WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Згинання металу - Реферат

Згинання металу - Реферат


Реферат
на тему:
Згинання металу
1. ЗГИНАННЯ ДЕТАЛЕЙ З ЛИСТОВОГО ТА ШТАБОВОГО МЕТАЛУ
Згинання прямокутної скоби з штабової сталі виконують так:
визначають довжину розгортки заготовки, додаючи довжину сторін скоби з припуском на один згин, який дорівнює товщині смуги, тобто: L = 17,5 + 1 + 15 + 1 + 20 + 1 + 15 + 1 + + 17,5 = 89 мм;
визначають довжину з додатковим припуском на обробку торців по 1 мм па сторону і зубилом відрубують заготовку;
випрямляють вирубану заготовку на плиті;
обпилюють до розміру за кресленням;
наносять риски згину;
затискують заготовку в лещатах між кутниками-нагубниками на рівні риски і ударами молотком згинають кінець скоби (перший згин);
переставляють заготовку в лещатах, затискуючи її між кутником і бруском-оправкою довшим, ніж кінець скоби;
загинають другий кінець, здійснюючи другий загин;
знімають заготовку і виймають брусок-оправку;
розмічають довжину лапок на загнутих кінцях;
надягають на лещата другий кутник і, поклавши всередину скоби той самий брусок-оправку, але в іншому положенні, затискують скобу в лещатах на рівні рисок;
відгинають першу й другу лапки, роблять четвертий і п'ятий загини першої та другої лапок;
перевіряють і випрямляють за кутником четвертий і п'ятий загини;
знімають задирки на ребрах скоби і обпилюють кінці лапок до розміру.
Згинання подвійного кутника у лещатах здійснюють після розмічання, вирубування заготовки, випрямляння на плиті і обпилювання по ширині до заданого розміру. Підготовлену так заготовку затискують у лещатах між кутниками-нагубниками і загинають першу поличку кутника, а потім замінюють один нагубник бруском-підкладкою і загинають другу поличку кутника. По завершенні згинання кінці кутника обпилюють напилком до потрібного розміру і знімають задирки з гострих ребер.
Згинання хомутика. Після обчислення довжини заготовки та її розмічання у місцях згину затискують в лещатах оправку у вертикальному положенні. Діаметр оправки має дорівнювати діаметру отвору хомутика. За допомогою двох плоскогубців по розмічальних рисках згинають хомутик на оправці (працюють вдвох - один тримає плоскогубці, а другий наносить удари). Остаточне формування хомутика виконують па тій самій оправці молотком, а потім на правильній плиті.
Щоб запобігти вм'ятинам і забоїнам від ударів, між молотком і деталлю кладуть шматок залізної смуги.
Згинання вушка круглогубцями. Вушко зі стержнем з тонкого дроту виготовляють за допомогою круглогубців. Довжина заготовки має бути на 10...15 мм більше, ніж потрібно за кресленням. Утримуючи заготовку за один кінець, інший згинають, поступово переставляючи круглогубці у місцях згину. Після того як вушко буде зігнуто відповідно до заданих розмірів, йому надають потрібну форму за допомогою плоскогубців. Після цього зайвий кінець стержня видаляють гострозубцями.
Згинання втулки. Переходи при згинанні циліндричної втулки виконують у такій послідовності.
Припустимо, треба зі штабової сталі на круглих оправках вигнути циліндричну втулку. Спочатку визначають довжину заготовки. Якщо зовнішній діаметр втулки дорівнює 20 MM, a внутрішній - 16 мм, то середній діаметр дорівнюватиме 18 мм. Тоді загальну довжину заготовки визначають за формулою L = 3,14 o 18 = 56,5 мм.
Потім заготовку з оправкою затискують в лещатах так, щоб частина, що згинається, була вище рівня губок лещат, і через м'які прокладки наносять по частині, що виступає, удари молотком, загинаючи кінець смуги на оправці так, щоб смуга щільно прилягала до її поверхні. Потім заготовку з оправкою переставляють зворотною стороною і ударами молотком загинають інший кінець за оправкою до щільного прилягання до оправки обох площин у стикові. Після звільнення заготовки якість згинання перевіряють вимірювальною лінійкою.
2. МЕХАНІЗАЦІЯ ЗГИНАЛЬНИХ РОБІТ
Профілі (штабовий, сортовий метал) з різними радіусами кривизни згинають на три- і чотирироликових верстатах.
Трироликовий верстат для згинання криволінійних профілів, виготовлених з листів алюмінієвих сплавів завтовшки до 2,5 мм. Попередньо налагоджують верстат. Налагодження верхнього ролика відносно двох нижніх роликів і здійснюють обертанням рукоятки. При згинанні заготовка має бути притиснута верхнім роликом до двох нижніх. Притискач встановлюють так, щоб по ньому вільно ковзалася полиця профіля, не даючи йому скручуватися при згинанні.
При згинанні з роликів зчищають бруд, що накопичився, і протирають їх чистим ганчір'ям. Заготовку профілю з алюмінієвого сплаву у процесі згинання змащують густим мастилом.
Профілі з великим радіусом згину дістають на трироликовому верстаті за кілька проходів.
При згинанні профільного прокату по дузі кола або по спіралі застосовують чотирироликові верстати.
Чотири роликовий верстат складається зі станини, всередині якої вмонтовано приводний механізм, двох ведучих
3. ЗГИНАННЯ І РОЗВАЛЬЦЬОВУВАННЯ ТРУБ
Труби згинають по дузі різного радіуса або іншій кривій під різноманітними кутами і в різних площинах. Зігнуті труби широко застосовують для виготовлення бензинових, мастильних, повітряних трубопроводів у автомобілях, тракторах, літаках, металообробних верстатах та інших машинах.
Труби згинають ручним способом, у гарячому і холодному стані, з наповнювачами і без них. Спосіб згинання залежить від діаметра і матеріалу труби, значення кута згину.
Згинання труб у гарячому стані застосовується при діаметрі більш як 100 мм. При гарячому згинанні з наповнювачем трубу відпалюють, розмічають, а потім один кінець закривають дерев'яною чи металевою пробкою. Для уникнення вм'ятин, випину і появи тріщин при згинанні трубу наповнюють дрібним сухим піском, просіяним через сито з вічком близько 2 мм, бо наявність у піску великих камінців може призвести до продавлювання стінок труби, а надто дрібний пісок для згинання непридатний, бо при високій температурі спікається і пригоряє до стінок труби.
Для механізації наповнення (набивання) труб піском застосовують молоткові або вібраційні установки. Якщо установок немає, трубу наповнюють піском через воронку, а ущільнюють пісок, обстукуючи трубу молотком; удари наносять знизу вверх, одночасно обертаючи трубу доти, поки при ударі не буде чути глухого звуку.
Після заповнення піском другий кінець труби забивають дерев'яною пробкою, в якої мають бути отвори або канавки для виходу газів, що утворюються при нагріванні.
Діаметри пробок (заглушок) залежать від внутрішнього діаметра труби. Для труб малих діаметрів заглушки роблять з глини, гуми або твердої деревини; виготовляють їх у вигляді конусної пробки довжиною, що дорівнює 1,5...2,0 діаметрам труби, з конусністю 1 : 10. Для труб великих діаметрів заглушки виготовляють з металу. Бажано, щоб пробки, які забиваються у кінці труб, виступали з них. Це полегшить видалення пробок.
Для кожної труби залежно від діаметра і матеріалу має бути встановлений мінімально допустимий радіус згину. При згинаннітруб цей радіус має бути не менше трьох діаметрів труби, а довжина частини, що нагрівається, залежить від кута згину і діаметра труби. Якщо трубу згинають під кутом 90°, то нагрівають ділянку, що дорівнює шести діаметрам труби, якщо під кутом 60°,- чотирьом діаметрам, якщо під кутом 45°,- трьом діаметрам тощо.
Довжина L (мм) ділянки, що нагрівається, визначається за формулою L = ad/15, де a - кут згину труби, град; d - зовнішній діаметр труби, мм; 15 - сталий коефіцієнт (90 : 6 = 15; 60 : 4 = 15; 45 : 3 = = 15).
Ділянку згину па трубі розмічають крейдою. Виконують цю операцію за заздалегідь виготовленим шаблоном. У процесі згинання трубу перевіряють за місцем або за

 
 

Цікаве

Загрузка...