WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилання штучного паркету - Курсова робота

Настилання штучного паркету - Курсова робота

виконання визначеного виду робіт.
2.6. Вимоги до якості покриття.
У відповідності зі Снип III-B. 14-72 "Підлоги. Правила виробництва і приймання робіт" готове покриття підлоги зі штучного паркету повинне відповідати наступним основним вимогам: малюнок підлоги, його розцвічення й обробка повинні відповідати проекту; відхилення поверхні покриття підлоги від площини, що перевіряється у всіх напрямках рівнем і двометровою контрольною рейкою, не повинне перевищувати 2 мм; уступи між крайками суміжних планок паркету не допускаються; зчеплення паркетного покриття з нижележащим шаром визначають простукуванням усієї площі. На ділянках, де зміна звуку при простукуванні вкаже на відсутність зчеплення, покриття, а іноді і стяжка, що підстилає, повинні бути замінені; тріщини, вибої і відкриті шви в елементах підлоги, а також щілини між чи плінтусом жолобник і покриттям чи підлоги стінами не допускаються.
Дефекти основ, причини їхньої появи і способи усунення приведені в додатку.
3. Заходи по охороні праці
При укладенні підлог з паркету і лінолеуму необхідно дотримуватись вимог безпеки праці і пожежної безпеки відповідно до СНіП ІІІ-4 - 80 "Тех-ніка безпеки в будівництві". На підставі цього документа в рекомендаціях і керівництві по проведенню робіт, в технологічних картах, картах трудових процесів, довідниках і довідкових допомогах приводяться вимоги безпечного виробництва робіт при пристрої підлоги з покриттям з паркету і лінолеуму, при роботі з інструментом, електричними і іншими машинами, при застосуванні клеїв і мастик для приклеюванні паркету і лінолеуму, при приготуванні, транспортуванні і нанесенні гарячих мастик. Робочі місця повинні бути організовані так, щоб була забезпечена повна безпека робіт. Робота з інструментами, ручними машинами, на станках вимагає спеціальних знань по їх експлуатації і безпечними методам праці. Тому для роботи з ними допускаються тільки робочі, що вивчили конструкцію інструментів, ручних машин і верстатів, що пройшли навчання роботи з ними і інструктаж по техніці безпеки. Навчання безпечної роботі з інструментами, ручними машинами і на верстатах проводиться по учбових програмах, затвердженим Державним Комітетом СРСР по професійно-технічній освіті або міністерствами. Після навчання і проходження виробничої практики під керівництвом висококваліфікованих робітників учні здають іспит кваліфікаційної комісії. Робітники, що не пройшли навчання і не здали екзамени з техніки безпеки, до роботи не допускаються. Знання по техніці безпеки періодично перевіряє комісія, призначена керівником будівельній організації. Результати перевірки оформляють записом в журналі реєстрації. Коли робочі приступають до роботи на кожному новому об'єкті, їх інструктують про особливості техніки безпеки при роботі на цьому об'єкті і кожний робітник розписується про це в спеціально заведеній книзі.
Приміщення, де працюють із застосуванням клеїв і мастик на основі полімерів, що виділяють вибухонебезпечні і шкідливі для здоров'я людей летючі пари, обладнують примусовою приточування-витяжною вентиляцією.
До приготування мастик і обслуговування бетонозмішувачів допускаються особи не молодше 18 років, пройшовши навчання і інструктаж на робочому місці по правилах техніки безпеки, про особливості роботи і способи зберігання матеріалів, які використовуються для розчинів і мастик.
Робітники, зайняті приготуванням сухих сумішей, розчинів, мастик, повинні бути в спецодягу і брезентових рукавицях. При попаданні на шкіру рідкого скла, кремнефтористого натрію, кислоти ці місця ретельно промивають водою.
Електроустаткування повинне бути заземлене, живлячі дроти - укладені в труби або гумовотканинні рукави і підвішені вище за рівень робочого майданчика на 2,5...3 м. Всі частини електроустаткування, що обертаються або рухаються, повинні мати огорожі. Інструменти, змащувальні і обтиральні матеріали бережуть в металічних ящиках. При загорянні електроустаткуванні або кабелю негайно відключають їх від електромережі і вогнище пожежі ліквідовують піском або за допомогою вогнегасника; використовувати воду не можна - вона провідник струму.
Казани для приготування бітумних мастик на будівельному майданчику розташовують з урахуванням протипожежних вимог - не ближче 50 м від дерев'яних будов і складів. Майданчик, де встановлені казани, огороджують. Біля кожного казана повинен бути комплект засобів пожежогасінні (вогнегасники, сухий пісок, лопати). Над казанами влаштовують навіс, що не згоряє. Кришки казанів для приготування бітумних мастик повинні плотно закриватися. Не допускається заповнювати казан більш ніж на 3/4 його місткості. Наповнювач (цемент, азбест) повинен бути сухим, інакше можливе переливання мастики через край казана і її загоряння. Мастику в казані перемішують веслом-мішалкою а переливають в бачки тільки черпаками з довгою ручкою. Не допускається підвищувати температуру мастики, що розігрівається вище 220 °С. При перегріві слід збавити вогонь в топці казана і рівномірно перемішувати розплавлену масу. Приготовлену мастику доставляють до робочого місця в спеціальних бачках, закритих щільною кришкою і заповнених на 3/4 об'єму.
При попаданні на шкіру гарячої мастики її змивають теплою водою з милом або ланоліновою пастою. На обпечене місце прикладають примочку з водного розчину марганцево-кислого калію, потім мастять вазеліном або спеціальною маззю від опіків.
Всі склеювальні мастики містять легкозагоряючі розчинники, що вимагає дотримання заходів пожежної безпеки. Випаровування легкозаймистих розчинників і концентрація їх пари в приміщенні, де ведуться роботи створюють підвищену пожежну небезпеку. В таких приміщеннях не можна користуватися відкритим вогнем, палити, включати електронагрівальні прилади.
Щоб уникнути утворення іскр місткості з мастикою і розчинником не можна розкривати металевими інструментами, а також очищати тару від залишків мастики сталевими предметами.
На основу мастику наносять гумовими, пластмасовими, дерев'яними шпателями, що виключає створення іскр. В приміщеннях, де працюють з мастикою повинні бути написи: "Не палити", "Вогненебезпечно" "Вибухонебезпечно". Кількість мастики на робочому місці не повинна але перевищувати змінної витрати.
Підігрівати мастики, що загусли, на відкритому вогні, електроплитках через вогне- і вибухонебезпеки строго забороняєтсья. Їх розбавляютьрозчинниками, рекомендованими інструкцією, або підігрівають в посуді з гарячою водою.
Основи починають ґрунтувати мастикою в приміщеннях, найвіддаленіших від входу в будівлю. Не допускаються роботи з мастикою одночасно в коридорі і в основному приміщенні. Розчинники, випаровуючись з нанесеної мастики можуть викликати у працюючих головну біль. Тому приміщення, де наносять мастику, настилають плитку або лінолеум, безперервно провітрюють, але так, щоб не було протягів.
Полівінілхлоридні плитки і лінолеум приклеюють мастиками КН-2 і КН-3 тільки в світлий час доби. При струганні, пилянні, циклюванні паркетної підлоги, при різанні полівінілхлоридної плитки при прирізанні стиків полотнищ лінолеуму необхідно дотримувати обережність, щоб не допустити порізів рук.
По закінченню роботи приводять в порядок робоче місце, прибирають інструменти, відключають електропровідну мережу.

 
 

Цікаве

Загрузка...