WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Віконні та дверні блоки. Різновиди, конструкції, технічні умови - Реферат

Віконні та дверні блоки. Різновиди, конструкції, технічні умови - Реферат

найбільш поширені два типи: щитові і рам-кові (тахльові).
Для виготовлення дверних полотен використовують суцільні дерев'яні бруски, тахлі та рейки, смуги ДСП. ДВП, фанери, шпону, паперовий запов-нювач та ін.
Щитові двері - це дерев'яна рамка, зібрана із дерев'яних брусків пере-різом (32...34)х(40...60) мм, які з'єднані у кутах металсішми скріпками чи на шипах (шкантах), заповнена матеріалами різної конструкції та личкована з обох боків твердою ДВП чи фанерою, струганим шпоном, паперово-шаруватим декоративним пластиком, плівкою ПВХ, декоративним папером.
Щитові двері легкі, мають добру звукоізоляцію, міцні, формостійкі, гі-гієнічні, зручні в експлуатації. На виготовлення їх витрачається незначна кі-лькість матеріалів, переважно низьких сортів.
Дверна коробка має вигляд рамки, призначеної для кріплення дверних полотен. Дверні коробки бувають з порогом і без нього. Коробку з порогом складають з двох вертикальних і двох горизонтальних брусків, зв'язаних між собою шиповим з'єднанням на клею і нагелями. Коробку без порогу розши-вають знизу монтажною дошкою.
Функціональною частиною будь-яких дверей є полотно, якеперіодично перекриває дверний проріз. Рухомість полотна забезпечується переважно
поворотом навколо вертикальної осі з притвором у четверть коробки або повертанням в обидва боки від площини прорізу. У деяких випадках полотну надається горизонтальне переміщення.
Дерев'яні зовнішні двері для житлових і громадських будівель (ГОСТ24698) залежно від призначення поділяються на вхідні і тамбурні типу Н, службові - типу С, люки і лази - типу П.
Двері типу H роблять щитовими або рамковими (тахльовими).
Двері типів H і С бувають одно- і двопільними, зі заскленими і глухими полотнами, з порогом чи без нього. Щитові двері повинні бути заповнені ка-ліброваними за товщиною рейками. Обшиваючи полотна дверей із зовніш-нього боку профільованими рейками по шару пергаменту чи оцинкованим листовим залізом, використовують для дверей тверду ДВП марки Т-400 чи фанеру марки ФК. Рейки кріплять до полотна шурупами чи цвяхами завдов-жки 40 мм з антикорозійним покриттям.
У нижній частині полотна дверей типу H захищають дерев'яними пла-нками завтовшки 16...19 мм або смугами декоративно паперово-шаруватого пластику завтовшки 1,2...2,5 мм.
Двері склять віконним склом завтовшки 4...5 мм (ГОСТ 1! 1).
Приклад дверей дерев'яних щитових наведено на рис. 5.5.
Дерев'яні внутрішні двері для житлових і громадських будівель залеж-но від конструкцій поділяються на такі типи (ГОСТ 6629): Г - з глухими по-лотнами; О - із заскленими полотнами; К - із заскленими хитними полотнами; У - із суцільним заповненням полотен, підсилені для входів до квартири.
Двері типів Г і О випускають з одно- і двопільними полотнами, з дрібнопорожнистим (решітчастим) заповненням, з порогом або без нього, з наплавом або без наплаву, з обкладками чи без обкладок, з коробкою чи без коробки (рис. 5.6).
Сучасні внутрішні двері щитової конструкції все більше обшиваються плоскими чи тахльовими плитами ДВП фірми Massonite (Centurion) чи лич-куються пластиками (рис. 5.7, 5.8).
Двері щитові із профільованих чи плоских панелей (полотна) виготов-ляються на основі деревноволокнистої плити високої щільності (MDF) під мітацію деревної текстури. Поверхня полотна має тришарове покриття екологічно чистою акриловою емаллю або ламінатами. При виготовленні дверного полотна використовується рамна обв'язка із бездефектних брусків хвойних порід деревини, зрощених за довжиною на мікрошип.
Дверний блок комплектується універсальною дверною коробкою із MDF (деревноволокниста плита середньої щільності). Поверхня коробки по-крита ламінатом або пофарбована. Часто коробка виготовляється із суцільної чи склеєної деревини, що личкується шпоном або ламінатами із цінних порід деревини.
Для житлових і громадських будівель широко використовуються двері рамкової конструкції.
Рамкові двері - складаються з вертикальних, горизонтальних і середніх брусків обв'язки завтовшки 40...52 мм, завширшки до 122 мм. Просвіти між обв'язувальними брусками і поперечними заповнюють щитами-тахлями, склом. Тахлі можуть бути дощатими, фанерними, із ДСП чк ДВП, МДФ,
Дощаті тахлі з'єднують у паз і наплав, коли її з протилежного боку від наплаву обкладають фігурною розкладкою, яку кріплять до брусків шпиль-ками, утопленими в деревину або шурупами впотай. Рамкові двері роблять в більшості випадків вхідними з вулиці у приміщення. Приклад рамкових две-рей зовнішніх за ГОСТ 24698 .
Останнім часом все більшої популярності на ринку столярних виробів здобуває технологія тришарового клеєного брусу, яку з успіхом застосовують при виготовленні дверей рамково-тахльової конструкції. Наприклад, фірма "Корвет" одна із перших розпочала виробництво серійних дверей із євро брусу.
Зовнішні тахльові двері, характерною особливістю яких є вбудовані та-хлі, виготовляються із кращих сортів тришарового клеєного брусу. Матеріа-лом для брусу є витримана, атмосферно підсушена деревина, дошка з якої проходить поглиблене сушіння, що дає змогу уникнути тріщин. Для склею-вання брусу використовуються сучасні клейові матеріали, серед яких ПВА-клеї. Пінопласт, який використовується між тахлями цих дверей, є запорукою високоякісних тепло- та звукоізоляційних властивостей, а протизламна мета-лева пластина захистить від зломлювання. Ущільнювач, встановлений на по-лотно та коробку, попередить ушкодження деревини та виникнення шумів при відчиненні-зачиненні. Посилені анодовані завіси (регулюючі), протизйомні планки, а також рігельний замок здатні ефективно попередити несанкць онований доступ у помешкання.
Конструкція внутрішніх тахльових дверей (40 мм) аналогічна до зов-нішніх, але не передбачає утеплювача та протизламної пластини. Шпон, яким покривається клеєний брус, не лише зміцнює конструкцію, а й покращує зовнішній вигляд. Лакофарбові матеріали на водній основі, стійкі до ультрафіолетового випромінювання, забезпечують екологічну чистоту та безпеку споживачів.
Для спорудження сучасних будівель виготовляють двері підвищеної якості, оздоблені чи виготовлені із деревини твердих та цінних порід і опоря-джені для зберігання текстури світлими лаками.
Все більшої популярності набувають сьогодні двері рамково-тахльової конструкції як для житлових, так і громадських будинків.

 
 

Цікаве

Загрузка...