучних великих блоків, що мають неправильну форму; мішану (кладка бутова облицьована цеглою, із бетонних каменів, облицьованих цеглою, із цегли, облицьована тесаними каменями), буто-бетонну, полегшену кладку з цегли та інших матеріалів.
Кам'яну кладку виконують на вапняках, мішаних, цементно-вапняних і цементних розчинах, а також на цементно-глиняних розчинах, у яких глина виконує роль пластифікуючої добавки. Вид і марку розчину зазначають у робочих кресленнях. Система перев'язування - це порядок укладання цегли (каменів) у кладці одна щодо одної відповідно до правил розрізування кладки.
Розрізняють перев'язування вертикальних, повздовжніх і поперекових швів. Повздовжні шви перев'язують для того, щоб кладка не розшаровувалася уздовж стіни на тонші стінки і щоб напруження у кладці від навантаження різноманітно розподілялися по ширині стіни.
Наприклад, якщо стіну товщиною 1 ? цеглини викласти тільки ложками, вона складатиметься із трьох не зв'язаних між собою окремих стінок товщиною ? цеглини і навантаження між ними розподілятиметься нерівномірно.
Перев'язування поперечикових швів потрібне для повздовжнього зв'язку між окремими цеглинами, який забезпечує розподіл навантаження на сусідні ділянки кладки і монолітність стін при нерівномірному осіданні, температурних деформаціях тощо.
Перев'язування поперечикових швів виконують ложками і поперечиками, а повздовжніх - поперечиковими. Цегляна кладка стін має такі системи перев'язування: однорядну (ланцюгову), багаторядну, трьохрядну.
Продуктивність каменярів залежить від способів укладання цегли й уміння застосовувати їх при роботі на різних розчинах. Кладку верств ведуть трьома способами: упритиск, уприск і вприск з підрізуванням розчину, а забутку - у напівприск.
Виріб способу залежить від пластичності розчину, стану цегли (суха чи волога), пори року і вимог до чистоти лицьової сторони кладки. Кладка входить міцною із заповненими розчином швами, щільною і чистою.
Якщо цеглину треба розколоти уздовж, то спочатку наносять легкі удари по 4-х її площинах, а потім сильним і коротким ударом по лінії обрубування на торці цеглини розколюють її на потрібні частини. Цеглу рубають і ребром кельми.
Технічні вимоги до виконання даної роботи
Кладку стін та інших конструкцій виконують відповідно до правил виконання і приймання робіт, додержання яких забезпечує потрібну міцність споруджуваних конструкцій і високу якість робіт.
У процесі роботи каменяр повинен стеатит за тим, застосовувалася цегла і розчин, зазначені в робочих кресленнях, перевіряти правильність перев'язування і якість швів кладки, вертикальність, горизонтальність і прямолінійність поверхонь та кутів, правильність установлення закладних деталей і зв'язків, якість поверхонь кладки, а також якість застосовуваних матеріалів.
У суху, жарку і вітряну погоду цеглу перед укладанням треба змочувати водою, щоб розчин краще зчіплювався з цеглою і нормально тверднув. Під час перерв у роботі верхній ряд кладки залишають неприкритим розчином. Кладку після перерви треба починати з поливання водою поверхні раніше викладеної кладки. Це має особливо важливе значення для кладок у сейсмічних районах і тих, що виконуються на розчинах з цементними в'яжучими речовинами. Така вимога продиктована тим, що суха цегла після укладання на розчин швидко відсмоктує від нього воду, зменшується вміст води в ньому і міцність розчину знижується.
Необхідність і ступінь зволожування цегли перед укладанням у конструкцію визначає будівельна лабораторія.
Правилами виконання і прийманняробіт визначені допустимі відхилення в розмірах і положенні кам'яних конструкцій відносно розбивочних осей у проектних розмірах.
У тих випадках, коли відхилення перевищують допустимі норми, питання про продовження робіт має бути вирішене спільно з проектною організацією. Якщо при цьому кладку не перероблять, то мають бути дані конкретні рішення щодо способів виправлення дефектів.
Для перевірки якості кладки каменяр користується різними інструментами і пристроями. Правильність закладання вузлів будівлі перевіряють дерев'яним косинцем.
Горизонтальність рядів контролюють правилом і рівнем не рідше двох разів на кожному ярусі кладки. Для цього правило кладуть на кладку, ставлять на нього рівень

 
 

Цікаве

Загрузка...