WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Система освітлення і система сигналізації автомобіля - Реферат

Система освітлення і система сигналізації автомобіля - Реферат

немає, закрутити контргайку й приєднати рульову тягу до сошки.
За наявністю тугого обертання рульового вала перевіряють наявність оливи, а також доливають її в картер рульового механізму крізь отвір, що закривається пробкою. Решту несправностей усувають регулювання і заміною спрацьованих деталей.
Осьовий люфт рульового вала на автомобілях ВАЗ та ГАЗ-24 можна усунути регулюванням підшипників черв'яка, видаливши частину регулювальних прокладок між кришкою та кратером рульового механізму. Для вибрання осьового люфта на автомобілі "Москвич" треба підтягнути регулювальну гайку картера рульового механізму, послабивши контргайку, а на автомобілі ЗАЗ - підтягнути пробку, послабивши штопорну гайку. Щоб усунути люфт рульового колеса, треба підтягнути гайку кріплення його на рульовому валу.
Ходова частина. Повороти
План
1. Кути повороту, сходження і розвалу коліс.
2. Розміри і позначення шин норми пробігу шин.
1.Кути встановлення передніх коліс автомобіля. Передачі керовані колеса автомобіля за будь-якої конструкції моста й підвіски за певними кутами нахилу у горизонтальній і вертикальній площинах для зменшення опору рухові, а також спрацювання шин і витрати палива.
Кут розвалу керованих коліс утворюється між площиною колеса та вертикальною площиною, паралельною повздовжній осі автомобіля. Якщо колесо відхилене назовні, кут розвалу вважають додатним, а в разі зворотного нахилу - від'ємним. Для нормальної роботи керованого колеса кут розвалу завжди має бути додатним, завдяки чому зменшуються зусилля на поворот керованих коліс, що полегшує керування автомобілем, Установлюючи керовані косила, передбачають також кут нахилу й кут нахилу осі шворна в повздовжній площині, що забезпечує повертання коліс до прямолінійного руху після повороту. Завдяки правильному установленню кутів підвищується маневренність і стійкість автомобіля, а такожнакат і термін служби шин. У разі встановлення передніх коліс із розвалом вони намагаються котитися в бік від автомобіля по дузі навколо певної точки. Але оскільки колеса жорстко зв'язані між собою балкою переднього моста, вони мають котитися з боковим проковзуванням. Щоб уникнути цього колеса встановлюють під певним кутом до поздовжньої, тобто зі сходженням.
Сходження керованих коліс це різниця між відстанями, яку вимірюють по внутрішніх поверхнях бокових шин у середній площині спереду і ззаду кожного колеса. Ця різниця може коливатися в межах 2...10 мм. Сходження залежить від кутів розвалу й нахилу шворня коліс. Під час експлуатації автомобілів усі ці кути, а також сходження керованих коліс слід старанно регулювати. Встановлення коліс із правильним розвалом і сходженням забезпечує прямолінійне кочення, що безпосередньо впливає на термін служби шин і витрату палива.
У вантажних автомобілях конструкцією передбачено регулювання тільки сходження коліс, а більшості легкових автомобілів регулюються всі параметри встановлення керованих коліс.
Параметри встановлення керованих коліс.
Автомобіль Кут розвалу Кут нахилу шворня Сходження
поперечний поздовжній
ГАЗ-24 0о+30' 4о 30' до 1 1,5...3 мм
ГАЗ-53А 1 8 2о 30' 1,5...3 мм
ЗІЛ-130 1 8 2о 10' 5...8 мм
МАЗ-5335 1 8 2о 30' 3...5 мм
КрАЗ-257 1 8 2о 30' 3...5 мм
КамАЗ-5320 1 8 3 2...5 мм
УАЗ-469 1о 30' 8 3 1,5...3 мм
2.Позначення й маркування шин. На боковині кожної покришки наносяться позначення й маркування: товарний знак заводу-виготовлювача, дата виготовлення, порядковий номер, індекс максимально допустимої швидкості (L відповідає 120 км/год, Р-150, Q- 160, S - 180 км/год) індекс вантажопідйомності (для шин легкових автомобілів 75 відповідає 387 кг, 78-425,80-450, 82-475, 84-500 і т.д.) балансувальну мітку, яка показує найлегшу частину шини, норми шаровості для шин вантажних автомобілів.
Основні розміри шини позначають двома групами цифр через риски. Перша група цифр означає ширину профілю, друга - посадковий діаметр на обід колеса. Ці розміри зазначають у міліметрах чи дюймах або мішаними. Наприклад 8.40=15; 215+380. Тут у другому позначенні ширину профілю і діаметр дано в міліметрах, а у першому в дюймах. Для позначення радіальних шин у кінці ставлять літеру Р, наприклад 185=15Р.
Дата виготовлення й завод-виготовлювач шини позначають цифрами та літерами, тут же зазначають номер покришки. Наприклад 287 Нк 169527: Число 287 (28-й тиждень 1987 р.); Нк - Нижньокамський шинний завод; 169527 - порядковий номер шини.
На боковинах покришок зазначають також модель, номер державного стандарту, штамп ВТК, сортність виробу. Для безкамерних шин роблять напис "Безкамерна", для морозостійких - "Північ".
Основні розміри покришки (Вid) зазначені на її боковині, дають змогу приблизно визначити зовнішній діаметр 0 за формулою D=d+2H, вважаючи, що висота профілю Н дорівнює його ширині В.
Для шин легкових автомобілів, що мають низький профіль у позначенні розмірів зазначають відношення висоти профілю до ширини в процентах. Наприклад, для автомобіля ВАЗ-2108 розмір шин показують так: 165/70 R13. Тут 165 - ширина профілю (165 мм), 70 - відношення висоти профілю до ширини в процентах, R - радіальна, 13 - посадковий діаметр обода в дюймах.
Шини поділяються на: радіальні і діагональні.
У каркасі діагональних шин нитки сусідніх шарів корду перетинаються під певним кутом (9,5о...115о) і кількість шарів завжди парна. Під час контакту шини з дорогою знімається кут перехрещування ниток корду, що призводить до підвищених деформації й теплоутворення, а також знизу термін служби шин.
У радіальних шин (типу Р) нитки корду в каркасі розташовуються від борта до бортів (по радіусі) й не перетинаються одна з одною. Така конструкція каркаса більш прогресивна: менша кількість шарів корду, зменшуються теплоутворення й опір коченню. Термін служби радіальних шин набагато більший, ніж діагональний.
Після 500 км пробігу автомобіля потрібно перевірити тиск шинним манометром і довести його нормального, в запасному колесі також.

 
 

Цікаве

Загрузка...