WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Поточний ремонт карбюраторів - Реферат

Поточний ремонт карбюраторів - Реферат

із трійником 7. До трійника через кран 8 підводиться вакуум. Вільний кінець трійника сполучений із корпусом 6, куди вкручується випробовуваний вузол голчастого клапана 4. Місця з'єднань мають бути герметичні, між корпусом клапана 4 і корпусом 6 установки має бути ущільнювальна прокладка.
Перемістивши поршень 9 і створивши вакуум 1000...1100 мм вод. ст. від рівня води в бачку 1, закривають кран 7 і перевіряють герметичність клапана.
Припустимий розмір падіння водяного стовпа за 30 с повинен бути не більше 10 мм за шкалою 3. У клапанах із суцільнометалевою конструкцією для одержання герметичності припускається притирання голки до сідла. Якщо цим засобом герметичність не досягається, вузол голчастого клапана необхідно замінити. На деяких карбюраторах у клапанах подачі палива в якості елемента ущільнення застосовується гумова шайба. У цих клапанах притирання голки категорично забороняється, тому що це може призвести до повної втрати працездатності клапана.
Номінальна пропускна спроможність різноманітних дозувальних елементів карбюратора і їхні характеристики
Діаметрдифузора, мм:
малого............................................................................................................8,5
великого.......................................................................................................28,0
Діаметр, мм:
змішувальних камер......................................................................................36,0
повітряної горловини.....................................................................................60,0
Пропускна спроможність жиклерів, см3/хв:
головного паливного ................................................................................... 290±4
клапана економайзера................................................................................. 205±4
паливного холостого ходу........................................................................... 68±1,5
Діаметр жиклера, мм:
повітряного головної системи, що дозує 2,2+0-06
повітряної системи холодного повітря ........................... 2+0,06
паливного повної потужності....................................................................... 2,5+0'06
Відстань між краєм дросельної заслінки і стінкою
змішувальної камери в момент відкриття клапана
економайзера з механічним приводом, мм................................................. 11±0,5
Установку клапана на верхньому корпусі карбюратора перевіряють за допомогою шаблона. Відстань від верхньої точки сфери стрижня голчастого клапана до площини верхнього корпуса карбюратора повинна дорівнювати 13,5...13,8 мм, а для клапанів з ущільнювальним гумовим елементом - 14,2...14,5 мм. У разі потреби установка клапана регулюється прокладками.
Перевірка пропускної спроможності дозувальних елементів карбюратора. На рис. 9.10 показана одна з можливих схем приладу для перевірки пропускної спроможності дозувальних елементів (жиклерів, форсунок) шляхом виміру витрати води.
Пропускну спроможність дозувальних елементів перевіряють при температурі 19...21 °С и напорі 1000 ± 2 мм вод. ст. Номінальні значення наведені в таблиці.
Для нормальної роботи карбюратора необхідно також перевірити герметичність клапана економайзера з механічним приводом; перевірку можна проводити на установці, схема якої показана на рис. 9.11.
Складання карбюратора роблять у послідовності, зворотній розбиранню, закріплюючи вузли і деталі інструментом, застосовуваним при розбиранні.
Необхідно стежити за тим, щоб при складанні не було зависання або заклинювання клапана економайзера, прискорюючого насоса, повітряної і дросельних заслінок.
Під час і після складання необхідно також робити деякі перевірки і регулювання.
Перевірка і регулювання моменту відкриття клапана економайзера. Установивши привід прискорюючого насоса, треба перевірити і за необхідності відрегулювати момент відкриття клапана економайзера з механічним приводом. Відстань між крайкою дросельної заслінки і стінкою змішувальної камери в момент відкриття клапана економайзера повинна бути 11±0,5 мм. Зазначену відстань можна заміряти шаблоном або універсальним вимірювальним інструментом. Якщо є відхилення від зазначеного розміру, треба зробити регулювання за допомогою гайки на штовхачі. Обертаючи цю гайку, змінюють момент відкриття клапана. Після закінчення регулювання гайку варто обжати.
Для перевірки і регулювання рівня палива в зібраному карбюраторі його треба встановити на плоскій поверхні, відхилення якої від горизонтальності не повинне перевищувати 0,5°. До вхідного отвору підводиться паливо, і після заповнення ним карбюратора тиск повинен бути в межах 0,025+0'003 МПа (0,25 кгс/см2). Пробка контролю рівня палива має бути вивернута, і через отвір під нею повинен бути значний сталий рівень палива (кут зору при цьому байдужий). Після установлення видимого рівня палива він не повинен зрости протягом наступних ЗО с настільки, щоб виникло витікання палива через край отвору під пробку контролю рівня. У випадках, коли рівень, що встановився, нижчий, ніж необхідно, і його не видно через отвір або паливо витікає з отвору, необхідно в останньому випадку переконатися в герметичності клапана подачі палива (див. рис. 9.11), а потім домогтися рекомендованого рівня за допомогою установки регулювальних прокладок під клапан або підгинанням важільця поплавка.
Перевірка в зібраному карбюраторі механізму прискорюючого насоса. Після контролю рівня палива варто перевірити роботу прискорюючого насо-са, який повинен забезпечувати подачу 15...20 см3 за 10 повних ходок порш-ня при режимі 20 коливань за хвилину. Качати важіль дросельних заслінок треба від повністю закритого до повністю відкритого їхнього положення, при цьому гвинт кількості суміші повинен бути максимально вивернутий.

 
 

Цікаве

Загрузка...