WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Сувенірні вироби з дерева - Курсова робота

Сувенірні вироби з дерева - Курсова робота

розмаїття та барвистість живої природи. Найбільшого розвитку рослинної орнаментики набуває в народному мистецтві в XIV -XV ст. і пізніше.
Осмислюючи Всесвіт, людина намагалася захистити себе від ворожого спливу незнаних сил. Для цього вона вдавалася до орнаментів, як своєрідного мовлення. Антропоїчні функції виконували різьблення і мальовані мотиви на фасадах і в інтер'єрах житла, декоративна кераміка, тканина, дрібна пластика. Із плином століть орнаментика народного мистецтва значною мірою втратила своє основне значення. На перше місце вийшла її декоративна функція.
Одночасно народжується побутовий жанр, який відображає життя селянина. Побутові сюжети згодом посідають основне місце в живописному, графічному і пластичному напрямках народного мистецтва.
Пройшовши складний шлях розвитку, на якому були і цінні надбання і втрати, українське народне мистецтво увібрало все краще і не випадкове, що має бути збережене нами і передане, як цінна спадщина, майбутнім поколінням.
Сьогодні молоде покоління майстрів різьбярів з художньої обробки деревини покликане продовжувати і розвивати традиційні види народного декоративного мистецтва, робити художні вироби надбанням масового споживача, прикрашати побут інших людей.
ВИБІР ТЕМИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ
Інколи ми маємо можливість робити вибір. Крім того нам завжди хочеться робити правильний вибір.
Під час навчання на художньому факультеті ми вивчали різні види декоративно-ужиткового мистецтва. Та ще починаючи з третього курсу моєю спеціалізацією була художня обробка дерева. Тому я вирішив виконувати дипломну роботу саме з цього виду ДПМ.
Крім того, ще до навчання в Університеті я оволодів професією "різьбар по дереву". І різьба по дереву мені ближче до душі, та те в чому відчуваю себе найбільш впевненим.
Вибираючи тему дипломної роботи, я відразу думав і про ідею. М.П.Фіголь на своїх лекціях з історії мистецтва повторював, що "мистецтво формує ідеологію нації". Ну і звісна річ, що мистецтво формують "справжні" митці.
Художник - це ремісник-мислитель або ж мислитель-ремісник. Для нього і думка (ідея) імайстерність мають одинаково важливе значення. Адже жодна робота в якій немає ідеї, змісту - немає ніякої цінності як художньої, так і духовної. Але також потрібно володіти і засобами щоб передати ідейних зміст. Інакше художник стане безмовним мислителем. Щоб спілкуватися дитина вивчає мову. Багато людей вивчають також іноземні мови. А от люди позбавлені дару мови вивчають мову жестів. Є також і ті, що вивчають мову жестів, щоб допомагати тим хто не може чути звичайну мову. Мистецтво - це також своєрідна мова, яка не дається від народження, а якої треба вчитися та удосконалюватися в ній.
орнамент був співзвучний з формою виробу. Під час роботи над композицією мені допомагав та консультував керівник моєї дипломної роботи пан Корпанюк Василь Васильович, який є відомим майстром та дослідником народного мистецтва.
Розробка композиції кожного виробу звичайно вимагає індивідуального підходу і своєрідного вирішення. Але всі вони споріднені і об'єднані єдиним стилем та композиційною структурою.
Для всіх виробів я застосовую симетричну замкнуту композицію. Споріднюються вони також і застосуванням вибраного фону з чеканкою. Можна також прослідкувати аналогічні кучері та спарені кола. Це власне те, що споріднює вироби. Але щоб урізноманітнити їх я використовую різні композиційні прийоми. Як допоміжні елементи в одних виробах я використовую "заячі вушка" та "чотирикутні копаниці". В інших "парканець" та "кільчате письмо" і "підківки". Все це дало змогу передати багатство та широкий спектр елементів та мотивів композиції проскогеометричної різьби Гуцульщини, та й взагалі Карпатського та Прикарпанського регіону.
Гуцульська різьба - це одне з того по чому впізнають і асоціюють Україну у світі. Тому це є важливо щоб вивчати, зберігати і примножувати такі культурні цінності. Саме це ставив собі за мету при виборі теми дипломної роботи.
Тому я старався наслідувати відомих майстрів в цій галузі, звертати увагу на сучасний стан, та розвиток даного виду декоративно-прикладного мистецтва і водночас обережно і зважено вносити щось своє, для того щоб збагатити а не затерти минулі здобутки.
Визначивши концептуальні принципи над створенням детального проекту. Після створення проекту можна було приступати до виготовлення виробу в матеріалі.
ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС
Визначивши тему і поставивши перед собою певні цілі, пріоритетним завданням було розробити композицію. Адже композиція -це складова чистина всіх видів мистецтв.
В основу композиції декору лягло поєднання різноманітних але сумісних елементів геометричного орнаменту. Ідея кола властива всім народам, зокрема стародавнім слов'янам, а в орнаменті часто відіграє об'єднуючу функцію. Важливо було досягти цілісності підбору таких фізичних і геометричних характеристик частин композиції, за яких сприймається як єдине закономірне ціле.
Працюючи над композицією орнаменту або виробу загалом, варто дотримуватися перевіреної раціональної послідовності роботи. Перед усім потрібно знайти в практиці художніх промислів щось аналогічне за задумом, ідеєю. Цей період підготовки до праці в матеріалі пов'язаний з вивченням посібників, альбомів, проспектів, буклетів, брошур, журналів, книг з мистецтва, репродукцій і художніх творів, тощо. В процесі пошуку виникають ідеї, чіткіше окреслюється завдання майбутньої роботи, методи і засоби виконання.
Після цього створюється ескіз - відображення в малюнку задуму майбутньої композиції. В процесі роботи виконують частіше не один ескіз, а декілька (або багато варіантів), в яких вирішують на перших етапах приблизний образ, а потім - продуманіше і нарешті, повністю сформований у деталях і кольорі.
Робочий малюнок і креслення - це завершення ескізних робіт. Він може бути виконаний в натуральну величину або в масштабі, що
При такому склеюванні (із обертанням волокон) напруження значно зменшується і деформація зводиться до мінімуму. Склеєні бруски обпилюємо по колу (мал.. 2).
мал. 2
Круглу заготовку кріпимо до планшайби за допомогою шурупів (мал. 3). Планшайба (на якій нарізана зворотна різьба) накручується на вал передньої бабки токарного верстата. Виготовлення тареля за схемою на мал. 3.
1. Кріплення планшайби.
2. Обточування за діаметром.
3. Обточування передньої частини заготовки.
4. Обточування загальних форм тареля.
5. Чистова обробка передньої частини тареля.
6. Обточування задньої частини тареля.
7. Шліфування.

 
 

Цікаве

Загрузка...