WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія ручної обробки деревини (довбання, пиляння). Настилання лінолеумних підлог - Курсова робота

Технологія ручної обробки деревини (довбання, пиляння). Настилання лінолеумних підлог - Курсова робота

ліноліуму на тканинній підоснові та безосновні влаштовують у приміщеннях житлових і громадських будівель, а ліноліуму на теплозвукоізоляційній підоснові - у приміщеннях житлових і громадських будівель.
Покриття з цих матеріалів довговічні, еластичні, стійкі проти спрацювання і гігієнічні, їх настилають після закінчення всіх обробних робіт у приміщеннях на рівній, жорсткій і сухійпідоснові. Теплі підлоги, які мають еплозвукоізоляційні прошарки, або з ліноліуму з теплозвукоізоляціною підосновою вкладають в приміщеннях з короткочасним перебуванням людей. Підлоги з безосновного ліноліуму настилають на цементну основу. Поверхню основи, підготовлену під укладення ліноліуму, перевіряють 2 м рейкою. Просвіти між основою і рейкою припускаються не більше 2 мм, інші нерівності поверхні вирівнюють полімерцементною та латексцементною мастикою. Основу для укладання ліноліуму готують так само, як і при укладці ПВХ плиток. На будівництво ліноліум надходить згорнутим у рулони чільним боком всередину, транспортують і зберігають у вертикальному положенні, щоб на ліноліумі пізніше не утворювалось складок і хвиль. Рулони ліноліуму витримують в горизонтальному положенні протягом 1-2 діб у приміщенні підготовленому для настилання. Потім рулони розгортають і дають вилежатись кілька діб до повного знищення хвилястості, щоб низ щільно прилягав до поверхні основи. Укладати полотно починають від вікна, щоб поздовжні стики були менше помітними. У залах, фойє, вестибюлях ліноліум настилають уздовж довжини приміщення.
Розкрій полотнищ ведуть на місці укладення з урахуванням розмірів і конфігурації приміщення. Поперечні стики полотнищ розміщують врозбіг в місцях меншого ходіння. Кромки прирізають відповідно до контура приміщення. Щоб дістати пряму і рівну лінію, треба ніж або різак переміщати вздовж лінійки, сильно притиснутої до ліноліуму. Під стики полотнищ
підкладають фанеру, щоб лезо ножа передчасно не тупилося. Різання полотнищ під прямим кутом виконують за допомогою косинця із стороною не менш 1 м. Ліноліумний килим у приміщеннях з виступними ділянками стін прирізають після попередньої розмітки, після чого ножем або лінійкою відрізають зайві частини полотнища. Полотна розкроєні відповідно до розміру приміщення розгортають насухо, суміжні кромки вкладають внапуск, щоб полотнище находило одне на одне на 10-15 мм, а потім прорізають наскрізь за допомогою лінійки. Полотна, укладувані в дверних прорізах, порогах, нішах, колонах, прорізають найбільш ретельно. Якщо кромки ліноліуму будуть закриті плінтусом, то виступні частини вимірюють, полотнище розмічають і вирізають розмічений контур. Підганяючи полотнища до двірних наличників і до ніш не укритих плінтусом, прилеглу кромку ліноліуму щільно притискують до наличника і вирізають контур виступу. Для зменшення відходів ліноліум, укладуваний в коридорах, кімнатах, стискують вздовж лінії поздовжніх стін. Стик між паркетними підлогами в кімнаті і ліноліумом викладеним в коридорі, розміщують біля порога дверної коробки.
Для квартир ліноліум розкроюють централізовано, в майстернях на розкрійних столах. Полотнищам дають вилежатися, потім ліноліум розрізають і зварюють у килими відповідно до розміру приміщення, готове згортають у рулони, забезпечують біркою. Для настилання ліноліуму використовують такі інструменти та пристрої: різальні інструменти: ніж для розкрою полотнищ, ніж із змінним лезом і спец. ніж для прирізування кромок полотнищ ліноліуму.
Пристрої для нанесення клеючих мастик: широкий і вузький зубчасті шпателі для нанесення мастик під полотнища і під кромки полотнищ ліноліуму.
Інструменти для прокатки: валиковий каток, для накочування стиків полотнищ після їх наклеювання, ручний каток для накочування полотнищ наклеєних на основу. Температура повітря в приміщенні під час наклеювання повинна бути не нижче 15° С, а вологість основ не більше 5 %. Ліноліум на тканинній підоснові (полівінілхлоридний і алкідний) наклеюють на холодній бітумній мастиці. На поверхню основи наносять мастику шаром 0,6 - 0,8 мм,
смуги шириною 10 - 15 см під лінією стиків, крім сторін, прилеглих до стін, залишають не намазаними. Через 30-40 хв після випаровування летючого розчинника, відігнуту частину полотнища накладають на основу, намазану мастикою. Ліноліум щільно притискують до основи і розгладжують куском мішковини від середини до країв, виділяючи з нього повітря, потім наклеєне полотнище ручним катком накочують, це гарантує високу якість, через 2-3 дні після наклеювання ліноліум прирізають і приклеюють кромки суміжних полотнищ.
Безосновні ліноліуми (полівінілхлоридний і гумовий) наклеюють на мастиках КН-2 і КН-3. На звільненій основі гумовим або пластмасовим шпателем наносять мастику шаром 0,5 мм. Мастику наносять вздовж периметра приміщення, а потім широкими дугоподібними рухами на решту поверхні. Через 4-6 год. основу покривають мастикою вдруге. Тильний бік ліноліуму за 15-20 хв. до наклеювання полотнища покривають мастикою, її наносять пластмасовим шпателем на здир, щоб товщина шару не перевищувала 0,2-0,3 мм. Уздовж кромок полотнища залишають непромазаними смуги шириною 6-8 см для наступного прирізання стиків. На мастику підсохлу до відлипання, укладають підкладки з дерев'яних плит, щоб тильний бік полотнищ, які підганяються стикались з основою. Наклеюють полотнища на те саме місце, де вони лежали до нанесення мастики. Закінчивши підгонку, підкладки витягують, притискують край полотнища до основи, щоб у покритті не було повітряних пухирів. Тильний бік наклеюваного килима щільно припресовують до основи вручну, у тому самому порядку наклеюють і інші полотнища лінолеуму, через 2-3 доби після наклеювання ліноліуму прирізають кромки.
Гумовий ліноліум прирізують по вузькій кромці полотнища для цього наносять риску вздовж накладеної кромки. Кромку нижнього полотнища відрізають спец. ножем, Для точності розрізу гачком леза прирізують ліноліум з тильного боку. Прирізані кромки відгинають, промазують мастикою і через 10-15 хв. притискують до основи прокатуючи катком.
Укладення лінолеуму на теплозвукоізоляційній підоснові. Основа під підлоги з полівінілхлоридного лінолеуму на теплозвукоізоляційній підоснові повинна бути сухою, міцною, очищеною від сміття та пилу. Вологість не повинна перевищувати 5 %, щоб волокниста підоснова укладеного ліноліуму не вбирала вологу і не зогнивала. Придатність основи для настилання ліноліуму визначають за відсутністю слідів вологи на склі (розміром 300x300 мм), яке пролежало дві доби на поверхні основи. Ліноліум укладають в вигляді килимів і полотнищами. Підлоги з ліноліуму на теплозвукоізоляційній підоснові повинні бути рівними і не мати здутин і хвиль. Зварні шви в укладених килимах повинні розміщуватися вздовж напряму світла від вікна і не мати розривів і ???. На поверхні

 
 

Цікаве

Загрузка...