WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка установки для перевірки побутових лічильників газу - Курсова робота

Розробка установки для перевірки побутових лічильників газу - Курсова робота

обставина є одним із чинників комерційних втрат газопостачальних організацій і безпосередньо впливає на раціональне використання природного газу. Тому актуальним є питання контролю метрологічних характеристик ПЛГ в будь-який момент експлуатації безпосередньо у споживачів, яке можна вирішити, наприклад їх діагностуванням.
Незважаючи про відсутність з даний час нормативного документа на І проведення технічного діагностування загальновідомими є як технічні Принципові розробки і напрацювання [6], так і нормативна база України [5]. Однак, практичної реалізації набув тільки метод, регламентований "Інструкцією щодо обслуговування та експрес-контролю побутових лічильників газу..." [7]. Функціональна схема таких установок для експрес-контролю ПЛГ передбачає послідовне під'єднання з перевірюваним ПЛГ контрольного приладу за допомогою спеціального технологічного устаткування, яке встановлюється при демонтажі осердя перекривного вентиля підвідного газопроводу індивідуального газоспоживача. Згідно цієї схеми роль джерела витрати виконує лінія газопостачання, а відлічений перевірюваним і контрольним (еталонним) приладами природний газ спалюється газоспоживачами. Решта вузлів перевірочної установки відповідають схемі випробувань [5] і додатково конструктивно можуть передбачати контроль температури і тиску газу у регламентованих точках та вентильний задавач відтворюваних витрат. При перевірці здійснюється відлік і порівняння виміряного об'єму газу двома лічильниками на витратах, які регламентовані відповідними нормативними документами.
Головним недоліком практичної реалізації цього методу є складність спеціального технологічного перекривного обладнання замість вхідного перекривного вентиля, яке повинне забезпечувати подачу газу після контрольного лічильника в магістралі перед газоспоживачем. Водночас ця схема характеризується складністю регулювання відтворюваних через ПЛГ контрольованих витрат газу і, як правило, відсутньою практичною можливістю проведення експрес-контролю на великих витратах газу в силу обмеженої продуктивності щодо спалювання газу обладнанням газоспоживача. Тому у відповідності з вимогами інструкції [7] і виключення вказаних недоліків практичної реалізації експрес-контролю ПЛГ фахівцями ВАТ "Львівгаз" у співдружності з науковцями ІФНТУНГ розроблений портативний пристрій для бездемонтажного діагностування ПЛГ на місці експлуатації [8].
1. АНАЛІЗ ІСНУЮЧИХ МЕТОДІВ І ПРИСТРОЇВ ДЛЯ ПОВІРКИ
ПОБУТОВИХ ЛІЧИЛЬНИКІВ ГАЗУ
1.1 Призначення і особливості побутових лічильників газу
Побутові лічильники газу призначені для вимірювання кількості використаного газу комунально-побутовими споживачами, і в першу чергу населенням. Принцип дії їх базується на залежності швидкості обертового руху тіла в трубопроводі від витрати речовини. Найчастіше тахометричний перетворювач витрати являє собою турбінку або ротори, які рухаються під дією потоку газу, В залежності від того як побудований перетворювач тахометричні витратоміри і лічильники газу поділяються на турбінні і . камерні [1].
Ротаційні лічильники, як різновид камерних широко застосовуються в комунальному господарстві, особливо в опалювальних котельнях, а також в невеликих промислових підприємствах. Ці лічильники мають велику пропускну здатність і значний діапазон вимірювань при порівняно невеликих габаритних розмірах, Цим умовам відповідають ротаційні газові лічильники, які мають слідуючі переваги: відсутність в необхідності в джерелі електроенергії, довговічність, можливість контролю справності роботи по перепаду тиску на лічильнику в умовах експлуатації, нечутливість до коротких перевантажень, Ротаційний газовий лічильник складається із корпусу, всередині якого обертається два одинакових вісімкоподібних ротори, передаточного і лічильного механізму , зв'язаних з одним з роторів. Ротори приводяться в оберт під дією різниці тисків газу, який надходить через верхній, вхідний, патрубок і виходить через нижній, вихідний патрубок , При обертанні ротори обкатуються своїми боковими поверхнями, доторкаючись з внутрішньою поверхнею корпусу. Синхронізація обертання роторів досягається з допомогою двох пар одинакових зубчатих коліс, закріплених на двох кінцях роторів на торцьових коробках, поза межею вимірювальної камери - корпусу. Для зменшення тертя шестеренки роторів постійно змазуються маслом, яке заливають в торцьову коробку або комплектуються одноразово змащеними підшипниками ,
Об'єм газу витіснений за півоберта одного ротору, рівний об'єму, обмеженому внутрішньою поверхнею корпусу і боковою поверхнею ротора, займаючого вертикальне положення. За повний оберт роторів витісняються чотири таких об'єми (рисунок 1.1) Для контролю за нормальною роботою, лічильник оснащений диференційним манометром, який під'єднюється до вхідного і вихідного патрубків приладу і показуючого втрати тиску при проходженні через лічильник. До недоліків ротаційних лічильників газу слід віднести пульсацію (тиску) потоку яку вони створюють, а також знос робочих органів. На Україні і зокрема в місті Івано-Франківськ виготовляються ротаційні лічильники газу, які використовують вище описаний принцип дії об'ємних камерних лічильників, ці побутові лічильники газу характеризуються номінальними витратами 4,6,20 м3/год. Порівняно з промисловими ротаційними лічильниками у них є розширений діапазон вимірювання і становить 1/30 максимальної витрати, що дає можливість вести облік при великомудіапазоні споживаних витрат, технічні характеристики побутових лічильників газу ротаційних лічильників газу, які випускаються ВАТ "Промприлад" місто Івано-Франківськ [9] подані в таблиці 1.1.
Таблиця 1.1.
Основні технічні дані побутових лічильників газу
Найменування параметрів Значення параметрів
РЛ-4 РЛ-6 РЛ - 20
1 2 3 4
1.Номінальна витрата, куб.м/год 4 6 20
2.Максимальна витрата, куб.м/год 6 10 20
3.Мінімальна витрата, куб.м/год 0,2 0,3 1.0; 2.0
4.Поріг чутливості, куб .м/год 0,04 0,04 0,25
5.Робочий надлишковий тиск , кПа 25 25 20
1 2 3 4
6. Робочий надлишковий тиск , кПа 25 25 20
7.Границі допустимої відносної похибки, % Qmin < = Q < = 2Qmin
2Qmin < = Q < = Qmax ±3.0 ±2.0 ±3.0 ±2.0 ±1.5; ±2.0
8.Кількість розрядів відпікового механізму 7 7 8
9.Діаметр умовного проходу, мм 20 20 25
10.Умови екегагутації*. температура, ° С відносна вологість до, 80 % +5 до +50 98 +5 до +50 98 +5 до +50 95
11.Габаритні розміри, мм 160*100*100 160*100*100 230*150*130
12. Маса , кг 2 2 6
До побутових лічильників газу також від носяться лічильники звимірювальними міхами. Принцип дії їх полягає в тому, що вони при розширенні засмоктують газ у внутрішню порожнину, а при стисненні направляють його до місця споживання, При цьому кількість витісненого газу залежить від об'єму, який обмежений стінками міхів в їх крайніх положеннях, і числа циклів подачі.
Лічильники виготовляються з одним або двома міхами і в залежності від цього з двома або чотирма вимірювальними камерами, Газ по цим камерам розподіляється з допомогою золотників або клапанів. Золотниковий розподіл застосовується тільки у приладах з двома міхами. Лічильники з вимірювальними міхами використовують для обліку невеликих кількостей чистих газів, які споживаються в основному в побутових цілях. Цього типу лічильники випускаються рядом спільних підприємств на

 
 

Цікаве

Загрузка...