WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Різання металу: ножицями, ножівкою, свердлінням. Електрозварювання напівавтоматом - Контрольна робота

Різання металу: ножицями, ножівкою, свердлінням. Електрозварювання напівавтоматом - Контрольна робота

для нарізування різьби. Мітчики з гвинтовими канавками застосовують для нарізання точних різьб,
Умови запалювання і горіння дуги
Умови запалювання і горіння дуги залежать від роду струму, полярності, хімічного складу електродів, газового проміжку і його довжини.
Запалювання і горіння дуги протікають кращена постійному струмі.
Напруга холостого струму, підведеного до електродів, з урахуванням безпеки праці при зварюванні не перевищує 80 В на перемінному струмі і 90 В на постійному струмі. Переважно напруга запалювання дуги більша по величині напруги горіння дуги на перемінному струмі в 1,2 - 2,5 рази, а на постійному струмі - у 1,2-1,4 рази.
Для запалювання дуги потрібно напруга більше по величині, чим для горіння дуги.
Дуга запалюється від нагрівання торця електрода (катода). Коли електрод доторкається до виробу, створюється замкнутий зварювальний ланцюг, торець катодного електрода нагрівається за рахунок виділення теплоти при проходженні струму через контакт, що має великий електроопір, і при відриві електрода від виробу на відстань 1 мм (чи трохи більш) дуга запалюється. У момент відриву електрода від виробу з нагрітого від короткого замикання катода починається термоелектронна емісія. Електронний струм іонізує гази і пари металу, що знаходяться в міжелектродному проміжку, і з цього моменту в дузі з'являються електронний і іонний струми. Дуговий розряд можна вважати встановленим після закінчення 1·10-5-10-4 с.
Підтримка безупинного горіння дуги буде здійснюватися, якщо приплив енергії в дугу перевищує втрати в ній на випромінювання, конвекцію, дисоціацію, електромагнітні втрати й ін.
У випадку коротких замикань краплями електродного матеріалу, що утворюються на кінці електрода, що плавиться, і переносними на виріб, повторні загоряння дуги відбуваються самовільно, якщо температура катода залишається досить високою. Ця температура залежить від складу матеріалу катода, щільності струму в ньому й ін.
Таким чином, першою умовою для запалювання і горіння дуги є наявність спеціального електричного джерела живлення дуги, що дозволяє швидко робити нагрівання катода до необхідної температури.
Другою умовою для запалювання і горіння дуги є наявність іонізації в стовпі дуги. Дуга з електродом, що плавиться - це в основному дуга в парах металу, а не в газі. Це відбувається з тієї причини, що потенціал іонізації парів металу значно нижче, ніж у газів; наприклад, потенціали іонізації газів Не, F, Ar, H2, N2, СС2, С2 відповідно рівні 24,5- 12,5, а в металів Fe, AI, Na, К-7,83-4,32 еВ.
Палаючу дугу можна розтягти до визначеної довжини, після чого вона гасне. Чим вище ступінь іонізації, тим довша буде дуга.
Довжина палаючої без обриву дуги характеризує стабільність дуги.
Стабільність функціонування дуги залежить від ряду її характеристик, наприклад від температури катода, його термоелектронної здатності, ступеня іонізації атмосфери і т.д.
Стабільність дуги підвищується зі збільшенням у її атмосфері елементів з низьким потенціалом іонізації, наприклад калію, натрію й ін.
Стабільні дуги встановлюються в газах, що володіють відносно низкою теплопровідністю (аргон, криптон), а в газі з відносно високою теплопровідністю (гелій, водень, азот) для стійкого горіння необхідно підвищена напруга на дузі. В останньому випадку зварювання виконується більш короткою дугою електродом, що не плавиться.
Третьою умовою для зварювання на перемінному струмі є наявність у зварювальному ланцюзі реактивного опору (підвищеної індуктивності), що підвищує стабільність горіння дуги. У зварювальному ланцюзі перемінного струму, що має тільки омічний опір, при горінні дуги утворюються обриви (100 обривів у секунду при частоті перемінного струму 50 Гц).
При реактивному опорі, включеному в зварювальний ланцюг перемінного струму, обриви в горінні дуги відсутні.
Електричну індуктивність включають не тільки в зварювальний ланцюг перемінного струму, але навіть у ланцюг постійного струму. В даний час деякі зварювальні віпрямлювачі виготовляють із включенням у зварювальний ланцюг індуктивності, для того щоб поліпшити стабільність дуги і якість зварювальних робіт. Це особливо необхідно, якщо робити напівавтоматичне шлангове зварювання в З; чим більше діаметр зварювального дроту і струм, тим велика величина індуктивності повинна бути в зварювальному ланцюзі.
Четвертою умовою для запалювання і горіння дуги на будь-якому роді струму залежить від характеристики джерела харчування дуги: джерело харчування повинне підтримувати горіння дуги при наявності збурювань у виді зміни напруги в мережі, рельєфу поверхні виробу, що зварюється, швидкості подачі зварювального дроту й ін.
Пристрій напівавтомата
У зварювальному автоматі дві основні операції зварювання автоматизована: подача зварювального дроту в зону дуги і переміщення дуги по лінії шва; у напівавтоматі механізована лише одна операція - подача електродного дроту в дугу, а переміщення дуги для утворення шва виробляється зварником вручну. Автоматична подача дроту з котушки 1 здійснюється механізмом, що подає, 2, що складається з електродвигуна М перемінний чи постійний токи, коробки швидкостей ведучого 7 і притискного ролика 6. Дріт 8 подається роликами з постійною заданою швидкістю через внутрішній канал гнучкого шланга 3, власник 4 і наконечник 5. Зварник тримає пальник і вручну переміщає її по шві.
Однієї з основних частин напівавтомата є шланг 3, що складається з дротової спіралі з оплеткой і гумовою оболонкою, по внутрішньому каналі якої проходить електродний дріт. Зварювальний струм, захисний газ і охолодна вода підводяться окремо. У комбінованих шлангах крім електродного дроту в одній оболонці проходять струмопровідний провід, проводи ланцюга керування, захисний газ і охолодна вода. Комбінований гнучкий шланг має велику масу, зварнику важко керувати ім. Сучасні напівавтомати забезпечуються автономними шлангами.
Довжина шланга складає не більш 3,5 м. На пальнику знаходиться кнопка включення механізму, що подає.
Подача електродного дроту вперед та назад здійснюється переключенням пакетного перемикача.
У напівавтоматах для зварювання в захисному газі одночасно з пуском електродвигуна спрацьовує реле для автоматичного включення газового клапана. При цьому починається подача електродного дроту і газу. При розмиканні зварювального ланцюга реле знеструмлюється і розмикає свої контакти. Подача електродного дроту і газу припиняється.
Електродвигун для подачі зварювального дроту підключається найчастіше до джерела харчування зварювальної чи дуги мережі через понижуючий трансформатор 380/36 В.
Напівавтомати

 
 

Цікаве

Загрузка...