WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія ручної обробки деревини (довбання, пиляння). Настилання лінолеумних підлог - Курсова робота

Технологія ручної обробки деревини (довбання, пиляння). Настилання лінолеумних підлог - Курсова робота

пилки легкими ударами на рівній чавунній або стальній плиті. Після вирівнювання прорізають напилком між
зубцями пазухи і вирівнюють профіль і висоту зубців, тобто їх фугують. Якість полотна можнаперевірити. Для цього полотно пилки згинають так, щоб воно утворило правильне коло; постукування нігтем по полотну повинно давати чистий і рівний звук. Якщо при цьому буде деренчання, це означає, що полотно має тріщини.
Переконавшись у справності полотна, його закріплюють у лучок. В пилку для поперечного розпилювання лучок ставлять під кутом 30-35° до полотна. Пилка, для поздовжнього - трохи більше за ширину відпилювання брусків, а в розпускних - навіть під кутом 90°. Полотно по всій довжині має бути в одній площині, це перевіряють на око з боку спинки. Натягують полотно до такого стану, щоб пальцями рук не можна було вивести його з площини натягнення. Якщо для натягування пилки застосовується закрутка, то кінець її не повинен виходити за розпірку, бо вона може зачепитись за розпилювальний матеріал і зіскочити з розпірки. Це може призвести до розкручування тятиви і навіть до розриву полотна пилки.
Прийоми пиляння ручними пилками. Перед тим як почати пиляння ручними пилками, роблять попередню розмітку. При поперечному пилянні лучкову пилку беруть правою рукою за стояк-поперечник вище від ручки, а лівою підтримують розпилювальний матеріал (краще матеріал ставити до упора). Корпус робітника має бути майже нерухомим і трохи нахиленим вперед під кутом 80°. Пиляють по рисці попередньої розмітки правою рукою під невеликим нахилом. Щоб пропил не відхилявся від риски, по напрямку її до полотна пилки прикладають ніготь або суглоб великого пальця. Для безпечності їх прикладають вище зубців. Запил роблять плавними рухами до себе. Після утворення невеликого заглиблення (пропилу) пилкою рухають рівномірно, але вже швидше (60-80 разів за хвилину). При розпилюванні відрізка дошки чи бруска його слід підтримувати лівою рукою, сповільнивши при цьому рух пилки, щоб не обламався кінець дошки і не утворився при цьому відкол.
При поздовжньому пилянні дошку, або брусок кладуть горизонтально на верстат і закріплюють струбциною так, щоб відпилювальна частина звисала з верстата. Пилку тримають вертикально правою рукою за ручку, а лівою за кінець стояка. Пиляють трохи притискуючи на пилку при русі її вниз; вгору (холостому) зубці пилки відводять від дна пропилу. При затискуванні пилки стінками пропилу в нього встановлюють клинок. Для розпилювання довгих дощок вздовж волокон застосовують верстатні підставки.
Пиляти можна вздовж волокон і при вертикальному закріплені матеріалу у верстаті. Пилку ставлять на риску і повільними короткими рухами роблять запил. Після утворення запилу пиляють на всю довжину полотна пилки. Тримаючи пилку в правій руці, а лівою підтримують розпилювальний матеріал. Рух пилки має бути горизонтальним. Корпус і ліва рука в процесі пиляння мають бути майже нерухомі. Процес різання відбувається при русі пилки від себе. При всіх видах пиляння натиск на полотно має бути рівномірним. Надмірний натиск призводить до скривлення пропилу, а іноді до полому пилки.
Викружні пилки застосовуються для випилювання криволінійних заготовок. Процес різання і прийоми пиляння аналогічні поздовжньому розпилюванню. Завдяки вузькому полотну викружних пилок ними можна випилювати по кривих лініях. Ножовки і наградки застосовуються значно рідше, для торцювання брусків під кутом 90° або запилювання Ух на "вус" під кутом 45° слід застосовувати стусло (ящик для запилювання).
Для якісного і продуктивного розкрою треба суворо дотримуватись вищеописаних прийомів праці, гарно організувати робоче місце. На робочому місці треба мати тільки ті пилки, які будуть потрібні в процесі роботи і не ставити пилки на верстат, краще вішати на стіну зубцями до неї, після роботи полотно пилки зубчастим вінцем повертають до розпірки, а при перенесенні -обвивають тканиною.
Для підвищення продуктивності праці розкрій здійснюють не окремими дошками, а цілими пачками. Це не тільки економить час на укладання і затискування матеріалу, а й спрощує процес розмічування.
Поздовжній розкрій лучковою пилкою:
№№
Ескіз
Інструменти
п/п
І матеріали
1
Встановлення і закріплення матер. Встановлення і закріплення матер. на столярний верстат
матеріал, верстат
2
Попередня розмітка Перед тим як пиляти беремо матеріал робимо розмітку
Олівець, матеріал, лінійка.
3.
Застосування по розмітці
Пиляєм по рисці попередньої розмітки під невеликим нахилом, щоб пропил не відхилювався прикладають ніготь або суглоб середнього пальця.
Лучкова пила. Розпилюваль-ний матеріал
4
Технологія поздовжнього
пиляння.
Дошку кладем горизонтально і закріплюємо. Трохи
натискуючи на пилку при русі її вниз і вгору коло столу. Для розпилювання
вздовж волокон Використовують верстатні підставки
Лучкова пила. Розпилюваль-ний матеріал.
5
Перевірка
Дивимося чи рівно зроблений пропил.
Розпилюваль-ний матеріал.
Підлога - це конструктивний елемент будівлі який приймає навантаження від переміщення людей, рухомого транспорту та ін. експлуатаційних дій називають підлогою. Підлога являє собою багатошарову конструкцію, яка містить такі елементи: 1) покриття - верхній елемент підлоги який безпосередньо підлягає експлуатаційним діям; 2) прошарок - проміжний шар зв'язуючий покриття з нижнім елементом підлоги; 3) підсилюючий шар -забезпечує непорушність покриття, розподіляє навантаження на міжповерхове перекриття; 4) основа - являє собою міжповерхове перекриття або грунт (в 1 поверховій будівлі).
У конструкції підлоги є додаткові шари:
1) стяжка - шар бетону або розчину, який вкриває поверхню;
2) гідроізоляція - прошарок з рулона або фарбувальних матеріалів, який
захищає товщину конструкцій підлоги від ґрунтових вод або ін. рідин;
3) теплозвукоізоляція - прошарки, які перешкоджають витіканню тепла і звуку через конструкцію підлоги.
В будівництві широко застосовують покриття для підлог, виготовлених з полімерних матеріалів, - лінолеумів.
Настеляють в основному по несучим конструкціям міжповерхових перекриттів і частина на ґрунтовій основі. Покриття з полімерних матеріалів є верхнім елементом підлоги, що піддаються зносу в процесі експлуатації. Лінолеум настеляють по основі. Основа являє собою міжповерхове перекриття або природний грунт в одноповерховій будівлі. В конструкції можуть бути додаткові шари.
Підлоги з лінолеуму на тканинній підоснові та безосновні влаштовують у приміщеннях жилих і громадських будівель, а з лінолеуму на теплозвукоізоляційній підоснові - в приміщеннях жилих і громадських будівель.
3.2. Настилання ліноліумних підлог.
Підлоги з

 
 

Цікаве

Загрузка...