WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія виготовлення убудованих меблів - Реферат

Технологія виготовлення убудованих меблів - Реферат


Реферат на тему:
Технологія виготовлення убудованих меблів
ПЛАН
1. Вступ
2. Технологічна частина
Опис виробу конструкція і матеріали.
Загальний вигляд рис. 1.
Виготовлення вбудованих меблів.
3. Заходи з охорони праці.
1.ВСТУП
Деревина як матеріал застосовується у всіх галузях народного господарства, причому значна кількість деревини використовується в будівництві. Завдяки своїм якостям - порівняно високої механічної міцності, малій теплопровідності, невеликій щільності, легкості обробки, стійкості до впливу .кислот, солей, олій - деревину широко використовують для виготовлення несучих і елементів будинків, що обгороджують, і споруджень, ферм, арок, балок, прогонів, крокв, стійок, панелей, лаг, підлог, вікон, дверей і ін.
Великий розвиток одержують дерев'яні клеєні конструкції, використання яких доцільно у всіх видах будівництва й у першу чергу в сільськогосподарських будівлях у виді арок, прогонів, а також при спорудженні підприємств із хімічно агресивним середовищем. Застосування клеєних конструкцій дозволяє використовувати маломірні відходи деревини шляхом їхнього склеювання в елементи будівельних конструкцій. При використанні деревини в будівництві потрібно забезпечити раціональне використання її шляхом правильного розкрою і максимального використання відходів.
Перебудова керування народним господарством передбачає надання підприємствам і організаціям більш повне і самостійне рішення питань виробництва, перехід на самофінансування і госпрозрахунок, випуск більш якісної і рентабельної продукції. Уведений з 1 січня 1987 р. у дію "Закон про державне підприємство (об'єднанні)" узаконив права й обов'язки виробничих колективів, розширив можливості участі трудових колективів у керуванні підприємствами й об'єднаннями, у рішенні державних і суспільних справ.
У нашій країні у величезних масштабах ведеться житлове будівництво з метою забезпечення кожної родини до 2000 р. окремою чи квартирою житловим будинком. Для виконання цієї задачі в комплексі із соціально-культурним будівництвом намічене повне забезпечення виробництва будівельними матами-ріалами і виробами.
Підготовка столярів, тесль і паркетників здійснюється в професійно-технічних училищах, а також безпосередньо на підприємствах.
У постанові лютневого (1988 р.) відзначається, що найважливішою умовою прискорення соціально-економічного розвитку є забезпечення високої якості професійної і загальноосвітньої підготовки робочих кадрів, ріст політичної і цивільної свідомості молодого покоління робітничого клас.
Постановою намічений подальший розвиток професійно-технічних училищ при базових підприємствах, а також міжгалузевих спеціалізованих училищ для підготовки робітників у них по складних і інтегрованих професіях, посилення державного контролю за якістю підготовки робочих кадрів у всіх формах професійного навчання.
Рішеннями передбачений подальший розвиток механізації будівництва, зниження рівня ручної праці, поліпшення використання будівельної техніки, застосування високопродуктивного інструмента і машин, поліпшення організації будівельного процесу, що дозволить підвищити продуктивність праці. Вирішальне умова подальшого розвитку будівельного комплексу - підвищення продуктивності праці, заснована на прискоренні науково-технічного прогресу.
В даний час при виконанні столярно-будівельних робіт застосовується ручний механізований інструмент, розроблені і впроваджені для кожного виду робіт нормокомплекти машин і інструментів, а також комплекти прогресивного інструмента для основних професій будівельного виробництва, розташовувані в ручній валізці для столяра будівельного, теслі, паркетника й ін.
Столярно-будівельні деталі і вироби виготовляють на дерев-обробних підприємствах потоковим способом із застосуванням напівавтоматичних і автоматичних ліній. На будівельні майданчики столярні вироби, фрезеровані деталі, елементи паркетних підлог, ферми, напівферми, балки й інші надходять у готовому виді. Віконні і дверні блоки поставляють на будівництва з навішаними стулками, фрамугами і полотнинами, пофарбованими і заскленими, завдяки чому роботи з заповнення прорізів значно спрощуються і зводяться до установки готових віконних і дверних блоків. Ферми, арки, елементи даху також надходять на будівництва в зібраному чи виді у виді окремих елементів (напівферми й ін.).
2. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА
2.1. Опис виробу конструкція і матеріали.
До убудованих меблів відносяться убудовані й антресольні шафи. Їх встановлюють у житлових і суспільних будинках у спеціально відведених місцях: нішах і коридорах, використовуючи як задній полик, бічних стінок і кришок внутрішні стіни будинку.
У житлових будинках застосовують збірні убудовані меблі з уніфікованими елементами щитової і каркасної конструкції.
На будівництво убудовані меблі надходять у виді окремих елементів, готових до монтажу. Для додання меблів красивого зовнішнього вигляду її облицьовують різними матеріалами: шпоною з деревини коштовних порід, покриваючи потім світлим лаком; твердими деревоволокнистики чи плитами фанерою, попередньо облицьованими текстурним папером з імітацією під деревину коштовних порід; емалями, що гармоніюють по кольорі , з обробкою приміщення.
Дверні блоки шаф і антресолей бувають одно- і двопільними. Над дверними прохідними прорізами встановлюють двопільні антресолі. Ширина антресольних блоків повинна відповідати ширині дверних блоків, над якими вони розташовуються.
Блок шафових дверей складаються з коробки і полотнини. Коробці роблять з деревини хвойних порід. Полотнини дверних шаф і антресолей, бічні стінки виготовляють із щитів із суцільним чи дрібнопустих заповненням, чи з деервостружкових плит товщиною 16 чи 19 мм, чи з ламинованної деервостружкових плити. Для виготовлення щитів застосовують деервостружкові плити марок Т чи ТС чи фанеру марки СК не нижче сорту . Як заповнювач полотнин дверок використовують У дерев'яні бруски (рейки), смужки чи фанери твердої ДВП (деервостружкових плити), спіральні чи стружки паперові стільники (мал. 1). Видимі крайки полотнин дверок, бічних чи стінок інших деталей облицьовують струганою шпоною, кромочним пластиком, поливінілхлоридним чи профілем обкладками з деревини листяних порід, тонізованими під колір поверхні виробу.
2.2. Загальний вигляд
Рис. 1. Елементи убудованих меблів:
а - однопольна шафові дверка, б - двопільні шафові двері, у - антресольні двері (розріз), м - шафові двері (розріз), д - обкладка, е - дерев'яна обкладка дверей, ж - обкладка двері хлорвініловим профілем; / - антресольний однопольный блок, 2 -

 
 

Цікаве

Загрузка...