WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологічні процеси електрофізичної та електрохімічної обробки - Реферат

Технологічні процеси електрофізичної та електрохімічної обробки - Реферат


Реферат на тему:
Технологічні процеси електрофізичної та електрохімічної обробки
?
ПЛАН
Класифікація і особливості електрофізичних і електрофізичних методів обробки.
Електроерозійна обробка металів
Електроіскрова обробка.
Електроімпульсна обробка.
Високочастотна електроерозійна обробка.
Анодно-механічна обробка.
Електрохімічна обробка металів. Особливості. Електроліти. Приклади.
Ультразвукова обробка
Плазмова обробка.
Лазерна обробка.
Електронно-променева обробка.
1. Класифікація і особливості електрофізичних та електрохімічних методів обробки
Під загальною назвою електрофізичні та електрохімічні методи обробки матеріалів об'єднані: електрохімічні, электро-хіміко- механічні (анодно-механічні), электроэрозійні, электрогідравлічні, електронно-променеві, плазменні, ультразвукові світлопроменеві і ряд інших методів (див. загальну класифікаційну схему), які відрізняються від механічної обробки різанням або тиском використання в ролі обробного інструмента електричної енергії або специфічних фізичних явищ, створюваних цією енергією.
Таблиця 1
Класифікація електрофізичних та електрохімічних методів обробки
№ п/п Методи обробки Точність обробки (квалітет) Шорсткість обробки , мкм
1 Електрофізичні Ерозійна Електроіскрова 10-6 25-0.1
Електроімпульсна 12-5 5-1.6
Електроконтактна 11-10 5-0.4
Анодно-механічна 10-6 1.6-0.025
Ультразвукова 9-6 1.6-0.025
Плазмова - -
Лазерна 11-10 2.5-0.32
Електронно-променева 10-9 3.2-0.4
2 Електрохімічні Розмірна 11-9 3.2-0.4
Полірування 9-6 0.4-0.02
Анодно-гідравлічна 10-8 5-0.8
3 Комбіновані Електоерозійнохімічна 10-7 3.2-0.4
Абразивно-електрохімічна 10-6 1.6-0.02
Методи так званої электротехнології характеризуються рядом особливостей, що вигідно відрізняють їх від інших методів обробки матеріалів.
1. Практична незалежність швидкості, якості і продуктивності обробки від фізико-механічних властивостей оброблюваних матеріалів. Можливість обробки матеріалів із будь-якими механічними властивостями без прикладання значних механічних зусиль.
Тому що знімання матеріалу при нових видах обробки ( за винятком ультразвукової) відбувається не шляхом механічного впливу, то цілком очевидна причина незалежності зазначених параметрів процесу від механічних характеристик оброблюваного матеріалу. Наприклад, при электроэрозійній обробці під дією джерела тепла з температурою біля 10 000°С будь-який метал або електропровідний сплав плавиться і випаровується. При електрохімічному процесі розчинення поверхні оброблюваної деталі також не залежить від її механічних характеристик.
Це не виходить, однак, що обробка електрофізичними й електрохімічними методами різних матеріалів відбувається однаково. Але на продуктивність цих методів впливають уже не механічні, а фізичні і хімічні властивості матеріалів, наприклад теплопровідність при электроэрозійній обробці або валентність при електрохімічній.
Можливість обробки важкооброблюваних матеріалів, що останнім часом зявились у промисловості - одне з найбільш важливих переваг електрофізичних і електрохімічних методів.
2. Відсутність необхідності в спеціальних інструментах або абразивах більш твердих, ніж оброблюваний матеріал.
При електрофізичних і електрохімічних методах тиск інструмента на оброблювану деталь практично відсутній або він дуже незначний. У більшості процесів обробки наявність зазора між електродом-інструментом і оброблюваною деталлю є обов'язковою умовою. І тільки в деяких операціях ультразвуковій обробці інструмент робить помітний тиск на оброблювану деталь. При променевих же методах обробки інструмент, у прямому понятті цього терміна, взагалі відсутній.
Новим методам властивий високий ступінь зосередження енергії в часі і просторі.Енергія при цих процесах концентрується на невеликій площі поверхні оброблюваної деталі, і щільність енергії може досягти дуже високих значень, обумовлених мільйонами ватів на квадратний сантиметр.
Імпульсний характер енергії, що діє протягом короткого проміжку часу, приводить до виділення великої потужності в робочій зоні. Тому на площі поверхні, вимірюється одиницями квадратних мікрон, за час, обумовлений мікросекундами, температура досягає десятків тисяч градусів, створюються прискорення, у декілька тисяч разів перевищуючі прискорення сили ваги, виникають миттєві тиски в сотні і тисячі атмосфер.
Ці особливості дають можливість виконати такі операції, як, наприклад, виготовлення трубопроводів гідросистем без задирок у місцях з'єднань, розрізування тонких труб із спеціальних сплавів, шліфування торцевої поверхні конструкцій із тонкої фольги й інших, що не можуть бути успішно виконані звичайними, механічними методами обробки через значне зусилля різання з боку ріжучого інструмента або шліфувального круга або через складність здійснення відповідної кінематичної побудови верстата.
3. Значне скорочення витрат матеріалів.
Особливо велике значення ця перевага нових методів має при обробці таких матеріалів, як германій, кремній, рубін, кварц, діамант і інші монокристали. Наприклад, при їхньому распилюванні утворюється дуже вузька щілина і більш ощадливий розкрій матеріалу, завдяки чому досягається значна економія дорогих матеріалів. З використанням нових методів також скорочується необхідність в абразивах, діамантах, твердих сплавах, інструментальних сталях і ін.
4. Висока точність виготовлення деталей навіть у тих випадках, коли механічна обробка неможлива або її важко виконати.
У сучасному машинобудуванні часто необхідна обробка деталей із дуже високою точністю. Такими є плунжерні пари, форсунки, розпилювачі паливної апаратури, магнітопроводи прецизійних електродвигунів, цанги малого діаметра. Необхідна точність обробки цих деталей знаходиться в межах 2-5 мкм. Досягнення такої точності механічною обробкою сполучено з великими туднощами, а використання електрофізичних і електрохімічних методів дозволяє успішно вирішити це завдання.
Виготовлення точних мініатюрних деталей неможливе або його важко виконати механічним шляхом це також одна з основних причин застосування электротехнологічних методів.
5. Придатність для виконання ряду операцій, не здійснених механічними методами. Відносна нескладність технології.
Одне зі специфічних переваг нових методів - можливість обробки відразу всієї оброблюваної поверхні шляхом одержання відбитка, що копіює форму інструмента.
Особливо доцільно використання цих методів, наприклад, при таких операціях, важко здійсненних механічним шляхом, як обробка отворів або порожнин у важкодоступних місцях або на великій глибині.
6. Можливість місцевої обробки виробів великих габаритів без спеціальних великих верстатів. Скорочення числа переходів при обробці виробів складних форм.
7. Можливість повної механізації й автоматизації.
Електрофізичні й електрохімічні методи завдяки своїмособливостям є дуже гнучкими, що дозволяють автоматизувати і механізувати технологічні процеси більш простими засобами, ніж при механічній обробці.
8. Висока продуктивність і економічна ефективність. Зменшення браку. Зниження трудомісткості обробки. Інтенсифікація процесів механічної обробки.
У деяких процесах механічної обробки в даний час отримані технологічні параметри, близькі до гранично можливого. Застосування в таких випадках у якості допоміжного електрофізичного або електрохімічного методу може істотно поліпшити параметри обробки. Такі, наприклад, точіння різанням, при накладенні

 
 

Цікаве

Загрузка...