WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія приготування “Свинки фаршировані” - Курсова робота

Технологія приготування “Свинки фаршировані” - Курсова робота

як відбувається під час кулінарії обробки продуктів створення такого харчування на науково-гігієнічній основі.
Все це привело до виникнення нової технічної дисципліни - технології приготування їжі, яка вивчає раціональне приготування їжі з найменшими затратами праці, матеріальних цінностей. З кліматичними втратами поживних речовин. В її основі лежать традиції народної кухні і дослід кухарів-професіоналів, досягнення науки і техніки.
У перші роки Радянської влади було створені школи кулінарного навчання. а в 1930-1931 роках - технікуми та інституту громадського харчування.
В основу роботи вчених у галузі харчування лягли праці кращих представників світової фізіологічної науки - І.М. Сєченова, І.П.Повна, М.Н. Шетернікова та інші.
Інститутом харчування розроблені норми харчування залежно від віку, професії, клімату вивчено ряд проблем обміну речовин в організмі, закладено основи лікувального харчування. З'являються нові види харчової сировини, які вимагають нових методів обробки, нових кулінарних рецептів.
Кухарські рецепти зібрані в спеціальний збірник рецептур страв і кулінарних виробів, які додають можливість працювати з точними дозами продуктів. Масове харчування на сучасному етапі - це одна із важливих галузей народного господарства України. Воно об'єднує різні підприємства реалізації страв, обслуговування населення - їдалень, ресторани, кафе, закусочні бари та інші.
Потреба в їжі може задовольнятися індивідуальним приготуванням в домашніх умовах і на підприємствах масового харчування, які забезпечення населення їжею за місцем роботи, навчання, проживання в лікарнях, а також організується змістовне дозвілля.
Масове харчування, в Україні має велике народногосподарське значення. Воно тісно пов'язане з розв'язанням важливих економічних проблем, є невід'ємною частиною широкої програми економічного і соціального розвитку нашої держави, піднесення добробуту і культурного рівня життя людей умовах переходу до ринкової економіки.
Масове харчування сприяє економії суспільної праці внаслідок більш раціонального використання техніки, сировини і матеріалів. підвищеною продуктивністю праці, організації збалансованого харчування з урахуванням енергетичних витрат, збільшенню бюджет, вільного часу працівників особливо жінок.
Розвиток масового харчування сприяє підвищенню продуктивності праці в промисловості й сільського господарства, можливість раціонального використання продовольчих і трудових ресурсів.
Масове харчування в нашій країні перетворено на велику механізовану галузь народного господарства. На сучасному етапі розвитку суспільства індустріалізація є головним напрямом в організації виробництва продукції масового харчування. Підприємства оснащені новим сучасним механічними та електричними малогоритами обладнанням. Удосконалено технологічні процеси приготування страв, первинної і теплової обробки продуктів.
Технічний процес у масовому харчуванні передбачає максимальну механізацію всіх процесів праці. Враховуючи й підсобні роботи.
Передбачена широка автоматизація технологічних процесів на основі автоматизованих системи машини і механізмів, уніфікація модулів обладнання. робото технічних комплексів облицювальної техніки. Розробляються і використовується нові електрофізичні, біотехнічні методики обробки продукції.
На підприємствах харчування успішного діють апарати з інфрачервоних і надвисокочастотним нагрівом. Ними здійснюється перехід від конструювання окремих машин і розробки прогресивних технологічних процесів до створення систем, які забезпечують масовому харчуванні механізації і автоматизацію всього виробництва.
Сучасне масове харчування розвивається в умовах харчування реформування торгівлі та її адаптації до ринку.
Збільшуються кількість заготівельних підприємств з високою програмою спроможністю, без великих витрат на будівництво виробничих і підсобних приміщень та обладнань.
В умовах ринкової економіки значно зростає сітка приватизованих дрібних підприємств харчування. Це в основному підприємства з невеликим, але конкретним асортиментом страв, призначених для обслуговування населення.
Ринкові відносини сприяють випуску продукції високої якості, раціональному використанні сировини розвитку естетичного смаку в оформленні страв та виробів, створюють тенденції до конкуренції.
Значно підвищуються вимоги до ефективності роботи підприємства, неефективне підприємство неминуче збанкрутує.
На сучасному етапі підприємства харчування будь-яких форм власності шукають свого відвідувача, і в перспективі вони дедалі більші і більше будуть орієнтуватися на свого потенційного клієнта.
Відкривається бари, кафе і ресторани різноманітних напрямків із різноманітною кухнею, зі своїм особливостями, стилем, інтер'єром атмосферою. Створення таких підприємств дедалі тісніше пов'язується з потребами споживачів, повніше відповідає попиту населення.
Коріння перебудова народного господарства потреб якісно нових відходів у підготовці спеціалістів для підприємств масового харчування. Перехід до нових умовах господарювання вимагає від працівників виявлення ініціатива, вміння самостійно мислити, вирішувати конкретні виробничі ситуації. В нинішніх умовах набуває великого значення формування у майбутніх працівників технологічних грамотності. Сучасний працівник масового харчування повинне мати високий рівень теоретичних знань та професійної підготовки, уміти застосовувати їх у повсякденній практичній роботі, розуміти роль своєї праці в народному господарстві країни, а також володіти прогресивною технологією і новою технікою.
Неабияке значення мають також особисті якості кожного працівника.
Він повинен вміти спілкуватися з людини, бути ввічливим, терплячим витриманим: уміти обслужити споживача на професійному рівні. Ці якості визначають спроможність людини працювати у сфері обслуговування в ринкових умовах.
Справжній технолог повинен мати глибокі знання в галузі хімії, фізіології харчування, санітарії і гігієни, організації виробництва і обслуговування технологічного обладнання, психології естетики спілкування, економіки, математики та інших дисциплін.
Основоположник хімії М.В. Ломоносов писав: "Сколь в приготовлении пищи и напитков химии нам способствует" Працівники підприємств харчування повинні добре розбиратися в хімічному складі харчових продуктів, розуміти перетворення, які відбувається під час їх кулінарної обробки.
Без знань санітарних правил обробки і зберігання продуктів, стар, кулінарнихвиробів не можна забезпечити профілактику харчових отруєнь та інфекційних.
Технологічних приготувань їжі тісно пов'язана з фізіологією харчування, більшість продуктів піддаються кулінарній обробці і від того, як правильно вона буде здійснена, залежить засвоєння харчових продуктів організмом, збереження в них поживних речовин, а відповідно - і здоров'я людини.
Знання фізики допоможе розібратися в принципах будови й експлуатації різних машин обладнання апаратів. які дедалі в більшій кількості надходять на підприємства цієї галузі.
Якість готової їжі переважно залежить від якості страви. Тому технологія приготування їжі має тісний зв'язок з товарознавством харчових продуктів.
Більшість спеціалісті підприємств харчування виконують різні розрахунки. Наприклад, кухар розраховує необхідну кількість сировини і вихід готової продукції, виходячи з норм витрат і кількості страв.
Робота завідувача

 
 

Цікаве

Загрузка...