WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Техніка і технологія буріння свердловини - Курсова робота

Техніка і технологія буріння свердловини - Курсова робота

овальність яких перевищує допуски стандарту, відбраковують.
Труби, при огляді і контролі яких не виявлено дефектів, опресовують водою. Значення тиску опресовування обсадних труб наводяться у стандартах. Труби опресовують на спеціальному стенді. Труба та її з'єднання вважають герметичним, якщо протягом 30 с тиск не зміниться.
На буровій об садні труби знову піддаються огляду, перевіряють овальність жорсткими подвійними шаблонами відповідних діаметрів. При складанні кожну трубу нумерують, заміряють її довжину, номер труби, її довжину, наростаючу довжину колони заносить у спеціальний журнал.
Підготовка ствола свердловини. До початку спуску колони у свердловину повинні бути завершені всі дослідження і вимірні роботи (каротажні, кавернометрія, інклінометрія і т. д).
Після одержання нової кавернограми виявляють ділянки звужень ствола свердловини і уточнюють місця встановлення на колоні цементувальних ліхтарів і скребків. Ділянки звужень, виступів і перегинів ствола свердловини ретельно проробляють новими долотами і розширюють до нормального діаметра.
Після пророблення і промивання свердловини часто проводять її масштабування. Після закінчення шаблонування свердловину промивають з метою повного видалення шламу.
Підготовка бурового обладнання. При спуску обсадної колони часто суттєво зростає навантаження на бурове обладнання. Тому до початку спуску необхідно ретельно перевірити справність всього обладнання, надійність його кріплення, співвісність вишки, стола ротора і устя свердловини. На бурову повинен бути завезений справний інструмент для спуску обсадних труб (елеватори, хомути і т. д).
Спуск обсадних колон.
Спуск обсадних колон - одна з двох найвідповідальніших операцій у циклі будівництва свердловини. До спуску колони приступають відразу ж після завершення описаних вище підготовчих робіт. Спочатку збирають низ обсадної колони, а потім до нього нарощують об садні труби.
Для підвищення герметичності різьбових з'єднань використовують різноманітні мастила (Р-2, Р-402, УС-1, ФУМ, УС-ОТ), а також покриття поверхонь різьби м'якими металами (цинк, алюміній).
Перед загвинчуванням ретельно очищають різьбу вільного від муфти кінця обсадної труби і наносять на неї на неї тонкий шар мастила. Обсадні труби згвинчують механізованими ключами і докручують машинними ключами з контролем величини крутного моменту з допомогою моментоміра. Величина крутного моменту закріплення різьбового з'єднання регламентована і залежить від діаметра труби.
При відстані манометра контроль за закріпленням ведуть за величиною осьового натягу. Якщо після прикладення регламентованої величини моменту над торцем муфти залишається більше двох вільних витків різьби або після згвинчування вручну різьба повністю зайшла в муфту, з'єднання підлягає відбракуванню. Труби відбраковують і в тому випадку, якщо при згвинчуванні зірвана різьба.
Інститут ВНДІКР нафта рекомендує підтверджувати швидкість спуску кожної труби експлуатаційної колони не більше 1 м/с, проміжної 0,8 м/с, а кондуктора - не більше 0,5 м/с.
При спуску колони із зворотнім клапаном, який допускає її заповнення промивальною рідиною, необхідно контролювати повноту заповнення, стежачи за об'ємом рідини, що витікає із свердловини і навантаженням на гак, а якщо клапан закритий і само заповнення не відбувається, в колону періодично доливають рідину після спуску кожних 200-400 м труб, залежно від їх діаметра. Під час доливу колону необхідно розходжувати з метою уникнення прихоплення.
Підготовчі роботи і цементування обсадних колон.
До початку цементування обсаддних колон (за 4 години) на буровій повинна знаходитись необхідна кількість цементувальних агрегатів ЦА-320М, змішувальних машин 2СМН-20, а також станція контролю цементування та блок маніфольду 1БМ-700.
Застосування блок-маніфольду 1БМ-700 дозволяє зменшити втрати часу на обв'язку цементувального обладнання.
Контроль режимних параметрів процесу цементування здійснюється за допомогою СКЦ-2М. Ця станція забезпечує контроль таких параметрів: густина цементного розчину, тиск прокачування рідини, продуктивність насосів та об'єм прокачуваного тампонажного розчину та продавочної рідини.
Схема розміщення і обв'язки обладнання при цементуванні свердловини, зображена на рис. 2.11.
2.10.4 Заключні роботи після цементування.
По закінченню терміну ОЗЦ, який в даному випадку складає 24 години, перевіривши якість цементування, повному витісненню промивальної рідини, міцність контакту цементного каменб із обсадною колоною і стінками свердловини, а також герметичність обсадної колони. Із цією метою використати акустичний каротаж АКЦ-4.
Для перевірки герметичності обсадних труб провести опресовку колони. Гирло свердловини обв'язати за допомогою колонної головки КГ-3х700К. Вставивши фонтанну арматуру АФ6А-30/50х700К.
Герметичність обсадної колони додатково перевіряють зниженням рівня води на 900 м. Колону визначають герметичною, якщо за 8 годин спостереження рівень рідини не піднімається вище як на 1-2 метри.
1 - цементувальний агрегат; 2 - цементозмішувальна машина; 3 - блок маніфольда; 4 - станція контролю цементування; 5 - цементувальна головка; 6 - лінія подачі продавочної рідини.
Рисунок 2.11 - Схема розміщення і обв'язки цементувального обладнання при тампонуванні експлуатаційної колони.
Дослідження та освоєння продуктивних горизонтів.
З метою оцінки продуктивності окремих горизонтів і підвищення ефективності випробування свердловини, а також для визначення пластових тисків, в процесі буріння проектується провести випробування об'єктів у відкритому отворі за допомогою випробувача пластів на бурильних трубах.
Випробування пластів в процесі буріння включає комплекс робіт, що забезпечують збудження припливу, відбір проб пластового флюїду, виявлення характеру нафтогазовмісту в пластах, визначення основних гідродинамічних характеристик пласта.
Вторинне розкриття здійснюють за допомогою кумулятивної перфорації, використовуючи перфоратор типу ПКС-105.
Перед перфорацією свердловину ретельно промивають і заповнюють промивальною рідиною, яка повинна задовольнять вимоги первинного розкриття пласта.
Під час проведення перфорації свердловина в зоні перфораційних об'єктів повинна бути заповнена спеціальною перфораційною рідиною, що має низькі закупорювальну дію (без вмісту твердої фази, води тощо), або перфорацію слідпроводити при депресії. В якості спеціальної рідини використовуємо водні розчини солей кальцію.
- СНЗ за 1 і 10 хв, гПа - 15-25/50-70;
- пластична в'язкість, сПз - 18-25;
- динамічне напруження зсуву, гПа - 40-50;
- рН - 8-9;
- мінералізація, % - 26-28;
- вміст іонів магнія,% - до 5.
4.4 Рекомендований склад мінералізованого розчину для буріння в бімофітах в кг на 1 м3:
- глинопорошок палилорскітовий 100-120;
- КМЦ 3-5;
- КССБ

 
 

Цікаве

Загрузка...