WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологічні процеси електрофізичної та електрохімічної обробки - Реферат

Технологічні процеси електрофізичної та електрохімічної обробки - Реферат

ультразвука, анодно-механічна обробка грузлих металів із чистотою до 016…008, электроалмазное шліфування твердого сплаву й ін.
Приклади розмірних електротехнологічних процесів.
Шліфування валків, торців щільникових конструкцій. Чернове шліфування канавок і плоских складних фігур, бурових твердосплавних ножів і фрез. Виготовлення дрібних сит із важкооброблюваних матеріалів. Виготовлення щілин шириною 50-100 мкм, променевих фігурних фільєр - формувачів капронових ниток, канавок на головках бурових машин. Нарізування різьблення у важко оброблюваних деталях. Обробка глибоких отворів. Виготовлення діамантових волок для кабельної промисловості. Виготовлення хімічно стійких підшипників із термокорунда. Шліфування твердосплавних опорних ножів для бесцентрового шліфування. Виготовлення ущільнювачів із твердого сплаву. Виготовлення твердосплавних підшипників. Калібрування шліцевих кілець і зубчастих коліс. Зняття задирок із зубчастих коліс. Обробка криволінійних отворів. Виготовлення магнітних муфт із ферритів, шрифтів поліграфічних машин. Таврування і гравіювання деталей масового виробництва. Разрізка вольфрамових прутків на контакти, нікелевих труб, тонкостінних труб без задирок, високолегованих сталей у заготівельних цехах. Обчищення поковок від окалини. Обробка гребних гвинтів. Зачищення траків після лиття. Галтовка дрібних приладових деталей. Опиловка куль із легованих сталей. Одержання порошків із металів
Виготовлення отворів у шкалах із скла, фігурних деталей із скла, кварцових резонаторів і інших радіодеталей із п?єзокераміки. Трепанація напівпровідникових шайб. Розрізка монокристалів, заготовок із напівпровідників. Різання й обробка діамантів. Розрізка заготовок із чистих металів і спеціальних сплавів. Розрізка тонкостінних труб без задирок. Нарізка радіаторів. Виготовлення підшипників із рубіна. Шліфування мініатюрних підшипників, кераміки, напівпровідників, ферритів. Виготовлення ліній затримки, мідних і вольфрамових сіток для електровакуумних приладів, резонаторних камер магнетронів, дрібних отворів (10-50 мкм), сит, прецизійних кондукторів, щілин шириною 20-100 мкм.. Калібрування ферритовых хвилеводів. Виготовлення мініатюрних ферритових кілець для лічильно-вирішальних машин. Вирізка магнітних кілець діаметром від 1 до 4 мм. Кругле точіння ферритових деталей. Свердління отворів у магнієвих сплавах. Розточування отворів у магнітних якорях електродвигунів. Виготовлення монолітних роторів електродвигунів, прецизійних сельсинів. Зняття грата з роторів електродвигунів. Калібрування пазів у роторах електродвигунів. Розрізка плат друкарських схем із гетинакса, металевих фігурних мембран високої точності. Одержання тонких голок і гострих лез. Полірування алюмінієвих хвилеводів, металевих дзеркал. Виготовлення ювелірних виробів із каменю, камертонів із спеціальних сплавів.
Виготовлення твердосплавних штампів, прес-форм і форм для лиття. Розточування твердосплавних фільєр. Шліфування твердосплавних дискових ножниць, різців, калібрів, центрів. Виготовлення твердосплавних зубних бурів, разміточних олівців, плит для накатки монет. Профілювання фасонних твердосплавних різців, фрез. Заточка твердосплавних фрез і різців. Обробка "розвалу" у штампах. Виготовлення сталевих кувальних штампів, прес-форм. Координатне розточування отворів у загартованих сталях. Добування зламаних свердл і метчиків. Виготовлення накатних роликів із твердого сплаву, різців із термокорунда
2. ЕЛЕКТРОЕРОЗІЙНА ОБРОБКА МЕТАЛІВ
Електроерозійний метод заснований на фізичному явищі, при якому один або обидва електроди під дією електричного імпульсного розряду , що відбувається між ними , руйнуються і на їхній поверхні утворяться лунки (рис. 1). Причина появи лунок - локальний нагрів електродів до дуже високої температури. При повторенні імпульсів, що проходять у різних крапках інструмента, останній впроваджується в заготовку, створюючи заглиблення, що є відбитком поверхні і контуру інструмента.
Електричний розряд - висококонцентрований в просторі і в часі імпульс електричної енергії, що перетворюється між електродом-інструментом і електродом-заготовкою в теплову. При цьому в коналі розряду відбувається нагрів, розплавлення і випаровування матеріалу з локальних поверхонь електрродів, іонізація и розклад робочої рідини.
Рис.1. Схема електроерозійної обробки
1 - генератор імпульсів; 2 - заготовка; 3 - електрод-інструмент;
4 - зона плавлення металу; 5 - електроерозійна лунка; 6 - плазмовий рохзрядний канал;
7 - газовий пузир; 8 - робоча рідина.
Основні різновиди електроерозійної обробки: електроіскрова електроімпульсна і високочастотна електроіскрова.
Інтенсивність процесу ерозії визначається в основному тепло фізичними параметрами матеріалів електродів (температурою, теплотою плавлення і випару, теплоємністю і теплопровідністю), електричними параметрами імпульсів струму (енергією, тривалістю, амплітудою, частотою проходження) і властивостями міжелектродного середовища (електропровідністю, плинністю, насиченістю газами і парами, в'язкістю).
Процес ерозії значно інтенсифікується в рідкому середовищі і має, як правило, яскраво відображений полярний ефект, внаслідок якого один електрод (інструмент) зношується менше іншого (деталі). Метал , що викидається з ерозійної лунки , застигає в рідкому середовищі у виді дрібнодисперсованих гранул.
2.1. ЕЛЕКТРОІСКРОВА ОБРОБКА МЕТАЛІВ
Сутність методу. При зближенні двох електродів (рис.2) і підключенні до них напруги, достатнього для пробою міжелектродного проміжку , що утворився, виникає електричний розряд у вигляді вузького провідного каналу (стовпа) із температурою, яка вимірюється тисячами і десятками тисяч градусів, На підстави цього каналу спостерігається руйнування (оплавлення, випар, виривання, т.п.) матеріалу електродів.При зануренні електродів у яку-небудь діелектричну рідину інтенсивність розряду і відповідно ступінь ерозії електродів різко зростають. У залежності від тривалості розряду змінюється глибина поширення тепла в об'ємі електродів і характер їх руйнування.
Рис. 2. Схема виникнення розряду в міжелектродному проміжку.
При більш тривалих розрядах (10-3 сек. і вище), а особливо при беззупинному ("дуговому") розряді, оброблюваний матеріал встигає розігріватися далеко за межі оброблюваної ділянки.
Якщо поверхня одного з електродів Е1 (рис. 3) менше іншого Е2, топід дією численних беззупинно повторюваних іскрових розрядів відбувається руйнування останнього в межах ділянки, точно меншого електрода, що відтворює форму
Рис. 3. Відтворення форми катодного електрода на анодному
Якщо розряд відноситься до типу дугового, точного відтворення форми одного електрода на іншому не відбудеться. Нагрівання й оплавлення поверхні буде загальним.
Виникнення, розвиток і протікання імпульсного розряду між електродами відбувається за дуже короткий проміжок часу. Розряд виникає в результаті іонізації проміжку напругою, підведеною до електродів. Під впливом електричного поля на ділянках найбільш інтенсивної іонізації порушується електрична міцність середовища і відбувається електричний пробій проміжку між електродами. По виниклому каналу провідності ланцюг замикається.
Канал розряду звичайно утвориться між двома виступами на електродах, що лежать на найкоротшій, один від іншого, відстані. У процесі розряду канал заповнений сильно іонізованими парами металу, і в ньому виникають значні ударні тиски. Висока температура плавить і випаровує метал у місцях додатку розряду. Краплі розплавленого металу в результаті динамічних

 
 

Цікаве

Загрузка...