WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Різання металу: ножицями, ножівкою, свердлінням. Електрозварювання напівавтоматом - Контрольна робота

Різання металу: ножицями, ножівкою, свердлінням. Електрозварювання напівавтоматом - Контрольна робота

підрозділяють по призначенню на стаціонарні, де в одному корпусі змонтовані всі частини апарата разом із джерелом харчування;. пересувні, де механізм подачі і котушка з дротом розміщені на візку; переносні, де механізм подачі і котушка з дротом максимально полегшені; ранцевого типу - для зварювання в умовах монтажу і спеціалізовані - для виконання визначених операцій.
Розташування механізму, що подає. Для напівавтоматичного зварювання застосовують шлангові напівавтомати типу, що штовхає, і типу, що тягне. Тип напівавтомата визначається місцем розташування електродвигуна.
Опір проходженню дроту залежить від кількості вигинів шланга, йогодовжини і матеріалу тертьових поверхонь дроту і каналу.
Це опір при роботі напівавтомата міняється, що веде до порушення рівномірності подачі дроту і стабільності процесу зварювання. Опір проштовхуванню дроту може настільки збільшитися, що двигун механізму подачі чи зупиниться почнеться пробуксовка дроту в роликах, що подають.
Для порошкових дротів з алюмінію і титана, що мають підвищений коефіцієнт тертя, опір проштовхуванню набагато більше, ніж для сталевих дротів суцільного перетину. Тому для зниження опору проштовхуванню застосовують спіралі, виготовлені з матеріалів з малим коефіцієнтом чи тертя звичайні спіралі, змазані нейтральним змащенням (наприклад, дисульфідом молібдену, що знижує опір проштовхуванню в 1,5 - 2 рази). Застосування спіралей із бронзи знижує опір у 2 - 3 рази в порівнянні зі сталлю, а в трубках із фторопласта - у 6-10 разів.
Для м'яких дротів з алюмінію і його чи сплавів порошкового дроту з високим коефіцієнтом тертя (за рахунок нерівностей поверхні дроту), а також для дротів малого діаметра (менш 0,8 мм), здатних м'ятися в каналі, напівавтомати типу, що штовхає, незастосовні.
У цих випадках застосовують напівавтомати типу, що тягне, механізм подачі яких розташований у пальнику. Однак довжина шлангів цих напівавтоматів обмежується малою потужністю електродвигуна (до 100 Ут) і не перевищує 1 м. Більш довгі шланги вимагають збільшеної потужності і маси двигунів, а отже, великої маси пальника.
У напівавтоматах зі шлангами більш 5 м застосовуються механізми подачі типу, що тянуче-штовхають, у яких мається механізм, що штовхає, із двигуном, розташований поруч з котушкою електродного дроту, і механізм, що тягне, із двигуном, розташований у пальнику. Це значно утяжняють пальник, але усуває нерівномірність подачі дроту в зону зварювання.
Особливості в конструкціях напівавтоматів. Зварювальні напівавтомати можуть бути використані як для зварювання, так і для наплавочних робіт. Розрізняють напівавтомати універсальні і спеціалізовані (табл. 20).
Напівавтомат А-547У дозволяє зварювати сталь товщиною 0,8 мм і вище, їм виконуються кутові шви катетами 1 - 7 мм у різних положеннях. Він складається з легкої валізи з механізмом, що подає, і котушкою для дроту і пульта керування, змонтованого разом із джерелом харчування. Подача дроту плавно регулюється зміною швидкості електродвигуна постійного струму і зміною роликів, що подають. Особливістю напівавтомата є харчування електродвигуна й інших ланцюгів керування (підігрівник газу, контактів) від джерела зварювального струму. Перед початком зварювання вимикачем ВК виробляється підключення всієї апаратури напівавтомата. Після натискання кнопки "Пуск", розташованої на щитку зварника, замикається ланцюг котушки силового контактора, спрацьовує контактор і на пальник подається зварювальна напруга джерела харчування; одночасно включається двигун механізму подачі дроту, що починає подаватися в зону дуги. Процес зварювання продовжується, поки замкнута кнопка "Пуск". При відпусканні кнопки процес зварювання припиняється.
Напівавтомат А-547У забезпечується легким пальником (масою 120 г) для зварювального дроту діаметром 0,8 - 1,0 мм (мал. 131), зі шлангом довжиною 1,2 м і важким пальником - для дроту 1,2 - 1,4 мм. Газ підводиться по окремій трубці, приєднаної до штуцера.
Виліт електродного дроту (відстань між крапкою підведення зварювального струму до дроту і виробом) звичайно дорівнює:
Діаметр дроту, мм . . . 0,5 0,8 1,0
Виліт, мм . . . 5-8 6-12 7-13
Продовження
Діаметр дроту, мм . . . 1,2 1,6 2,0
Виліт, мм . . . 8-15 13-20 15-25
Якщо виліт зварювального дроту більше зазначеного, то збільшується розбризкування електродного металу і порушується процес зварювання; якщо виліт менше, те підгоряє наконечник.
Зварювання в різних положеннях шва виробляються на різних режимах. При переході від нижніх до вертикальних швів режим (напруга і швидкість подачі дроту) варто зменшувати. Приватна зміна режиму зварювання вручну відривається зварника і займає багато часу, тому деякі напівавтомати комплектуються пристроями для дистанційного керування режимом зварювання.
До дворежимним відноситься шланговий напівавтомат А-929С. У процесі роботи переключення режимів виробляється натисканням кнопки, розташованої на пальнику напівавтомата.
Для зварювання порошковим дротом застосовуються напівавтомати А-765, ПДГ-601, А-1197П и ін.
Кінематична схема напівавтомата А-765 представлена.
Уніфікований напівавтомат А-1197П призначений для зварювання як порошковим дротом, так і для зварювання дротом суцільного перетину діаметром 1,6 - 2 мм на струмах до 500 А.
Крім універсальних напівавтоматів випускаються спеціалізовані напівавтомати, наприклад напівавтомат А-1114, призначений для зварювання в монтажних умовах. Напівавтомат А-1114 побудований за спрощеною схемою; він має легкість і компактністю - механізм подачі і котушка з дротом розташовані у валізі.
До спеціалізованих напівавтоматів відноситься напівавтомат ранцевого типу ПДГ-304, призначений для зварювання в монтажних умовах. Він постачений ранцевими ременями для перенесення його на спині. Таке компонування напівавтомата дозволяє користатися коротким шлангом, що підвищує рівномірність подачі дроту. Маса механізму подачі зварювального дроту 7 кг.
Інститут "Оргенергобуд" розробив напівавтомат типу ПМП для зварювання порошковим дротом у монтажних умовах. Маса напівавтомата 10 кг. Особливістю конструкції напівавтомата є відсутність шафи керування, що вигідно відрізняє його від інших напівавтоматів, що мають досить громіздкі і важкі шафи керування.
В інституті електрозварювання ім. Е. О. Патона створений напівавтомат типу, що тягне, А-1748 із пневмоприводому для зварювання алюмінієвих сплавів м'якими алюмінієвими дротами діаметром від 1,0 до 2,0 мм.

 
 

Цікаве

Загрузка...