WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилка штучного паркету із планок різного рисунку - Курсова робота

Настилка штучного паркету із планок різного рисунку - Курсова робота

ділянках, де зміна звуку при простукуванні вкаже на відсутність зчеплення, покриття, а іноді і стяжка, що підстилає, повинні бути замінені; тріщини, вибої і відкриті шви в елементах підлоги, а також щілини між чи плінтусом жолобник і покриттям чи підлоги стінами не допускаються.
Дефекти основ, причини їхньої появи і способи усунення приведені в додатку.
ІІІ. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
При пристрої підлог з паркету і лінолеуму необхідно дотримувати вимоги безпеки праці і пожежної безпеки у відповідності зі Снип Ш-4 - 80 "Техніка безпеки в будівництві". На підставі этогс документа в рекомендаціях і посібниках із провадження робіт, у технологічних картах, картах трудові процесів,довідниках і довідкових посібниках приводяться вимоги безпечного провадження робіт при пристрої підлог з покриттям з паркету і лінолеуму при роботі з інструментом, електричними й іншим" машинами, при застосуванні клеїв і мастик для приклеювання паркету і лінолеуму, при готуванні, транспортуванні і нанесенні гарячих мастик.
Робочі місця повинні бути організовані так, щоб була забезпечена повна безпека робіт.
Робота з інструментами, ручними машинами, на верстатах вимагає спеціальних знань по їх експлуатації і безпечних методах праці. Тому для роботи з ними допускаються тільки робітники, що вивчили конструкцію інструментів, ручних машин і верстатів, що пройшли навчання роботі з ними й інструктаж з техніки безпеки. Навчання безпечній роботі з інструментами, ручними машинами і на верстатах проводиться по навчальних програмах, затвердженим Державним Комітетом СРСР по професійно-технічному чи утворенню міністерствами. Після навчання і проходження виробничої практики під керівництвом висококваліфікованих робітників учні здають іспит кваліфікаційної комісії. Робітники, що не пройшли навчання і не здали екзамени з техніки безпеки, до роботи не допускаються. Знання по техніці безпеки періодично перевіряє комісія, призначена керівником будівельної організації. Результати перевірки оформляють записом у журналі реєстрації. Коли робітники приступають до роботи на кожнім новому об'єкті, їх інструктують про особливості техніки безпеки при роботі на цьому об'єкті і кожнім робітнику розписується про це в спеціально заведеній книзі.
Приміщення, де працюють із застосуванням клеїв і мастик на основі полімерів, що виділяють вибухонебезпечні і шкідливі для здоров'я людей летучі пари, обладнають примусовою приточно-вытяжной вентиляцією.
До готування мастик і обслуговуванню растворо-смесителей допускаються обличчя не моложе 18 років, що пройшли навчання й інструктаж на робочому місці про правила техніки безпеки, про особливості роботи і способах збереження матеріалів, застосовуваних для розчинів і мастик.
Робітники, зайняті готуванням сухих сумішей, розчинів, мастик, повинні бути в спецодязі і брезентових рукавицях. При влученні на шкіру рідкого скла, кремнефтористого натрію, кислоти ці місця ретельно промивають водою.
Електроустаткування повинне бути заземлене, що харчують проводи - укладені в чи труби гумовотканинні рукава і підвішені вище рівня робочої площадки на 2,5...З м. Всі обертові чи частини електроустаткування, що рухаються, повинні мати огородження. Інструменти, мастильні й обтиральні матеріали зберігають у металевих шухлядах. При загорянні чи електроустаткування кабелю негайно відключають їх від електромережі і вогнище пожежі ліквідують чи піском за допомогою вогнегасника; використовувати воду не можна - вона провідник струму.
Казани для готування бітумних мастик на будівельному майданчику розташовують з урахуванням протипожежних вимог - не ближче 50 м від дерев'яних будівель і складів. Площадку, де встановлені казани, обгороджують. Біля кожного казана повинний бути комплект засобів пожежегасіння (вогнегасники, сухий пісок, лопати). Над казанами влаштовують неспалений навіс. Кришки казанів для готування бітумних мастик повинні щільно закриватися. Не допускається заповнювати казан більш ніж на 3/4 його ємності. Наполнитель (цемент, азбест) повинний бути сухим, інакше можливе переливання мастики через край казана і її загоряння. Мастику в казані перемішують веслом-мішалкою, а переливають у бачки тільки черпаками з довгою ручкою. Не допускається підвищувати температуру мастики, що розігрівається, вище °220 С. При перегріві варто зменшити вогонь у топці казана і рівномірно перемішувати розплавлену масу. Приготовлену мастику доставляють до робочого місця в спеціальних бачках, закритих щільною кришкою і заповнених на 3/4 обсягу.
При влученні на шкіру гарячої мастики її змивають теплою водою з чи милом ланоліновою пастою. На обпалене місце прикладають примочку з водяного розчину марганцево-кислого калію, потім змазують чи вазеліном спеціальною маззю від опіків.
Усі мастики, що клеять, містять легкозаймисті розчинники, що вимагає дотримання мір пожежної безпеки. Випару легкозаймистих розчинників і концентрація їхніх пар у приміщенні, де ведуть роботи, створюють підвищену пожежну небезпеку. У таких приміщеннях не можна користатися відкритим вогнем, курити, включати електронагрівальні прилади.
Щоб уникнути утворення іскор ємності з мастикою і розчинником не можна розкривати металевими інструментами, а також очищати тару від залишків мастики сталевими предметами.
На підставу мастику наносять гумовими, пластмасовими, дерев'яними шпателями, що виключають утворення іскор. У приміщеннях, де працюють з мастикою, повинні бути напису: "Не курити", "Вогненебезпечно", "Вибухонебезпечне". Кількість мастики на робочому місці не повинне перевищувати змінної витрати.
Підігрівати мастики, що загустіли, на відкритому вогні, електроплитках через вогні- і вибухонебезпечності строго заборонено. Їх розбавляють розчинниками, рекомендованими інструкцією, чи підігрівають у посуді з гарячою водою.
Підстави починають ґрунтувати мастикою в приміщеннях, найбільш вилучених від входу в будинок. Не допускаються роботи з мастикою одночасно в коридорі й в основному приміщенні. Розчинники, улетучиваясь з нанесеної мастики, можуть викликати в працюючих головний біль. Тому приміщення, де наносять мастику, настилають чи плитку лінолеум, безупинно провітрюють, але так, щоб не було протягів.
Поливинилхлоридные плитки і лінолеум приклеюють мастиками КН-2 і КН-3 тільки у світлий час доби. При струганні, пилянні, циклюванні паркетних підлог, при різанні поливинилхлоридной плитки, при прирізці стиків полотнищ лінолеуму необхідно дотримувати обережність, щоб не допустити порізів рук.
По закінченні роботи упорядковують робоче місце, забирають інструменти, відключають электропроводящую мережа.

 
 

Цікаве

Загрузка...