WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилання штучного паркету - Курсова робота

Настилання штучного паркету - Курсова робота


Курсова робота
Настилання штучного паркету
План
1. Вступ
2. Технологічна частина
2.1. Штучний паркет.
2.2. Підготовка основи.
2.3. Складання плану настилки.
2.4. Настилання паркету.
2.5. Організація робіт.
2.6. Вимоги до якості покриття.
3. Заходи по охороні праці
1. Вступ
Комуністична партія Радянського Союзу і Радянський уряд надають велику увагу капітальному будівництву - одній з найважливіших галузей, без якої неможливий розвиток народного господарства країни. Ухвалою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР "Про поліпшення планування, організації і управління капітальним будівництвом" (1984 р.) передбачався ряд заходів, що забезпечують підвищення ефективності будівельного виробництва, скорочення термінів і підняття якості будівництва, виконання завдань по прибутку і зниженню собівартості будівельно-монтажних робіт на основі поліпшення організаційної структури управління будівництвом, укрупнення будівельно-монтажних організацій і підприємств будівельної індустрії, подальшого розвитку індустріальних методів будівництва. Намічений широкий круг заходів щодо подальшого підвищення продуктивності праці в будівництві, у тому числі за рахунок усунення втрат робочого часу, підвищення організованості і відповідальності, розвитку бригадного підряду, створення постійних кваліфікованих кадрів. Подальше поліпшення діяльності будівельних організацій повинне базуватися на широкому застосуванні прогресивних методів праці, нових ефективних матеріалів, високопродуктивних машин, раціональних пристосувань і інструментів, перенесенні ряду технологічних операцій з будівельного майданчика на заводи, тобто на індустріалізації будівельного виробництва. В комплексі обробних робіт - завершальному етапі будівництва - пристрій полови з паркету, лінолеуму, синтетичних килимів і плиток займає важливе місце. Покриття з цих матеріалів створюють в приміщеннях комфорт, вони довговічні і зручні в експлуатації. Від того, як виконані покриття підлоги, багато в чому залежить і загальна оцінка якості будівництва.
Для опорядження покриття підлоги треба добиватися якісного виконання всіх операцій, як попередніх так і при влаштуванні покриття. В будівництві така робота проводиться під гаслом "Робоча естафета", яка передбачає здачу кожного елемента виготовленої конструкції подальшим бригадам. При влаштуванні паркетної і лінолеумної підлоги це відноситься до якісного пристрою основ, ретельної перевірки матеріалів, що використовуються. Особливі вимоги пред'являють до якості покриттів полови з художнього щитового паркету, оскільки його застосовують для обробки унікальних будівель.
При влаштуванні паркетних підлог широко застосовують збірні елементи - паркетні дошки і щитової паркет, виготовлені на підприємствах будівельних матеріалів. При пристрої покриттів підлоги з лінолеуму все ширше застосовують спосіб підготовки матеріалів на базах комплектації виробів, де лінолеум сортують, зварюють його кромки, заготовляючи полотнища розміром на всю площу приміщення. Для полегшення праці робітників і покращення якості робіт застосовують високоякісні машини для шліфування паркетної підлоги, для перемотки рулонів лінолеуму і ін.
З кожним роком в нашій країні збільшується кількість вводимих в експлуатацію житлових будинків і будівель культурно-побутового призначення. Для їх зведення потрібні кваліфіковані робочі кадри, які готують професійно-технічні училища. В відповідності с Основними напрямами реформи загальноосвітньої і професійної школи і постановами ЦК КПСС і Кабінету Міністрів СССР "Про подальший розвиток професійно-технічної освіти і підняття її ролі в підготовці кваліфікованих робочих кадрів" (1984 г.) висунута задача забезпечити подальший розвиток і вдосконалення системи професійно-технічної освіти як основної форми планомірної підготовки кваліфікованих робочих кадрів, підвищувати її роль в забезпечені переходу до загального професійного навчання молоді. В професійно-технічних училищах кожний майбутній молодий робітник повинен виховуватися як активний будівник комунізму, дбайливий господар з властивими робочому класу революційною ідеологією, мораллю, інтересами, колективістською психологією, високою культурою праці, поведінки, побуту.
2. Технологічна частина
2.1. Штучний паркет.
Для пристрою покрить паркетних підлог застосовують штучний і мозаїчний паркет, паркетні дошки і щити. Для паркету, паркетних дощок і щитів прийняті наступні назви: поверхні довгих бічних сторін виробу називають крайками, коротких бічних сторін - торцями, а лицьову поверхню покриття - лицьовий пластью.
Штучний паркет (ДСТ 862.1-85) складається з паркетних планок, що у залежності від крайок підрозділяють на типи - П1 і П2. Сторони паркету - взаємо-рівнобіжні фрезеровані, а крайки - профільовані з гребенями і пазами. Гребінь - виступаюча частина крайки і торця паркетної планки, призначена для з'єднання із сусідньою планкою. Паз - виїмка на бічних і торцевих крайках паркетної планки, призначена для заходу гребеня. Паркет типу П1 - із гребенями і пазами на протилежних крайках і торцях, типу П2 - із гребенем на одній крайці і пазами на інших крайках. Паркет типу П2 допускається випускати за узгодженням із замовником. Крайки верхнього шару - шаруючи зносу - улаштовують зі скосом (з ухилом 3°) (мал. 7) і без скосу. Товщина паркету 15 і 18 мм (товщина шару зносу 7...10 мм), ширина 30...90 мм з інтервалом 5 мм; довжина 150...500 мм з інтервалом 50 м-м. У партії допускається до 15% укорочених паркетних планок розміром 30X150, 35 X 150, 30X200.і 35X200 мм із подовжньої покоробленностью лицьовий пласти не більш 0,3 мм, з поперечної покоробленностью - не більш 0,2 мм.
Виготовляють штучний паркет з деревини дуба, бука, ясена, клена, карагача, в'яза, ільма, каштана, граба, гледичии, берези, сосни, модрини, з корейської сосни (у районах її виростання) і модифікованої деревини інших порід, по експлуатаційних і фізико-механічних властивостях не уступає деревині твердих порід. На державний Знак якості атестують тільки планки з деревини дуба. Для виготовлення паркету із сосни і модрини повинна застосовуватися деревина радіального розпилювання з кутом нахилу річних шарів до лицьової сторони планки не менш 45°.
Якість деревини, з якого виготовляють паркет, повинне відповідати наступним основним вимогам. На лицьовій стороні планок не допускаються тріщини, що частково сролись і не несролись сучки. Допускається не більш одного зрослого сучка на планці розміром на лицьовій стороні не більш 5 мм, а на оборотній :- 10 мм. Тріщини можуть бути тільки на зворотному боці і крайках глибиною не більш 3 мм, довжиною не більш 1/5 ширини планки. На лицьовій стороні планки не допускаються також серцевина і подвійна серцевина, червоточина, хімічне фарбування і побуріння від грибків, отщепы. відколи, задир, выщербы, обзол, негладкі ділянки. Нахил волокон по поверхні лицьового шару планки не повинний перевищувати 3 % для хвойних і 5 % для листяних порід деревини.Свилеватости і крень можуть бути на відстані не менш 50 мм від торця, але в паркету із сосни і берези вони не допускаються. На зворотному боці планки допускається на окремих ділянках хімічне фарбування, свиль і крень, серцевина одинарна і подвійна й обзол (але не більш Уз по висоті планки і глибиною до 2

 
 

Цікаве

Загрузка...