WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилання штучного паркету - Курсова робота

Настилання штучного паркету - Курсова робота

мм). На зворотному боці і на крайках гребенів допускаються недофрезерованные (шорсткуваті) ділянки площею не більш 30%. Вологість деревини штучного паркету не повинна перевищувати 9 ± 3 %.
2.2. Підготовка основи.
При реконструкції і капітальному ремонті будинків, а також при новому будівництві в лісових районах країни покриття підлог зі штучного паркету влаштовують по дерев'яній підставі - дощатому настилу.
Пристрій підлог зі штучного паркету по дерев'яній підставі включає наступні технологічні операції, виконувані у визначеній послідовності: очищення підстави від сміття; перевірка достатнього заглубления капелюшків цвяхів, якими дощатий настил закріплений до лагів; перевірка рівності і горизонтальності дощатого настилу за допомогою двометрової рейки і рівня; острожка дощатого настилу стругальними машинами при наявності нерівностей; складання плану настилання паркету; укладання прошарку з папера, картону, пергаміну; настилання паркету з кріпленням планок цвяхами; установка чи плінтусів галтелей; обробка лицьової поверхні покладеного паркету.
Підготовка основи. При очищенні дощатого настилу і перевірці його рівності і горизонтальності необхідно звертати увага на якість кріплення дощок до лагів. Якщо виявиться, що капелюшка цвяхів недостатньо поглиблені в тіло дощок, то цвяхи добивають за допомогою добойника (див. мал. 27, /с). Зайві цвяхи варто видалити.
Вирівнюють дощатий настил, як правило, за допомогою машини З-97 для строжки підлог (мал. 38). Машина має ножовий барабан 2. У залежності від нерівностей підстави використовують прямі чи зворотні ножі. При значних нерівностях острожку виконують прямими ножами, коли кут різання складає 54°. При цьому скіс ножів повернуть назад, тобто проти руху барабана. При незначних нерівностях острожку роблять зворотними ножами, коли кут різання складають 90° і ножі встановлені так, що їхній скіс спрямований уперед, тобто по напрямку руху барабана.
Висоту ножів установлюють так, щоб крайка, що ріже, не виступала над поверхнею барабана більш 3 мм. Барабан укріплений у корпусі машини так, що правою стороною машина обробляє підлогу, не доходячи до стіни тільки на 40 мм.
Технічна характеристика машины СО-97 для строжки підлог
Потужність, м2/ч 40
Частота обертання ножевого барабана, с-1 58
Ширина полоси строганння, мм 275...310
Потужність електродвигуна, кВт 2,2
Габаритні розміри, мм 1020х500х1010
Маса, кг 110
Острожку проводять вздовж волокон деревини. Глубину строгання регулюють механізмом 5 управления, піднімаючи або опускаючи ходовий пристрій машини. Рухи машини повинні бути плавними; від швидкості руху залежить і частота стругання. На великій швидкості машина залишає замітні жолоблення. Звичайно принято виконувати стругання двома-трьома повторними проходами машини при оптимальній швидкості, по легко зволоженій основі. Роботу виконують два паркетники - один працює з машиною, а другий воложить підстава і забирає стружку. При роботі рекомендується користатися запобіжниками від шуму - чи навушниками вкладишами Беруши.
2.3. Складання плану настилки.
Складання плану настилання паркету не відрізняється від плану настилання з чи фризом без фриза на мастиках, однак маються деякі особливості, які варто враховувати.
Змійку необхідно розташовувати таким чином,щоб торці планок паркету не попадали на зазори між дошками дощатого настилу, інакше цвях, що забивається в торець паркетних плащж, не потрапить у дошку і не закріпить планку до підстави (мал. 39). Змійку можна укладати як уздовж, так і поперек напрямку дощок настилу. Після складання плану змійку знімають і на підставу укладають шар папера, чи картону пергаміну, для того щоб паркетні підлоги не скрипіли. Прошарок не закріплюють, тому що планки паркету кріплять до підстави цвяхами через неї.
2.4. Настилання паркету.
На відміну від настилання штучного паркету на мастиці, маякову ялинку розташовують тільки в середній частині приміщення.
Планки паркету кріплять до дерев'яної підстави звичайними будівельними цвяхами довжиною 40 мм і діаметром 1,6...1,8 мм. Кожну планку кріплять трьома цвяхами, з яких один забивають у торцевий, а два інших у подовжній паз планки. При довжині планки більш 300 мм у подовжній паз забивають три цвяхи.
Перед забиванням цвяхів кожну планку ударами паркетного молотка зі скошеним обушком підганяють до
раніше покладеним так, щоб гребені щільно ввійшли в пази. Застосування таких молотків заощаджує багато часу, тому що при використанні плотничных молотків приходиться кожен удар наносити через дерев'яну прокладку (мал.40, а) щоб уникнути порушення цілісності крайок паза, що зв'язано з великою кількістю зайвих рухів паркетника.
Укладання паркету починають з маякової ялинки по шнурі. У роботі беруть участь двоє паркетників. Один розкладає планки по ходу роботи, а другий укладає паркет, рухаючи обличчям вперед і знаходячись на раніше покладеному паркеті. Цвяхи забивають у нижню щоку паза. Капелюшка утапливают добойником якнайглибше, щоб вони не заважали щільному входженню гребеня наступної планки в паз попередньої. Робітник, що укладає планки, повинний тримати в правій руці молоток, а в лівої- добойник. Чергову планку він бере, не випускаючи молотка, правою рукою і прикладає її до раніше покладеного, після чого ударами молотка споює їх - першим ударом - у торець планки і другим --по бічний крайці. Згуртувавши планки, робітник лівою рукою бере цвях із шухляди й одним ударом злегка наживляє його, а другим сильним ударом заганяє цвях у паз. Установивши на капелюшку цвяха добойник, третім ударом він утапливает капелюшок цвяха в деревину планки.
Перший робітник забезпечує робоче місце необхідними матеріалами (цвяхами, планками) і розкладає планки завжди гребенем убік покладеного паркету. При цьому він стежить за тим, щоб розкладені планки паркету були під рукою в другого робітника, щоб він не робив зайвих рухів, не тягся б за кожною планкою. У цьому випадку можна домогтися найбільшої продуктивності праці на даній операції.
Електричною дисковою пилкою відпилюють крайні до фриза ряди по лінії фриза, нанесеної олівцем на покладений ряд (мал. 40, б). У торці крайнього до фриза ряду цвяхи не забивають. Планки фризових рядів кріплять, як і крайні ряди в стін при бесфризовой настиланню, тільки 1...2 цвяхами. Зазор між паркетом і стіною повинний бути 10...15 мм і надалі його перекривають чи плінтусом жолобник.
Паркет по дерев'яній підставі можна настилати будь-якими малюнками, що застосовують при настиланні паркету на мастиці.
До якості покриття при настиланні паркету по дерев'яній підставі пред'являють ті ж вимоги,що і при укладанні паркету на мастиці. Скрип підлог не допускається.
2.5. Організація робіт.
У роботі з настилання паркету беруть участь двоє робітників-паркетників. Один паркетник наносить мастику на підставу, розрівнює її, приносить паркет на робоче місце і розкладає окремо праві і ліві планки. Інший паркетник, більш високого розряду, укладає планки паркету.
Для виконання заданого обсягу робіт паркетників забезпечують технологічними нормокомплектами з урахуванням числено-кваліфікаційного складу працюючих. Нормокомплект - оптимальний набір ручних машин, інструментів, пристосувань і інвентарю для

 
 

Цікаве

Загрузка...