WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Прилади живлення автомобіля (паливний насос, система живлення повітря) - Реферат

Прилади живлення автомобіля (паливний насос, система живлення повітря) - Реферат


Реферат
Прилади живлення автомобіля (паливний насос, система живлення повітря)
ЗМІСТ
Вступ
Паливний насос високого тиску.
Система живлення повітря.
До приладів живлення магістралі високого тиску дизелів відносяться паливний насос високого тиску, форсунки і паливопроводи.
Паливний насос високого тиску. Для точного дозування палива і подачі його в певний момент під високим тиском до форсунок за-стосовується паливний насос високого тиску. Найбільше поширення на автомобільних дизелях отримали багатосекційні насоси з постійним ходом плунжера і регулюванням закінчення подачі палива.
За розташуванням секцій насоси діляться на рядні і V-подібні. Кожна секція паливного насоса забезпечує роботу одного з циліндрів дизеля, тому число секцій паливного насоса визначається числом його циліндрів. Паливний насос дизеля ЯМЗ-236 - рядний шести-секційний, дизелів ЯМЗ-238 - рядний восьмисекційний, дизеля КамАЗ-740 - V-подібний восьмисекційний. Конструктивно паливні секції рядних насосів дизелів ЯМЗ-236, ЯМЗ-238 істотних відмінностей не мають. Типовим прикладом конструкції рядного паливного насоса високого тиску є насос дизеля ЯМЗ-236 (рис. 8.10), що складається з шести однакових секцій. У нижній частині корпусу 7 насоса на двох радіально-упорних кулькових підшипниках, ущільнених самопідтискними сальниками, встановлений кулачковий вал 1 з шестірнею приводу регулятора.
Рис. 1. Поперечний розріз насоса високого тиску двигуна ЯМЗ:
1 - кулачковий вал; 2 - нижня тарілка; 3 - Поворотна втулка; 4 - верхня тарілка; 5 - зубчастий сектор; 6 - стопорний гвинт; 7 - корпус насоса; 8 - канал і клапан відведення палива; 9 - упор нагнітального клапана; 10 - пружина нагнітального клапана; 11 - нагнітальний клапан; 12 - канал; 13 - гільза плунжера; 14 - плунжер; 15 - гвинт обмеження ходу рейки; 76 - пальці ведучої напівмуфти; 17 - пружина; 18 - регулювальний болт; 19 - контргайка; 20 - штовхан; 21 - вісь ролика; 22 - плаваюча втулка; 23 - ролик.
На кулачковому валу є профільовані кулачки для кожної насосної секції та ексцентрик для приведення в рух паливопідкачувального насоса, який кріпиться до привалкової площини насоса високого тиску.
У перегородці корпусу проти кожного кулачка встановлені роликові штовхачі 20. Осі роликів 21 своїми кінцями входять у пази корпусу насоса, запобігаючи прокручуванню штовхачів.
Насосні секції встановлені у верхній частині корпусу і кріпляться гвинтами 6. Основною частиною кожної насосної секції є плунжерна пара, що складається з плунжера 14 і гільзи 13. Плунжерну пару виготовляють з хромо-молібденової сталі і піддають гарту до високої твердості. Після остаточної обробки підбором проводять складання плунжерів і гільз так, щоб забезпечити в з'єднанні зазор, рівний 0,0015-0,0020 мм. Цим досягається максимальна щільність сполучення взаємодіючих деталей, що забезпечують необхідний тиск впорскування палива.
Паливо до плунжерних пар підводиться по каналу 12, а відводиться каналом 8, у передньому кінці якого під ковпаком встановлений пе-репускний клапан. Якщо тиск у каналах перевищує 0,16-0,17 МПа, клапан відкривається і перепускає частину палива в бак. Повітря, що потрапило в канали насоса, випускається через отвір, який закривається випускною пробкою. На торець гільзи 13 притертою поверхнею торця спирається сідло нагнітального клапана 11. Сідло притиснуте до гільзи плунжера штуцером через ущільнювальну прокладку.
Нагнітальний клапан 11 складається з головки із замковою конічною фаскою, розвантажувального поясочка і хвостовика з прорізами для проходу палива. Зверху на клапан встановлена пружина 10, яка притискує його до сідла. Верхній кінець пружини упирається у виступ упора.
При обертанні кулачкового вала 1 насоса виступ кулачка набігає на роликовий штовхач 20, який через болт тисне на плунжер і переміщує його вгору. Коли виступ кулачка виходить з-під ролика штовхача, пружина 17, що упирається в тарілки 2 і 4, повертає плунжер у вихідне положення.
При переміщенні рейки 3 вздовж її осі втулка 16 повертається на гільзі і, діючи на виступи 17 плунжера, повертає його, внаслідок чого змінюється кількість палива, що подається до форсунок. Хід рейки обмежується стопорним гвинтом 2, що входить в її подовжній паз. Задній кінець рейки сполучений з тягою 10 регулятора частоти обертання колінчастого вала, встановленого в корпусі 9.
Виступаючий з насоса передній кінець рейки закритий заплом-бованим ковпачком, в який вкручений гвинт 2 обмеження потужності двигуна при обкатуванні автомобіля.
Для випередження впорскування палива в циліндри дизеля залежно від частоти обертання його колінчастого вала в передній частині насоса встановлена відцентрова муфта.
Рис. 2. Паливний насос високого тиску двигуна ЯМЗ-236:
1 - корпус; 2 - гвинт обмеження потужності; 3 - рейка; 4 - зубчастий вінець; 5 - перепускний канал; 6 - плунжер; 7 - штуцер; S - пробка; 9 - корпус регулятора; 10 - тяга; 11 - шестірня; 12 - кулачковий вал; 13 - привалкова площина кріплення паливопідкачувального насоса; 14 - ексцентрик; 15 - ролик; 16- втулка; 77 -виступи плунжера; 18 - штовхач; 19 - кулачок; 20 - кулькові підшипники; 21 - опорні пальці; 22 - пружина; 23 - ведуча напівмуфта; 24 - кришка; 25 - тягар; 26 - ведена напівмуфта; 27 - вісь
На дизелях КамАЗ встановлюють V-подгбні насоси високого тиску. Вони розміщуються в розвалі блока циліндрів і приводяться в дію від шестерень газорозподілу через шестірню приводу. В корпусі 1 насоса (рис. 3) встановлений механізм 20 повороту плунжерів, сполучений з правою і лівою рейками, які взаємодіють з плунжерами нагнітальних секцій, розташованих у два ряди. В кожному ряді розміщено по чотири нагнітальні секції, тиск впорскування яких порівняно з тиском впорскування дизелів ЯМЗ-236, ЯМЗ-238 збільшений і становить 18+0'5 МПа. Секції насоса розташовані під кутом 75°, що підвищує міцність кулачкового вала за рахунок зменшення його довжини, дозволяє збільшити тиск впорскування і підвищити працездатність плунжерних пар.
Кожна секція насоса складається з корпусу 15, гільзи 14 з плун-жером 9, поворотної втулки 6, нагнітального клапана 17, притиснутого штуцером до гільзи плунжера через ущільнюючу прокладку 16. Положення гільзи 14 відносно корпусу 15 фіксується штифтом 12. У нижній частині гільза і корпус ущільнюються прокладками 10 і 11.
Так само як і у дизелів ЯМЗ, паливні секції насоса плунжерного типу з постійним ходом плунжера. Плунжер приводиться в рух від кулачкового вала насоса, через ролик 2 штовхача, вісь якого кріпиться в сухарі 3. Пружина 7 штовхана у верхній частині упирається в шайбу 8, а через тарілку 5 постійно притискує ролик 2 до кулачка. Штовхач від повороту фіксується сухарем 3, виступ якого входить у паз корпусу насоса.
Початок подачі палива регулюється установкою п'яти 4 певної товщини. При установці п'яти більшої товщини паливо подаватиметься раніше, меншої товщини - пізніше. Щоб змінити кількість палива, що подається до форсунок, плунжер 9повертається відносно гільзи 14 за допомогою рейки 13 насоса, яка з'єднана з поворотною втулкою 6.
Керування подачею палива здійснюється з кабіни водія педаллю, що з'єднана за допомогою тяг і важеля 18 з всережимним регулятором 19 частоти обертання колінчастого вала, що розташований у розвалі паличкового насоса. На кришці регулятора 19 закріплений паливо підкачувальний насос 22 низького тиску і насос 21 ручної підкачки палива.
Рис. 3. Насос високого тиску з V-подібним розташуванням насосних секцій:
1 - корпус; 2 - ролик; 3 - сухар; 4 - п'ята; 5 - тарілка; 6 - поворотна втулка; 7 - пружина; 8 - шайба; 9 - плунжер; 10, 11 - прокладка; 12 - штифт; 13 - рейка; 14 - гільза; ^5 - корпус секції; 16 - прокладка; 17 - нагнітальний клапан; 18 - важіль; 19 - всережимний регулятор;

 
 

Цікаве

Загрузка...