WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Згинання металу - Реферат

Згинання металу - Реферат

виготовленим з дроту шаблоном.
При згинанні труб у гарячому стані працюють у рукавицях. Труби нагрівають паяльними лампами, у горнах або полум'ям газових пальників до вишнево-червоного кольору. Паливом у горнах може бути деревне вугілля або дрова. Кращим паливом є деревне вугілля, що не містить шкідливих домішок і дає рівномірніше нагрівання.
У разі перегрівання трубу перед згинанням охолоджують до вишнево-червоного кольору. Труби рекомендується згинати з одного нагрівання, бо повторне нагрівання погіршує якість металу.
При нагріванні звертають особливу увагу на прогрівання піску. Не можна допустити надмірного перегрівання окремих ділянок труби; якщо це трапилось, то трубу охолоджують. Від достатньо нагрітої частини труби відскакує окалина.
По завершенню згинання вибивають або випалюють пробки і висипають пісок. Погане, нещільне заповнення труби, недостатнє або нерівномірне нагрівання перед згинанням призводить до утворення складок або розриву. Згин перевіряють шаблоном.
При згинанні с трубному притискувані в гарячому стані стальну трубу вставляють у трубний притискувач між кутовою виїмкою основи і сухарем з уступами і обертанням рукоятки затискують. При згинанні зварних труб шов розміщують зовні, а не всередині згину, інакше труба може розійтися поза швом. На кінець труби, що згинається, надягають відрізок труби більшого діаметра так, щоб кінець трохи не доходив до місця згину, потім обхоплюють трубу двома руками і з великим зусиллям підводять її у напрямі згину.
Згинання труб у холодному стані виконують за допомогою різних пристроїв. Найпростішим пристроєм для згинання труб діаметром 10... 15 мм є плита з отворами, в якій у відповідних місцях встановлюють штирі, що служать упорами при згинанні.
Труби невеликих діаметрів (до 40 мм) з великими радіусами кривизни згинають у холодному стані, застосовуючи прості ручні пристрої ,з нерухомою оправкою. Згинальна оправка кріпиться до верстака з двох сторін скобами. Трубу встановлюють між згинальною оправкою і хомутиком і руками згинають по жолобоподібному заглибленню згинальної оправки.
Труби діаметром до 20 мм згинають у пристрої, що кріпиться до верстака за допомогою маточини і плити. На одній осі маточини і плити знаходиться нерухомий ролик-шаблон з хомутиком. Рухомий ролик закріплено в скобі з рукояткою. Трубу для згинання вставляють між роликами так, щоб кінець її увійшов у хомутик. Потім рукояткою обертають скобу з рухомим роликом навколо нерухомого ролика-шаблона доти, поки труба не зігнеться на відповідний кут.
Згинання мідних і латунних труб. Мідні або латунні труби, які згинають у холодному стані, заповнюють розплавленою каніфоллю, розплавленим стеарином (парафіном) або свинцем у розплавленому етапі. Порядок згинання аналогічний описаному раніше. Каніфоль після згинання виплавляють, починаючи з кінців труби, бо нагрівання середини наповненою каніфоллю труби призводить до розриву останньої.
Мідні труби, які підлягають згинанню у холодному етапі, відпалюють Ігри температурі 600...700 °С і охолоджують у воді. Наповнювачі при згинанні мідних труб у холодному стані - каніфоль, а в нагрітому - пісок.
Латунні труби, які згинають у холодному стані, спочатку відпалюють при 600...700 °С і охолоджують на повітрі. Наповнювач той самий, що і при згинанні мідних труб.
Дюралюмінієві труби перед згинанням відпалюють при 350...400 °С і охолоджують па повітрі.
Механізація згинання труб. При масовому виготовленні деталей з труб найбільших діаметрів застосовують ручні трубозгинальні пристрої та важільні трубозгини, а для труб великих діаметрів (до 350 мм) - спеціальні трубозгинальні верстати і преси.
Згинання труб у кільце здійснюють на трироликовому згинальному верстаті.
Перед згинанням налагоджують верстат - регулюють положення верхнього ролика відносно двох нижніх роликів і обертанням рукоятки. При обертанні рукоятки за годинниковою стрілкою верхній ролик опускається донизу, і навпаки.
Широко застосовують нові способи згинання труб. Згинання з розтягуванням заготовки полягає у тому, що заготовку піддають спільній дії зусиль, що розтягують і згинають (які перевищують межу текучості металу). Цей процес здійснюється на згинально-розтяжних машинах з поворотним столом. Зігнуті так деталі мають більшу міцність і меншу масу. Такий спосіб застосовують при виготовленні труб для літаків, автомашин, морських суден тощо.
При згинанні труб з нагріванням струмами високої частоти згинання і охолодження відбуваються безперервно і послідовно у спеціальній високочастотній установці типу трубозгинальних верстатів. Установка дає змогу згинати труби діаметром від 95 до 300 мм. Вона складається з двох частин: механічної та електричної. Механічна частина - це верстат для згинання труб, а електрична складається з електрообладнання і високочастотної установки. Цей спосіб має ряд переваг: забезпечується менша овальність у місцях згину труб; продуктивність у 4...5 разів вища, ніж при інших способах; процес механізовано.
Розвальцьовування (вальцювання) труб полягає у розширенні (розкатуванні) кіпців труб зсередини спеціальним інструментом (вальцівкою). Для цього інструмент затискують у слюсарних лещатах. Трубу встановлюють у відповідний її діаметру отвір (загартована втулка), а потім ударами молотком по оправці розвальцьовують кінець труби до потрібних розмірів. Кінці труб діаметром більш, як 18 мм розвальцьовують за допомогою спеціальної вальцівки, що має стальний стержень, на одному кінці якого є конус, а на іншому - квадратна головка. Стержень уміщено в корпус, всередині якого розміщені ролики, що мають невелику конусність.
Процес розвальцьовування полягає в тому, що на кінець труби надягають фланець з виточеними у його отворі канавками, потім у трубу вставляють вальцівку з роликами і обертають. При обертанні вальцівка роликами розкатує трубу, втискаючи метал труби у канавки фланця доти, поки вони не заповняться вщерть. Якщо обертання вальцівки стає вільним, підтягують гайку, заглиблюючи тим самим конус у трубу.
Найпродуктивнішим є вальцювання на спеціальних вальцювальних машинах і подібних механізмах.
Дефекти. При згинанні металу дефектами найчастіше є скісні згини та механічні пошкодження обробленої поверхні як результат неправильного розмічання або закріплення деталі влещатах вище чи нижче розмічальної лінії, а також неправильного нанесення ударів.
Правильно зігнутими вважаються труби, що не мають вм'ятин, випинів і складок.
При згинанні труб слід дотримуватися таких умов:
ретельно слідкувати за рівномірністю витягування зовнішньої стінки і посадки внутрішньої стінки труби; враховувати, що витягування зовнішньої стінки труби відбувається легше, ніж посадка внутрішньої стінки;
трубу згинати плавно, без ривків; складки, що з'явилися, випрямляти молотком; для уникнення складок трубу спочатку згинають дещо більше, ніж слід за шаблоном, а потім відгинають відповідно за шаблоном;
для уникнення розриву не можна згинати трубу і випрямляти складки, якщо труба прохолола до світло-вишневого кольору (800 °С), тому труби великих діаметрів згинають з багаторазовим нагріванням;
після перевірки труби шаблоном видаляють пробки, висипають пісок і обрізують кінці за шаблоном, потім очищають і промивають трубу зсередини.
Безпека праці. При згинанні треба дотримуватися таких вимог безпеки: заготовку закріплювати в лещатах або інших пристроях міцно; працювати лише на справному обладнанні; перед початком роботи на згинальних верстатах ознайомитися з інструкцією; роботу виконувати обережно, щоб не пошкодити пальці рук; працювати у рукавицях і в застібнутих халатах.

 
 

Цікаве

Загрузка...