WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект кріплення і закінчування свердловини глибиною 3000 м, що проводиться з метою розвідки газових покладів на Матвеєвській площі Хрестищенського УБ - Реферат

Проект кріплення і закінчування свердловини глибиною 3000 м, що проводиться з метою розвідки газових покладів на Матвеєвській площі Хрестищенського УБ - Реферат

скручування експлуатаційної колони проводити ключем АКБ-3М, плавним обертанням обсадної труди з моменту її захоплення до повної зупинки, після чого перевіряти якість зкручування по кількості повних ниток різьби, які залишилися вище торця муфти. При цьому для труб діаметром 140 мм недопустимий мінусовий натяг, а число недокручених ниток різьби не повинно перевищувати.
Докріплення різьбового з'єднання проводити АКД-3М з максимальним короткочасним крутним моментом. В нормальному різьбовому з'єднанні остання нитка різьби співпадає з торцем муфти, допускається відхилення на 1 нитку.
Після спуску 600 м обсадних труд проводять плавну наточку колони з зусиллям не менше 100% -ї ваги на крюці не знімаючи з клинів. Після та ряжки повторно закріпляють з'єднання. Докріпляти ключем УМК-1 з моментоміром до моменту 7900 Н*м. При роботі без моментоміра покріплення проводити до повороту муфти в з'єднанні на 120?. Швидкість спуску колони до глибини 1200 м не більше 1 , нижче - не більше 0,4 . Проміжні промивки проводити з глибини 1200 м через кожні 300 м не менше одного циклу. В процесі промивки слідкувати за тиском, циркуляцією і параметрами бурового розчину, рівнем в приточних ємностях. В процесі спуску слідкувати за заповненням колони труб буровим розчином.
Після спуску експлуатаційної колони промивати свердловини на протязі двох циклів.
Підготовчі роботи і цементування обсадних колон
Рецептуру для цементування колони розробляють за кілька днів до початку самої операції. Необхідні для цементування матеріали повинні бути завезені на бурову завчасно, цемент завантажений в бункери змішувальних машин. До початку цементування насосні агрегати і цементозмішувальні машини, які використовуються в операції, повинні бути з'єднані з гирлом свердловини і між собою системою трубопроводів. Щоб прискорити і спростити схему обв'язки, використовують блок мантафельда, на якому є два колектори: високого та низького тиску. Використання блоку мантафельда разом з лабораторією ЕКУ-2М дозволяє контролювати параметри: густину, миттєву витрату, сумарний об'єм закачки. Перерва між закінченням промивки свердловини і початком цементування повинен бути не більше 45 хв.
Нагнітальні лінії обв'язки при цементуванні опресовуються тиском в 1,5 рази більшим за очікуваний при цементуванні.
Перед початком операції по цементуванню керівник проводить інструктаж всіх її учасників: називає об'єм тампонажного розчину і продавлю вальної рідини, які закачуються кожним агрегатом, вказує режим роботи агрегатів і цементозмішувальних машин, послідовність їх роботи, виділяє 1 або 2 цементувальних агрегати, які завершують процес.
Заключні роботи після цементування.
Після закінчення процесу продавки тампонажного розчину в затрубний простір, надлишковий тиск в цементувальній головці необхідно понизити до атмосферного. Під час очікування тучновіння цементу (ОТУ) один із кранів цементувальних головки повинен бути відкритим. Винятки становлять порушення герметичності зворотних кранів, коли виникає необхідність повторного закачування в обсадну колону продавлю вальної рідини в об'ємі, що вилився із свердловини при пониженні тиску.
Час ОТЦ, як правило, приймається на основі вибійної геостатичної температури. Для кондукторів і проміжних колон при температурі <70?С час ОТЦ становить 16 год, а для експлуатаційної колони 24 год. При вибійній температурі понад 78?С для всіх колон тривалість ОТЦ не менше 12 год.
Після закінчення часу ОТЦ і обв'язки гирла обсадну колону випробують на герметичність.
2.12 Випробування і освоєння продуктивних горизонтів.
В свердловині детально досліджуються як об'єкти при випробування яких були отримані припливи нафти і газу, так і ті, які не були випробувані в процесі буріння, але про перспективність яких свідчить матеріали промислово-геофізичних досліджень. Коли в розвідувальній свердловині збираються дослідити декілька пластів, операцію починають з нижнього пласта. По закінченню дослідження нижнього пласта свердловину задавлють промивною рідиною.
7. Випробування та освоєння продуктивних горизонтів
випробування та освоєння продуктивних горизонтів на даній свердловині не проводиться, так як вона буриться з метою експлуатації і даний тип робіт не заплановано в проекті.
8. Охорона праці, надр та довкілля
При будівництві свердловини повинні виконуватись вимоги таких директивних документів з техніки безпеки:
1) правила безпеки в нафтовидобувній промисловості;
2) єдині технічні правила ведення робіт при будівництві свердловини на нафтових, газових та газоконденсатних місцезнаходженнях;
3) правила техніки безпеки при експлуатації електроустановок;
4) правила встановлення і безпечної експлуатації вантажопідйомних кранів;
5) правила встановлення і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.
6) Правила встановлення і безпечної експлуатації парових і водонагрівних котлів.
Бурова повинна бути обладнана пристроями, приладами і пристосуваннями, що підвищують безпеку та технічний рівень експлуатації.
Всі машини, механізми повинні мати міцні металеві огорожі, що надійно закривають доступ зі всіх сторін до рухомих частин.
Об'єкти, для обслуговування яких потрібен підйом на висоту більшу 0,75 м повинні бути оснащені сходами з поруччям.
Робочий персонал повинен бути забезпечений засобами захисту: спецодягом, спецвзуттям, засобами захисту дихання. Розміщення обладнання у виробничих приміщеннях, а також трубопроводів повинно забезпечувати зручність їх обслуговування, ремонту і огляду.
Перед початком будівництва свердловини всю територію потрібно відгородити водовідвідною напірно- канавою та обваловкою, що попереджає попадання талих та ливневих вод на територію бурової та в очисні споруди. Майданчики під блоком бурової вишкибетонуватися та окаймлятися лотками, як зв'язані в єдину систему стоку.
При приготування бурового розчину використовувати стічні води з метою попередження забруднення водоносних горизонтів. Буріння під кондуктор вести з використанням бурового розчину обробленого нетоксичними хімічними реагентами. Після закінчення буріння, зібраний вибурений шлак та відпрацьовані бурові рідини вивести в місця захоронення. Оброблені хімреагентами бурові розчини повторно використовувати для нових бурових. При випробування свердловин під час визову притоку притоку не допускати попадання нафти в амбари. Продувку свердловини та демонтажу обладнання провести розбивку бетонних фундаментів, майданчиків і вивезти в спеціально відведені місця.
При демонтажі обладнання провести прибирання території від металу, металоконструкцій, стальних канатів і сміття.
Здійснити збір гравію з майданчика закінченого будівництва бурової і вивести його на чергову бурову, що будується.
Висновки
Закінчування свердловини не менш комплексний процес ніж її буріння. Правильно вибрана конструкція вибою, метод первинного та вторинного розкриття продуктивних горизонтів, метод випробовування та освоєння суттєво впливають на подальшу експлуатацію свердловини. В нашому випадку свердловина пробурена на Великобубнівській площі, є експлуатаційною, тому при проектування ї конструкції ми спитались на дані отримані під час буріння інших свердловин на даній площі.

 
 

Цікаве

Загрузка...