WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилка штучного паркету із планок різного рисунку - Курсова робота

Настилка штучного паркету із планок різного рисунку - Курсова робота


Курсова робота
Настилка штучного паркету із планок різного рисунку
ПЛАН
1. Вступ
2. Технологічна частина
Штучний паркет
Підготовка основи
Прямий квадрат
Прямий рисунок паркету
Килим
Організація робіт
Вимоги до якості покриття
3. Заходи з охорони праці.
І. ВСТУП
"Постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР "Про поліпшення планування, організації і керування капітальним будівництвом" (1984 р.) передбачається ряд мір, що забезпечують підвищення ефективності будівельного виробництва, скорочення термінів і підвищення якості будівництва, виконання завдань по прибутку і зниженню собівартості будівельно-монтажних робіт на основі поліпшення організаційної структури керування будівництвом, укрупнення будівельно-монтажних організацій і підприємств будівельної індустрії, подальшого розвитку індустріальних методів будівництва. Намічено широке коло заходів щодо подальшого підвищення продуктивності праці в будівництві, у тому числі за рахунок усунення втрат робочого часу, підвищення організованості і вимогливості, розвитку бригадного підряду, створення постійних кваліфікованих кадрів.
Подальше поліпшення діяльності будівельних організацій повинне базуватися на широкому застосуванні прогресивних методів праці, нових ефективних матеріалів, високопродуктивних машин, раціональних пристосувань і інструментів, переносі ряду технологічних операцій з будівельного майданчика на заводи, тобто на індустріалізації будівельного виробництва.
У комплексі опоряджувальних робіт - завершальному етапі будівництва - пристрій підлог з паркету, лінолеуму, синтетичних килимів і плиток займає важливе місце. Покриття з цих матеріалів створюють у приміщеннях комфорт, вони довговічні і зручні в експлуатації. Від того, як виконані покриття підлог, багато в чому залежить і загальна оцінка якості будівництва.
Для пристрою покриття підлог треба домагатися якісного виконання всіх операцій, що як передують, так і при пристрої покриття. У будівництві така робота проводиться під гаслом "Робоча естафета", що передбачає здачу кожного елемента виконаної конструкції наступним бригадам. При пристрої паркетних і лінолеумових підлог це відноситься до якісного пристрою основ, ретельній перевірці усіх використовуваних матеріалів. Особливі вимоги пред'являють до якості покрить підлог з художнього щитового паркету, тому що його застосовують для обробки унікальних будинків.
При пристрої паркетних підлог широко застосовують збірні елементи - паркетні дошки і щитовий паркет, виготовлені на підприємствах будівельних матеріалів. При пристрої покрить підлог з лінолеуму усе ширше застосовують спосіб підготовки матеріалів на базах комплектації виробів, де лінолеум сортують, зварюють його крайки, заготовляючи полотнища розміром на всю площу приміщення. Для полегшення праці робітників і поліпшення якості робіт застосовують високопродуктивні машини для шліфування паркетних підлог, для перемотування рулонів лінолеуму й ін.
З кожним роком у нашій країні збільшується кількість житлових будинків, що вводяться в експлуатацію, і будинків культурно-побутового призначення. Для їхнього зведення потрібні кваліфіковані робочі кадри, що готують професійно-технічні училища.
ІІ. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА
2.1. Штучний паркет
Штучний паркет (ДСТ 862.1-85) складається з паркетних планок, що у залежності від крайок підрозділяють на типи - П1 і П2. Сторони паркету - взаємо-рівнобіжні фрезеровані, а крайки - профільовані з гребенями і пазами. Гребінь - виступаюча частина крайки і торця паркетної планки, призначена для з'єднання із сусідньою планкою. Паз - виїмка на бічних і торцевих крайках паркетної планки, призначена для заходу гребеня. Паркет типу П1 - із гребенями і пазами на протилежних крайках і торцях, типу П2 - із гребенем на одній крайці і пазами на інших крайках. Паркет типу П2 допускається випускати за узгодженням із замовником. Крайки верхнього шару - шаруючи зносу - улаштовують зі скосом (з ухилом 3°) (мал. 7) і без скосу. Товщина паркету 15 і 18 мм (товщина шаруючи зносу 7...10 мм), ширина 30...90 мм з інтервалом 5 мм; довжина 150...500 мм з інтервалом 50 мм. У партії допускається до 15% укорочених паркетних планок розміром 30X150, 35X150, 30X200 і 35X200 мм із подовжньої покоробленностью лицьовий пласти не більш 0,3 мм, з поперечної покоробленностью - не більш 0,2 мм.
Виготовляють штучний паркет з деревини дуба, бука, ясена, клена, карагача, в'яза, ільма, каштана, граба, гледичии, берези, сосни, модрини, з корейської сосни (у районах її виростання) і модифікованої деревини інших порід, по експлуатаційним фізико-механічній властивостям не уступає деревині твердих порід. На державний Знак якості атестують тільки планки з деревини дуба. Для виготовлення паркету із сосни і модрини повинна застосовуватися деревина радіального розпилювання з кутом нахилу річних шарів до лицьової сторони планки не менш 45°.
Якість деревини, з якого виготовляють паркет, повинне відповідати наступним основним вимогам. На лицьовій стороні планок не допускаються тріщини, що частково зростаються і не зростаються сучки. Допускається не більш одного зрослого сучка на планці розміром на лицьовій стороні не більш 5 мм, а на оборотної - 10 мм. Тріщини можуть бути тільки на зворотному боці і крайках глибиною не більш 3 мм, довжиною не більш 1/5 ширини планки. На лицьовій стороні планки не допускаються також серцевина і подвійна серцевина, червоточина, хімічне фарбування і побуріння від грибків, отщепы, відколи, задир, выщербы, обзол, негладкі ділянки. Нахил волокон по поверхні лицьового шару планки не повинний перевищувати 3 % для хвойних і 5 % для листяних порід деревини. Свилеватости і крень можуть бути на відстані не менш 50 мм від торця, але в паркету із сосни і берези вони не допускаються. На зворотному боці планки допускається на окремих ділянках хімічне фарбування, свиль і крень, серцевина одинарна і подвійна й обзол (але не більш 1/3 по висоті планки і глибиною до 2 мм). На зворотному боці і на крайках гребенів допускаються недофрезерованные (шорсткуваті) ділянки площею не більш 30%. Вологість деревини штучного паркету не повинна перевищувати 9 ± 3%.
2.2. Підготовка основи
Паркетні дошки (ДСТ 862.3-77) виготовляють двошаровими: верхній шар - із прямокутних планок деревини коштовних порід, нижній шар, що є фундаментом (підставою) паркетних дощок,-з струганих чи брусків рейок - з деревини більш низьких сортів. Розрізняють два типи паркетних дощок: Пі - для по лагам і ГЬ - по суцільній підставі (мал. 9). У підставі через 20...30 мм по всій довжині дошки влаштовують подовжні пропили глибиною 16 мм (для

 
 

Цікаве

Загрузка...