WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія виготовлення убудованих меблів - Реферат

Технологія виготовлення убудованих меблів - Реферат

антресольний двопільний блок, 3 - однопольный шафової блок, 4 - двопільний шафової блок, 5 - металева скріпка, 6 - заповнення з ламаних смужок, 7 - заповнення серединки спіралями, 8 - заповнення серединки з ґрат твердих деервостружкових плит, 9 - брусок під замок, ручку-завертку, Ш - заповнення серединки брусками, II -облицювання з твердих деервостружкових плит, 12 - планка, 13 - дерев'яна обкладка, 14 - хлорвініловий профіль.
Полки для шаф роблять з фанери товщиною 10...12 мм чи з деервостружкової плити товщиною 16...І 9 мм, видиму крайку облицьовують дерев'яною рейкою; штанги для навішення одягу - з деревини твердих порід.
Антресольні блоки по конструкції аналогічні дверним (шафовим). У будинках 1-го класу шафи обробляють шпоною з деревини коштовних чи порід текстурним папером.
Елементи і деталі убудованих шаф і антресолей для житлових будинків повинні відповідати вимогам ДСТ 26138-84.
2.3. Виготовлення вбудованих меблів.
Убудовані шафи, антресолі складаються з дверних і антресольних блоків, бічних і проміжних стінок, плінтуса, лиштви, монтажного бруса.
Дверні й антресольні блоки (щитові) виготовляють по технологічному процесі, аналогічному виготовленню дверей щитової конструкції.
Полотнина дверей шафи, антресолі обкладають у паз і гребінь дерев'яними обкладками, полівінілхлоридним чи профілем облицьовують кромочним пластиком. Кріплять обкладки на клеї.
При виготовленні дверей шаф із деревостружкових плити останню розкроюють на круглопильних верстатах, після чого на крайках на фрезерному верстаті вибирають паз для кріплення обкладок. Обкладки кріплять у складальних чи верстатах хомутах. Після витримки, необхідної для схоплювання клеячи, площини щитів дверей шліфують на трициліндровому шліфувальному верстаті. Двері можуть бути покриті шпоною з деревини коштовних чи порід обклеєні полівінілхлоридної плівкою, бічну щит-стінку роблять із древесностружечной плити й облицьовують шпоною з деревини коштовних порід або покривають полівінілхлоридной плівкою.
Проміжну стінку виготовляють із двох твердих деревостружкових плит, склеєних між собою сітчастими сторонами усередину. Після склеювання необхідно витримати плити протягом доби покладеними в стопи в цеху при температурі 18...20 °С и відносної вологості повітря 60 %, після чого їх обпилюють по периметрі, а потім крайки щоб уникнути зволоження покривають (до фарбування) оліфою. Переставні полки довжиною до 800 мм роблять з фанери, а довжиною більш 800 мм - із деервостружкової плити, зовнішню крайку якої облицьовують дерев'яною обкладкою.
Розкроюють плити, фанеру для полиць на круглопильному верстаті, куточки випилюють по чи розмітці шаблону на стрічково-пильному верстаті. Поверхня полиць шліфують на шліфувальному верстаті.
Елементи шаф, оброблені деревиною коштовних порід, покривають лаком, а необроблені офарблюють чи нітроемаллю олійною фарбою.
Для запобігання при транспортуванні від псування елементи шафи упаковують попарно лицьовими поверхнями Друг до друга, прокладаючи між ними папір. Зберігають елементи шаф у горизонтальному положенні в сухих складах, а перевозять у чи контейнерах критих вагонах.
На будівництво шафи поставляють комплектно з приладами, покладеними в окрему тару.
3.ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
Кожен знову надходить робітник може бути допущений до роботи лише після навчання і проведення інструктажу з техніки безпеки. Інструктажі підрозділяють на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний.
Вступний інструктаж перед допуском до роботи проводить інженер по техніці безпеки з кожним знову надходить робітником шляхом бесіди і показу наочних приладдя. Первинний на робочому місці, повторний позаплановий і поточний інструктажі проводить безпосередній керівник робіт. Первинний інструктаж проводять на робочому місці з усіма знову прийнятими робітниками шляхом показу безпечних прийомів і методів роботи. Повторний інструктаж проводять з метою підвищення рівня знань працюючих, а позаплановий - при зміні правил по охороні праці і зміні технологічного процесу.
При інструктажі робітник довідається правила поведінки на території, основні причини, що викликають травматизм (несправність устаткування, інструмента, електромережі і т.п., неправильні прийоми роботи); знайомиться з правилами поведінки в зоні робіт кранами, лебідками, автотранспорту і при погрузочно-розгрузочних роботах. Про проведення первинного на робочому місці, повторного і позапланового інструктажів працівник, що проводив інструктаж, робить запис у журналі реєстрації інструктажу на робочому місці з обов'язковим підписом інструктивного і що інструктує.
На робочому місці інструктаж проводить чи майстер виконавець робіт, докладно пояснює безпечні прийоми роботи, огороджувальну техніку, розповідає про електробезпечність, порядок змісту робочого місця, пристрої механізмів, правилах пуску, зупинки і змазування верстатів.
Техніка безпеки на будівництві. Дерев'яні конструкції, як правило, виготовляють на підприємствах будіндустрії, однак найчастіше на будплощадки приходиться виконувати ряд операцій із застосуванням ручного і механізованого інструмента, а іноді і деревообробних верстатів. Через цього велику роль для безпечної роботи грає правильна організація робочих місць. Робоче місце столяра, зайнятого обробкою деревини, обладнається верстатом і необхідним інструментом і пристосуваннями.
Верстат міцно закріплюють на робочому місці, а інструмент розташовують так, щоб їм легко і зручно було користатися. Пиломатеріали, заготівлі розміщають поблизу від верстата, для того щоб робітник не затрачав значних зусиль і рухів на їхню доставку до місця роботи.
Особлива увага варто звертати на правильне використання механізованого інструмента. Рукоятки ручного інструмента (молотків, пилок, стамесок і ін.) повинні бути ретельно і добре закріплені, а їхня поверхня повинна бути гладкої, без вибоїв і сколовши.
Переносити вантажі на носилках допускається по рівному місцеві на відстань не більш 50 м, а переносити їх по чи сход драбинам не можна. На місцях навантаження і вивантаження лісоматеріалів повинні бути пристосування, що виключають розвал лісоматеріалів.
Техніка безпеки й організація робочих місць при монтажі дерев'яних конструкцій. Дерев'яні конструкції в проектне положення піднімають стропами, для чого їх прикріплюють до конструкцій, а потім підвішують до гака піднімального механізму.
Стропують елементи і конструкції по заздалегідь затверджених схемах з урахуванням міцності і стійкості конструкцій, що піднімаються. До місця установки їх подають у положенні, близькому до проектного.
Щоб уникнути розгойдування

 
 

Цікаве

Загрузка...