WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилка штучного паркету із планок різного рисунку - Курсова робота

Настилка штучного паркету із планок різного рисунку - Курсова робота

дощок типу Пі) і 9 мм (для дощок типу Ш). Шари склеюють між собою водостійкими клеями (фенолоформальдегидными, мочевиноформальдегидными). Їхня міцність на відрив повинна бути не менш 0,6 Мпа.
Паркетні дошки при укладанні по лагах випускають загальною товщиною 25 мм із рейками підстави товщиною 19 мм (тип Пі), при укладанні по суцільнійпідставі - товщиною 18 мм (товщина рейок- 12 мм). Розміри паркетних дощок (мм) уніфіковані: при довжині 1200 ширина виробу - 145, при довжині 1800 ширина - 155 і при довжині 2400 ширина - 202. Паркетні планки лицьового шару виготовляють довжиною 150, 160 і 207 мм, шириною 20...50 мм і товщиною б мм; рейки - довжиною не менш 250 мм; їхня ширина повинна бути кратна ширині паркетної дошки. Для з'єднання паркетних дощок між собою в рейках і брусках передбачені пази, а з протилежних сторін - гребені відповідно глибиною і висотою 7 мм.
2.3. Прямий квадрат
Прямий квадрат складають із планок паркету, що укладаються поперемінно паралельно і перпендикулярно стінам приміщення (мал. 41, а). Цей малюнок, якщо правильно підібрана довжина і ширина планок, дозволяє обійтися без обрізки планок і відходів. Планки підбирають так, щоб у ряді уклалося ціле число квадратів, складених із планок одного розміру. Якщо ж планки одного розміру не складають ціле число квадратів, то для крайніх рядів можна використовувати планки інших розмірів: для квадратів, у яких планки укладають
перпендикулярно довгим сторонам приміщення,- коротше, а для квадратів з рівнобіжним розташуванням планок - уже. При такому підборі планок може з'явитися необхідність їх обрізати тільки в протилежної від початку робіт короткої стіни приміщення.
План розкладки включає укладання смуги, що представляє перший елемент підлоги. Смугу укладають поперек приміщення. Вибір місця маякового ряду залежить від конфігурації приміщення. У приміщеннях, близьких у плані до квадрата, маяковий ряд укладають поперек приміщення в найбільш вилученої від дверей стіни. У більш витягнутих приміщеннях доцільніше маяковий ряд укладати в довгої стіни, протилежної входу. Маяковий ряд, як і при інших малюнках паркету, укладають по шнурі АБ (мал. 41, в), при цьому уздовж стін залишають зазор шириною 10...15 мм. Настилають паркет на бітумній мастиці або по дерев'яній підставі двоє робітників. Прямий квадрат, як правило, виконують без фриза.
2.4. Розвернутий квадрат
Розгорнутий квадрат (мал. 41, б) відрізняється від прямого тем, що планки в квадратах укладають не паралельно стінам, а під кутом 45° до них. Це більш складний і трудомісткий малюнок. Він вимагає значного числа квадратів, що розпилюються, для заповнення стін незаповнених трикутників, що залишаються уздовж.
Складання плану починають з розкладки квадратів насухо. У кожнім квадраті, розгорнутому під кутом 45° до стін приміщення, усі планки розташовані паралельно одна іншої. Укладають квадрати по шнурі, натягнутому поперек приміщення (мал. 41, г). При розкладці треба стежити, щоб вершини квадратів знаходилися під шнуром. Ціль розкладки - підібрати довжину і ширину планок паркету для одержання цілого числа квадратів. При наявності планок необхідних розмірів настилання може бути виконана без відходів. Незаповнені трикутники, що залишаються в стін, є точними половинками набраних квадратів. При цьому малюнку покриття підлоги виконують без фриза і з фризом. При бесфризовом малюнку шнур для укладання обраних планок натягають уздовж короткої стіни приміщення на відстані, рівній довжині діагоналі квадрата. До цього розміру додають 10...15 мм на зазор у стіни. У подовжених приміщеннях шнур краще натягати уздовж довгої стіни. При малюнку з фризом шнур натягають не від стіни, а від лінії фриза. Робітники-паркетники настилають паркет малюнком розгорнутий квадрат так само, як і прямий квадрат, і в тій же послідовності. Розпилює квадрати для заповнення порожнеч у стін більш кваліфікований робітник.
2.5. Прямий рисунок паркету
Прямий малюнок паркету (мал. 42, а) застосовують іноді як основний, а іноді як частина покриття, виконаного в ялинку. Прямий малюнок покриття рекомендується застосовувати в невеликих приміщеннях. Недолік цього виду малюнка полягає в тім, що при незначному чи зволоженні підвищенні вологості повітря в приміщенні покриття може спучуватися. Це порозумівається тим, що при прямому малюнку все покриття має однаковий напрямок волокон деревини і тому через здатність деревини до найбільшої деформації поперек волокон відбувається розширення планок, що чимось компенсувати.
При прямому малюнку паркет можна настилати з планок одного розміру, зрушуючи сусідні торцеві стики на половину довжини планки. Планки можуть бути однієї ширини і різної чи довжини різної довжини і ширини.
2.6. Килим
Килим (мал. 42, б) -малюнок, що використовують при настиланні паркетної підлоги у вузьких і невеликих коридорах і убудованих шафах.
Основні малюнки паркетних покрить, розглянуті вище, застосовують у масовому будівництві. При зведенні унікальних споруджень у парадних приміщеннях часто потрібно пристрій підлоги зі штучного паркету з застосуванням ускладнених малюнків (мал. 42, в). Приведені зразки не вичерпують усієї розмаїтості малюнків, тому що з планок штучного паркету можна скласти безліч варіантів. Варто пам'ятати, що краса й естетичність паркетного покриття можуть бути досягнуті тільки при систематичному множинному повторенні однакових композицій невеликих фрагментів у межах приміщення.
2.7. Організація робіт.
У роботі з настилання паркету беруть участь двоє робітників-паркетників. Один паркетник наносить мастику на підставу, розрівнює її, приносить паркет на робоче місце і розкладає окремо праві
і ліві планки. Інший паркетник, більш високого розряду, укладає планки паркету.
Для виконання заданого обсягу робіт паркетників забезпечують технологічними нормокомплектами з урахуванням числено-кваліфікаційного складу працюючих. Нормокомплект - оптимальний набір ручних машин, інструментів, пристосувань і інвентарю для виконання визначеного виду робіт.
2.8.Вимоги до якості покриття.
У відповідності зі Снип III-B. 14-72 "Підлоги. Правила виробництва і приймання робіт" готове покриття підлоги зі штучного паркету повинне відповідати наступним основним вимогам: малюнок підлоги, його розцвічення й обробка повинні відповідати проекту; відхилення поверхні покриття підлоги від площини, що перевіряється у всіх напрямках рівнем і двометровою контрольною рейкою, не повинне перевищувати 2 мм; уступи між крайками суміжних планок паркету не допускаються; зчеплення паркетного покриття з нижележащим шаром визначають простукуванням усієї площі. На

 
 

Цікаве

Загрузка...