WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація роботи товарних касирів та таксувальників на залізній дорозі - Курсова робота

Організація роботи товарних касирів та таксувальників на залізній дорозі - Курсова робота


Курсова робота
Організація роботи товарних касирів та таксувальників на залізній дорозі
ПЛАН
І. ВСТУП
Залізничний транспорт в сучасному світі
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1.Призначення товарних контор
2. Основні права й обов'язки товарного касира й таксувальника
3. Технологічний процес роботи товарної контори
4. Оснащення товарних контор
III ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Вимоги охорони праці для товарного касира.
IV. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
ВСТУП
Залізничний транспорт в сучасному світі
Розвиток незалежної України вимагає безперервного нарощування обсягу перевезень вантажів. Для рішення цих завдань передбачається розвиток мережі залізниць шляхом будівництва нових залізничних ліній, других колій, автоблокувань, диспетчерської й електричної централізації, електрифікації найбільш вантажонапружених напрямків, будівництва нових і реконструкції існуючих станцій і вузлів. Однак обсяг перевезень повинен рости в основному за рахунок підвищення продуктивності праці, тобто за рахунок інтенсифікації суспільного виробництва. Основою такої інтенсифікації є проведення заходів щодо прискорення науково-технічного прогресу й удосконалюванню керування виробництвом.
Основними напрямками подальшого науково-технічного прогресу на транспорті є розробка й впровадження в експлуатацію:
вантажних електровозів і тепловозів підвищеної потужності, обладнаних пристроями рекуперативного гальмування, а також нових маневрових тепловозів;
великовантажних (вантажопідйомністю до 125 т) і спеціалізованих вантажних вагонів з підвищеним навантаженням на погонний метр колії (у тому числі за рахунок використання габариту "Т") з візками й гальмами, розрахованими на швидкість більше 100 км/год, що забезпечують збільшення провізної спроможності залізниць за рахунок підвищення маси й швидкості руху поїздів;
нових конструкцій верхньої будови колії, що забезпечують пропуск зростаючих вантажопотоків, збільшення швидкостей руху поїздів, погонних й осьових навантажень на колію; високопродуктивних колійних машин, що дозволяють підвищити рівень комплексної механізації робіт з ремонту й поточного утримання колії, збільшити вироблення в надавані вікна;
більше зроблених пристроїв диспетчерської й електричної централізації, автоблокування, автоматичної локомотивної сигналізації й авторегулювання, дротового і радіозв'язку;
автоматизованої системи керування залізничним транспортом на базі серійних електронних обчислювальних машин п'ятого покоління, розвиток мережі передачі даних про дислокацію й пересування вантажів вагонів, локомотивів і поїздів, нових засобів комплексної механізації з автоматичним і програмним керуванням на великих вантажних дворах і контейнерних пунктах.
Велика увага буде приділено підвищенню потужності й маневреності сортувальних і вузлових станцій, розвитку вагонного, локомотивного, й вантажного господарства, а також заводської бази з ремонту вагонів і локомотивів.
Значно поповниться парк рухомого состава. При цьому промисловість буде поставляти залізницям локомотиви й вагони з більш високими техніко-економічними показниками.
Будуть будуватися вантажні вагони із суцільнометалевими кузовами й на роликових підшипниках, у тому числі восьмиосні піввагони вантажопідйомністю 125 т, цистерни вантажопідйомністю 120 т.
Широка спеціалізація вантажних вагонів дозволить збільшити рівень комплексної механізації вантажо-вивантажувальних робіт і підвищити схоронність перевезених вантажів.
Прискорення обороту вантажного вагона й у сучасних умовах залишається найважливішим резервом підвищення ефективності використання транспортних засобів. Основний приріст перевезень на залізницях повинен відбуватися за рахунок підвищення продуктивності праці й використання внутрішніх резервів: подальшого поліпшення експлуатаційної роботи, інтенсифікації використання вагонів, прискорення їхнього обороту.
Оборот вагонів, як комплексний показник відображає результати діяльності всіх служб. Працівники кожної служби підрозділів повинні прагнути прискорювати доставку вантажів для безперебійного й своєчасного задоволення потреб народного господарства.
Більша роль у виконанні поставленого завдання по прискоренню обороту вагонів належить фахівцям і вченим транспорту. Не менш важливими є заходи, спрямовані на вдосконалення планування й керування перевізним процесом.
?
ОСНОВНА ЧАСТИНА
Призначення товарних контор
У товарних конторах виконують операції, пов'язані з документальним оформленням перевезень що відправляють і вантажів, що прибувають, визначають розміри належних платежів і провадять розрахунки по платежах з відправниками й одержувачами вантажів, не охопленими системою централізованих розрахунків, контролюють виконання плану перевезень, а також складають станційну звітність по встановлених формах. Крім того, на товарні контори покладено обов'язки інформування одержувачів про прибуття вантажів. Територіальне товарну контору розташовують, як правило, при в'їзді на вантажний двір для зручності обслуговування відправників й одержувачів вантажів.
Товарна контора великої вантажної станції повинна мати операційний зал для відправників й одержувачів вантажів, робочі приміщення для товарних касирів, таксувальників, комерційних агентів, кімнати для працівників інформаційного бюро, актове - пошукові групи, транспортно-експедиційного обслуговування й архіву.
В операційному залі вивішують основні правила прийому й видачі вантажів, правила заповнення перевізних документів, оголошення про заборони й обмеження навантаження вантажів в окремі пункти або напрямки, про відкриття й припинення прийому вантажів, перевезені у змішаних залізнично-водних повідомленнях, і т.д. Робоче місце товарного касира й таксувальника обладнується поворотним стільцем, зв'язком з підрозділами станції столом , лічильно-підсумовуючими й фактурними машинами, ЕОМ, пристроями для штемпелювання й нумерації документів. На робочому місці товарного касира повинні бути керівні документи, тарифні керівництва, підсобні таблиці й матеріали.
Час роботи товарної контори встановлюють із урахуванням найкращого обслуговування відправників й одержувачів вантажів, а також вантажних станціях товарні контори працюють цілодобово. На невеликих станціях, де по місцевих умовах цілодобова робота не викликається необхідністю, товарна контора може працювати в одну або дві зміни.
Із впровадженням на залізницях централізованих розрахунків за перевезення вантажів на залізницях організовані розрахункові (вузлові) товарні контори (РТК, УРТК), які обслуговують станції великих залізничних вузлів, відділень й у ряді випадків декількох відділень доріг. РТК контролюють правильність оформлення перевізних й інших документів, розраховуються через банк із підприємствами, організаціями й установами за перевезення й інші послуги, забезпечують повноту надходження доходів від перевезень, враховують витрату бланків перевізних документів по станціях,представляють звіти на фабрики механізованого розрахунку й у фінансову службу дороги.
До складу РТК входять групи обробки документів по відправленню, видачі вантажів, додаткових зборах,

 
 

Цікаве

Загрузка...