WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія ручної обробки деревини (довбання, пиляння). Настилання лінолеумних підлог - Курсова робота

Технологія ручної обробки деревини (довбання, пиляння). Настилання лінолеумних підлог - Курсова робота

покриття не припускаються подряпини, плями. Полотнище і доріжки підбирають за кольором і відтінками.
Настилання полотнищ ліноліуму. Прирізані за розміром приміщення і вилежані полотнища відгинають або згортають в рулон на половину його довжини. Звільнену поверхню промазують клеєм "Бустилат" за допомогою зубчастого шпателя. Потім відігнуту або згорнуту частину полотнища щільно притискують до проклеєної основи. У такій послідовності приклеюють і другу половину полотнища. У місцях стиків під полотнищами залишають непромазані смуги шириною 10-12 см. Прирізання стиків виконують через 2-3 доби післястабілізації розмірів наклеєних полотнищ. Прирізані шви стискують і приклеюють так, щоб клей заповнив шов, встановлюють і закріплюють плінтуси до стін. Між плінтусом і покриттям залишають зазор в 1-1.5 мм для того, щоб килим міг вільно "плавати" на основі і при цьому не деформуватися при перепадах температури в приміщенні.
4.2. Техніка безпеки
Працюючи стамескою, не можна підтримувати деталь рукою, перед лезом, стругати до себе, не притискати деталь об груди або коліна. На верстатах стамески і долота ставлять у лоток і тільки лезом до себе.
Ручна обробка деревини необхідна для припасування окремих деталей, вузлів та інших конструкцій. При цьому застосовуються ручні столярні інструменти (пилки, рубанки, долота, молотки та ін.) неравильне користування якими може призвести до значних травм.
При ручній обробці деревини матеріал треба міцно закріплювати у верстат або інший пристрій.
Щоб напрямити пилку по рисці при пилянні вручну, не можна ставити палець біля риски (краще користуватись брусочками).
Працюючи стамескою, не можна різати на себе, а також на вису Забороняється ставити руку в напрямку різання стамески.
Щоб не поранити себе різальним інструментом, не треба класти його лезом догори, до себе.
Передають інструмент з рук в руки лише ручкою вперед. Під час перенесення та перевезення ручних інструментів леза їх мають бути закриті (застосовують спец.ящики).
Під час встановлення і кріплення залізка рубанків, фуганків та ін. стругальних інструментів треба підтримувати його великим пальцем лівої руки.
По горизонтальній поверхні чоловікам можна переносити вантажі до 50, а жінкам - до 20 кг. В вертикальному напрямі без пристроїв можна переміщувати ці вантажі на висоту до 1,5 м, на похилій площині - на висоту З м. Ці норми не слід перевищувати, інакше можуть розвинутись захворювання (плоскостопість, розширення вен та ін.).
Заточувати інструмент на наждачному точилі можна лише в захисних окулярах. Наждачний круг має бути закритий кожухом.
Необхідно уважно стежити за ізоляцією (її справністю) на верстатах та ін. Під час користування електрифікованим інструментом треба стежити за справністю заземлення.
Розділ 4
Організація робочого місця
Робоче місце - це частина площі цеху, на якій розміщені верстат, різноманітні пристрої та інструменти. Раціональна організація робочого місця дає можливість підвищити продуктивність праці робітника, поліпшити якість продукції, зменшити небезпечність роботи.
Залежно від характеру виконуваної операції робоче місце столяра організовують по-різному, проте основним обладнанням є столярний верстат.
Верстат складається із підверстаччя і кришки. Підверстаччя виготовляють з м'якої породи деревини. Воно складається з двох стояків, зв'язаними між собою поздовжніми брусками за допомогою клинових з'єднань, які в разі розгойдування підбивають, щоб надати стійкості підверстаччю. В підверстаччі роблять шафку для зберігання інструментів. Кришку верстата виготовляють з сухої дубової, букової або березової дошки 60-80 мм товщини, обкладеної з неробочої сторони брусками. З протилежного боку в кришці верстата знаходиться виїмка (лоток, лещата), гвинти можуть бути з дерева або металу.
У кришці і в задній притискній коробці зроблено наскрізні гнізда, в які вставляють верстатні дерев'яні або металеві клинки, потрібні для закріплення матеріалу в горизонтальному положенні. Закріплення дошки "на ребро" в горизонтальному положенні здійснюється переднім гвинтом. При цьому вільний кінець дошки спирається на підставку. У вертикальному положенні
матеріал закріплюють переднім притискним гвинтом або задньою притискною коробкою.
Висоту верстата добирають відповідно до росту робітника так, щоб
стоячи біля верстата, не нахиляючись і не згинаючи рук, він міг поставити
долоні на верстатну дошку. Якщо верстат вищий, то робітник змушений
підносити руки, якщо нижчий - то нахилятись корпусом при виконанні
операцій (це стомлює).
Кришку верстата слід регулярно чистити і час від часу вирівнювати. Постійно треба стежити за справністю гвинтів і періодично змащувати їх: металеві - машинним маслом, солідолом, дерев'яні - парафіном або милом.
На верстаті повинні бути тільки інструменти, потрібні для роботи. Розміщують їх так, щоб при користуванні не робити зайвих рухів.
Столяри-новатори обладнують свої робочі місця спец. пристроями і шаблонами. Це сприяє значному підвищенню продуктивності праці.
При виконанні столярних робіт, крім основного столярного інструменту (пилок, рубанків, доліт, стамесок, свердел) повинен бути і допоміжний (молотки, киянки, обценьки, кусачки, викрутки, гайкові ключі та напилки).
Використана література
С.Шумета. Технологія меблевого виробництва.
Л.Н.Крейдлін. Столярні роботи.
В.Т.Горячев, В.О.Нейолов. Облицювання (влаштування ліноліумних підлог).
№№ п/п
Ескіз
Інструменти і матеріали
1.
Санітарні Тех. -роботи
Перед початком наклеювання ліноліуму треба закінчити будівельні, санітарно-технічні, електромонтажні і відділочні роботи.
2.
Розмітка і розкрій матеріалу
Розмічаємо і по розмітці робимо розкрій матеріалів. Розкрій треба вести так, щоб було менше відходів
Ліноліум, олівець, розкроювальний
матеріал
3
4
Нанесення мастики на основу
Ліноліум щоб був водонепроникний навіть при наносять мастику суцільним шаром. Мастика не має бути дуже густою інакше вона буде сохнути повільно. Слой не менше 0,5 мм наносити не можна.
Мастика, шпатель, ліноліум
5
Настилання лінолеуму
Після висихання мастики через 48 год. можна приступати до прирізки і приклеювання кромок полотнищ. Кромки повинні щільно примикати одна до одної і утворювати незамітний шов.
Ліноліум
6
Ущільнення
Очищуєм тильну сторону ліноліуму і малим шпателем наносять мастику, потім протирають мішковиною і прокатують валиком для кращого приклеювання.
Каток
7 Перевірка якості виконаних робіт Перевіряєм чи добре проведено було клеєння ліноліуму.
8
Прибивання плінтусів
Прибиваємо плінтуси
Молоток, цвяхи, матеріал

 
 

Цікаве

Загрузка...