WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Різання металу: ножицями, ножівкою, свердлінням. Електрозварювання напівавтоматом - Контрольна робота

Різання металу: ножицями, ножівкою, свердлінням. Електрозварювання напівавтоматом - Контрольна робота


Контрольна робота
Різання металу: ножицями, ножівкою, свердлінням. Електрозварювання напівавтоматом
Різання - відділення частин заготовок від сортового або листового металу. Різання виконують як зі зняттям стружки, так і без зняття. Різання зі зняттям стружки здійснюють ручною ножівкою, на ножівкових, кругло пиляльних, токарно-відрізних верстатах, а може бути газове, дугове тощо. Без зняття стружки матеріали розрізують ручними важільними і механічними ножицями, гострозубцями, труборізами, прес-ножицями у штампах. До різання належить також надрізування металу.
Суть процесу різання ножицями полягає у відокремленні частини металу під дією пари різальних ножів, які виготовляють зі сталі У7, У8; бокові поверхні лез загартовані до S2...58 НRCе, відшліфовані та загострені.
Звичайні ручні ножиці застосовують для різання стальних листів завтовшки 0,5...1 мм і листів з кольорових металів завтовшки до 1,5 мм. Їх виготовляють з прямими і кривими різальними лезами.
За розміщенням різальної кромки лез ручні ножиці поділяють на праві та ліві.
Ліві - ножиці, у яких на різальній частині кожної половини скіс розташовано з лівого боку. Ними ріжуть по правій кромці виробу проти годинникової стрілки.
Праві - ножиці у яких скіс на різальній частині кожної половини знаходиться з правого боку. Ними ріжуть по лівій кромці виробу у напрямі за годинниковою стрілкою.(мал. 110).
Річні малогабаритні силові ножиці (мал. 113) служать для різання листового металу завтовшки до 2,5 мм і прутків двометром до 0,8 мм.
Робоча рукоятка складається з двох послідовно з'єднаних важелів. Перший важіль на одному плечі якого закріплено ніж з'єднаний за допомогою гвинта з рукояткою, ножі ножиць змішані й прикріплені до важелів потайними заклепками.
Різання ножівкою
Ножівка - інструмент для різання листів штабового круглого та профільного металу, а також для прорізування шліців, пазів, обрізування й вирішування заготовок по контуру та інших робіт. Ручна ножівка складається з рамки та ножівкового полотна. На одному кінці рамки є нерухома головка з хвостовиком і рукояткою, а на іншому гвинтом і гайкою для натягування полотна. У головках є прорізи у які встановлюють ножівкове полотно закріплюють шурупами.
Рамки для ножівок виготовляють або суцільними для ножівкового полотна однієї певної довжини або розсувними, що дає змогу закріплювати ножівкове полотно різної довжини.
Ножівкове полотно - тонка, вузька стальна пластина з двома отворами для закріплення, яка має зуби на одному з ребер. Їх виготовляють зі сталі У10А та Х6ВоР їх твердість 61...64 НРСе.
Свердління
Свердління - утворення зняттям стружки отворів у суцільному матеріалі за допомогою різального інструмента - свердла, якому надають обертального та поступального руху відносно його осі.
Свердла бувають різних видів. Їх виготовляють з швидкорізальних, легованих та вуглецевих сталей, а також оснащують пластинами з твердих сплавів.
Спіральне свердло - двозубий різальний інструмент. Він має дві основні частини - робочу та хвостовик. Робоча частина свердла, в свою чергу, має циліндричну та різальну частини. На циліндричній частині є дві гвинтові канавки, розміщені одна проти одної. Їх призначення - відводити стружку з отвору, що просвердлюється, під час роботи свердла.
Свердління здійснюється в основному на свердлильних верстатах. Коли деталь неможливо встановити на верстат або коли отвори розміщені у важкодоступних місцях, їх свердлять за допомогою коловоротів, тріскачок, дрилів, ручних і пневматичних свердлильних машинок. (мА. 191)
Тріскачка застосовується для ручного свердління отворів великих діаметрів (до 30 мм), а також для свердління отворів у незручних місцях, коли не можна застосовувати свердлильний верстат, електричну або пневматичну свердлильну машинку. Тріскачка має шпиндель, який входить у вилку рукоятки. На одному кінці шпиндель є отвір для закріплення свердла, на іншому нарізана прямокутна різьба. На неї накручується довга чайка, яка закінчується центром. Для свердління за допомогою тріскачки застосовують скобу, яка дає змогу встановлювати тріскачку у певному положенні. Обертальний рух здійснюється храповим колесом, яке наглухо закріплене на шпинделі, собачка при повороті рукоятки на невеликий кут упирається в зуб храпового колеса і повертає його, а разом шпиндель на той самий кут. Пружина весь час притискує собачку до храпового колеса (мал. 192)
Ручки й дриль застосовують для свердління отворів діаметром до 10 мм.
На шпинделі встановле6на конічне зубчасте колесо, яке можна сполучати з іншим конічним колесом. Тоді при обертанні вала рукояткою шпиндель матиме одну частоту обертання (свердління ручним дрилем). Ручні свердлильні електричні машини застосовують при монтажних, складальних і ремонтних роботах для свердління і розверстування отворів.
Машинки легкого типу (мал.. 194,а).
Вони призначені для свердління отворів ? 8...9 мм. Корпус звичайно має форму пістолета. Електродвигун -універсальний колекторний, працює на змінному струмі нормальної частини напругою 220В.
Машини середнього типу (мал. 194,б)
Вони мають замкнуту року ятку на задній частині корпуса. Використовують для свердління отворів ? до 15 мм.
Малини важкого типу (мал. 195) мають дві рукоятки на корпусі або дві рукоятки і грудний упор застосовують для вертикального та горизонтального свердління отворів ? 20...80 мм.
В алюмінієвому корпусі електричної свердлильної машини важкого типу змонтовано електродвигун, на кінці вала якого є конічний отвір, в який вставляють свердло або патрон.
Ручні свердлильні пневматичні машини порівняно з електричними мають невеликі розміри і масу. Привод цієї машини дає змогу плавно регулювати частоту обертання при натисканні на пусковий курок. При перевантаже
нні машина автоматично зупиняється, чим запобігається поломка свердла, а також перегорання обмотки, що призводить до виходу машини з ладу.
Різьби на деталях виготовляють нарізуванням на свердлильних різьбонарізних і токарних верстатах, а також накатуванням, тобто методом пластичних деформацій. Інструментом для накатування різьби є накатні планки, накатні ролики й накатні головки.
Внутрішню різьбу нарізують мітчиком, зовнішню - планками, прогонками та іншими інструментами.
Мітчики поділяють за призначенням - на ручні, машино-ручні, машинні, за профілем нарізуваної різьби - для метричної, дюймової та трубної різьб; а конструкцією - на суцільні, збірні та спеціальні.
Мітчик складається з двох основних частин - робочої та хвостової.
Робоча части6на - гвинт з кількома повздовжніми прямими або гвинтовими канавками і служить

 
 

Цікаве

Загрузка...